גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2018 > אליפות הפורום לקידום השיט 2018!
אליפות הפורום לקידום השיט 2018!
אליפות ישראל בשייט יאכטות, הידועה יותר בשמה ה"אליפות השנתית של הפורום לקידום השיט" התקיימה כבכל שנה במהלך חודש נובמבר. השנה השתתפו 50 יאכטות מדגמים שונים בשני סופי שבוע של שיוטים, רוח, אוירה ופאן.


 אליפות ישראל בשייט יאכטות, הידועה יותר בשמה ה"אליפות השנתית של הפורום לקידום השיט" התקיימה כבכל שנה במהלך חודש נובמבר. השנה השתתפו 50 יאכטות מדגמים שונים בשני סופי שבוע של שיוטים, רוח, אוירה ופאן.
שני סופי השבוע של האליפות התנהלו במזג אויר טוב, עם רוח יציבה וטובה, למעט יום השיוטים האחרון שבוטל בשל היעדר רוח. בסוף השבוע השני, ביום שישי הוזנק שיוט ימית לזכר דורון עזרא. השיוט התקיים למרות מזג אויר חורפי, אולם הים והרוח היו עימנו, וארובות השמיים נפתחו רק בסוף השיוט. למזלנו, טקס הסיום של שיוט ימית ומסיבת הסיום של האליפות נדחו מבעוד מועד, והתקיימו ביום חמישי.
 
טקס הסיום של האליפות
מרינה תל אביב בניהולו של עופר דובנוב ובתמיכה מתמשכת הראויה לציון מיוחד של חברת אתרים, והעומד בראשה ירון קליין, ארחו את השייטים למסיבת סיום טעימה ומוצלחת. מרינה תל אביב מארחת את האליפות בשנים האחרונות ומשקיעה באירוח, כל שנה, מאמצים רבים על מנת להעלות את רמתו.
כפי שכבר ציינו, בשל מזג אויר גשום ביום סיום התחרויות, נדחה טקס הסיום של האליפות ושל שיוט ימית ליום חמישי, ולא התקיים מיד לאחר השיוטים.
ברכו את השייטים: מנכ"ל חברת אתרים, מר ירון קליין שחזר על הבטחתו לקדם פתיחת מקומות נוספים בעיר, בדגש על מעגן רידינג. עופר דובנוב, מנהל המרינה, אשר הבטיח להמשיך לארח אותנו, ואיזי סויסה, יו"ר הפורום לקידום השיט.
בטקס נכחו וכובדו לא רק הזוכים בתחרות, כמיטב המסורת נפתח הטקס בהענקת גביע לשייטים צעירים ומצטיינים. הפורום לקידום השיט רואה בשייטים הצעירים את דור העתיד של השיט ושם לו כמטרה את עידודם. השנה זכו בתואר זוג שייטי 470, מאור אבו ויואב רוז מהפועל שדות ים. הזוג, זכה באליפות אירופה עד גיל 23 במדליית הזהב! בנוסף לגביע ההצטיינות, זכו השניים גם בשי כספי מתנת ימית סחר וקדר סוכנות לביטוח, אותו העניקו אותו העניקו איתן פרידלנדר וגל קדר.
והיו גם זוכים באליפות! חלקם כבר מכירים את הפודיום היטב, ולחלקם זו הפעם הראשונה. נקווה כי בשנה הבאה נראה שמות נוספים על הפודיום. אני יכול לספר כי ישנם מספר צוותים שהזיעו רבות באימונים על מנת להגיע לפודיום, חלקם הגדול אף הצליח. ישנם גם צוותים שהזיעו רבות על מנת לשמור על מקומם בפודיום, וגם על זה מגיעה להם הערכה רבה. שניהם מלמדים שהרמה עולה ומשתפרת.
כפי שציינו, בטקס הסיום חולקו גם פרסי שיוט ימית סחר, ובהם גם פרס נודד לזכרו של דורון עזרא ז"ל, שייט בנשמתו וממייסדי ימית. הפרס השנה הוענק לעמותת מחמ"לי. עמותת מחמל"י עוסקת במחקר, הצלה, חינוך, פיקוח וקידום חקיקה שתסייע להגן על היונקים הימיים החיים לאורך חופי ישראל ומדינות האזור. עוד על מחמ"לי ניתן למצוא באתר https://immrac.org/.


ולתוצאות האליפות:
Orc P1 - יאכטות תחרותיות
1. נקסט בפיקוד איזי סויסה
2. אקס פרזידנט בפיקוד שי בכר
3. גאנט בפיקוד אורי גל

Orc P1 – ניקוד פנימי*
1. אקס פרזידנט בפיקוד שי בכר

Orc P3 – יאכטות תחרותיות
1. טרן בפיקוד אהרון פרימרמן
2. מירלבה בפיקוד עופר מלכוב
3. סלייד בפיקוד שליו זומר

Orc P3 – ניקוד פנימי*
1. סלייד בפיקוד שליו זומר

Orc C – יאכטות לקרוזינג
1. דפנה בפיקוד איתן קרבצ'יק
2. שחף 1 בפיקוד יוסי אברונין
3. קידמית בפיקוד אורי גראד

Orc K
1. אלפא בפיקוד קיריל ריכטר
2. ננסי בפיקוד יורם שרת
3. שלי בפיקוד דויד אבודרם

* איחוד קטגוריות – הוחלט לאחד קטגוריות על מנת לצור קבוצת מתחרים רחבה יותר. זוהי היאכטה הזוכה במקום הראשון בקטגוריה אליה נרשמו פחות יאכטות.
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<