גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2018 > פושטת רגל או לא?
פושטת רגל או לא?
 
 
פושטת רגל או לא?
 
האם יצרנית היאכטות הגרמנית בוואריה תצליח לרדת מהשרטון. 
 
בסוף חודש אפריל השנה התפרסמה ידיעה אשר הכתה גלים בשוק היאכטות העולמי. הגלים הגיעו גם אלינו - למזרח הים התיכון.
חברת בוואריה, יצרנית היאכטות הגרמנית הגדולה ביותר ואחת מיצרניות היאכטות הגדולות באירופה, הודיעה בהתאם לדרישות החוק הגרמני כי נכנסה  להליך "הבראה בניהול עצמי". המשמעות היא שהחברה חוששת מהגעה למצב של חדלות פירעון, ומבקשת הגנה זמנית בפני הנושים במטרה למצוא משקיעים חדשים, או פתרון פיננסי אחר אשר יבריא את החברה. הסיבה למצב זה היא סירובם של  הבעלים הנוכחיים להמשיך ולהזרים כספים לחברה. 
השמועות בשוק דיברו על פשיטת רגל, אולם לשמועות אלו לא היה ביסוס.
חדשות עצובות אלו הגיעו בשנה בה החברה חוגגת 40 שנות ייצור יאכטות ולאחר כניסת החברה לשוק הקטמרנים, כניסה אשר התאפשרה על ידי רכישת חברת נאוטיטק הצרפתית - אשר אינה קשורה להליך חדלות הפירעון והינה גוף עצמאי. במקביל נכנסה החברה לשוק יאכטות המפרשים הגדולות שאורכן מעל 55 רגל. בתעשיית היאכטות יש הסוברים כי יתכן ודווקא פעולות אלו של התרחבות, בנוסף לאירועים נוספים כמו משבר הסאב פריים ב- 2008 (בה נחתכו מכירות יצרניות היאכטות בעולם בעשרות אחוזים), הם אלו אשר הביאו את החברה למצבה הנוכחי. הבעלים הנוכחים, שתי קרנות השקעה אמריקאיות הוקטרי ואנקרג', נכנסו לתמונה כמלווים ב- 2008 בעת המשבר העולמי. לאחר שהחברה לא הצליחה לעמוד בהחזר ההלוואות השתלטו הקרנות על החברה. דובר הקרנות אמר: "לצערנו בוואריה לא הצליחה לשקם את הרווחיות התפעולית".
נכון ליום ירידת הגיליון לדפוס, מצב החברה התייצב. המפעל ממשיך לייצר כרגיל, מסירות היאכטות החדשות נמשכות כסדרן ומתקבלות הזמנות ליאכטות חדשות, אך השעון מתקתק והחברה חייבת למצוא משקיע עד יולי 2018. מציאת המשקיעים החדשים הוגדרה על ידי החברה כ"בעלת חשיבות עליונה".
לאור האמור לעיל ולאור פניות ותהיות משייטים רבים בישראל פנינו לחברת אופק המייצגת את בוואריה בישראל וקיבלנו את תגובתם: "בוואריה הינה אחת מיצרניות היאכטות הגדולות בעולם ואנו סמוכים ובטוחים כי ימצא משקיע חזק אשר יצעיד את החברה להמשך פעילות מוצלחת בעתיד".
 
פשיטות רגל בענף בניית היאכטות אינן נדירות לצערנו. בתחילת 2018 הודיעה יצרנית יאכטות העילית הבריטית אויסטר על פשיטת רגל, האם בוואריה תצטרף אליה? ימים יגידו.
 
 
תמונה – יאכטות מוכנות למסירה במפעל בווריה בגרמניה
 
 
Seafox 288 – עשתה עלייה
 
בשעה טובה הגיעה לישראל ה- SEAFOX 288-  האחות הגדולה והמרשימה של הסיפוקס 226.
ה 288 החדשה הגיעה מצוידת בשני מנועי 300 כ"ס מבהיקים ובהמון, אבל המון תוספות  מרשימות.
 
אורך הסירה 8.5 מטר בול! כך שהיא מתאימה לרישיון עצמה ב' אבל נותנת תחושה של סירה הרבה יותר גדולה. הסירה מפליגה ומשייטת בים במהירות של 50 קשר! חרטום ה V העמוק חוצה את הגלים ומקנה תחושה של ריחוף גם בים גלי.
 
הסירה נולדה למען הדייג החובב. גג קשיח המצויד במתקני  חכות, תא פיתיונות גדול  ושקוף, צידנית, מסכי GPS ומגלה דגים, עוגן חשמלי, תאי אחסון ומשטחי עבודה גדולים במיוחד. כל אלה ועוד מאפשרים דייג ברמה הגבוהה ביותר. מספר מקומות ישיבה גדול (גם בחרטום וגם מאחור) כסאות נוחים ומרופדים היטב וכסאות  נהג מאוד נוחים כל אלה מאפשרים הפלגה משפחתית נעימה מאוד ונוחה  בכל מצב ים. וחשוב מאוד - אחסון רב בכל הסירה מתחת למושבים ואף מקום ייעודי בחרטום למיקום בלוני צלילה.
 
בגב מושבי הנהג תמצאו מקום אחסון המכיל תאים רבים ומגירות לטובת ציוד הדייג, פתיונות, קרסים, חוטים ועוד! סירה מאוד מרשימה ויפה. רמת גימורים מאוד גבוהה מתאימה לדייג, צלילה ובילוי משפחתי בים. אפקט WOW מטורף.
פרטים נוספים פנו לאקווה מרינה – 09-9513248 

 

  

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<