גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2018 > ראיון עם אלי צוקרמן- המנהל המקצועי של איגוד השייט
ראיון עם אלי צוקרמן- המנהל המקצועי של איגוד השייט
ראיון עם אלי צוקרמן- המנהל המקצועי של איגוד השייט
ראיין:איתן קרבצ'יק


אהלן אלי. ברכות על רצף התוצאות הנהדרות בתחרויות האחרונות. למי שלא יודע, צמד השייטות גיל כהן ונועה לסרי סיימו במקום ה5 באליפות אירופה ב 470 וניתאי חסון וטל הררי הצעירים התברגו לעשירייה וסיימו במקום ה 8 באותה אליפות !
 בתחרות הסבב הארופאי בהולנד ,גולש הרוח הצעיר יואב כהן זכה בזהב, שחר צוברי סיים במקום השישי, אופק אלימלך במקום השמיני והגולשת נוגה גלר במקום הרביעי.
אלי: תודה רבה, העבודה המקצועית מתחילה לתת אותותיה.
 
ענף השייט בארץ זוכה להשגים בינ"ל רבים כאשר השיא היה כמובן בזכייתו של גל פרידמן במדליית זהב באולימפיאדת אתונה. בשבועות האחרונים אנו שומעים על שינויים דרמטיים המתוכננים בתחרויות השייט באולימפיאדת פאריז ב 2024 שעלולים להנחית מכה קשה לענף השייט הישראלי. תוכל לפרט מה השינויים המוצעים?

אלי: איגוד השייט הבינלאומי החליט לבחון את הקטגוריות השונות של ענף השיט לקראת אולימפיאדת פאריז 2024. הדבר נובע מדרישות הוועד האולימפי הבינלאומי ליותר שוויון מגדרי ומהצורף להגדיל את הפופולאריות של ענף השיט בעולם.
בפועל הוחלט כי מתוך 10 המדליות שיחולקו בענף השייט, 5 מדליות יחולקו במסגרת הדגמים הקיימים: בדגם הלייזר לגברים, בדגם הלייזר לנשים, בדגם ה "49" לגברים, בדגם ה " fx49" לנשים ובדגם הקטמרן (עם פוייל) בצוות מעורב.
5 מדליות חדשות יחולקו במסגרת דגמים חדשים או בציוות שונה: בדגם גלשני רוח RS:X  בנים ובנות, בדגם ה 470 בנים ובנות ובדגם סירת היחיד לגברים כבדים ""fin.
בשלב זה המליץ האיגוד ההמלצות סופיות הזקוקות לאישור בנובמבר 2018 ואלו הן:
1)     בגלישת הרוח ישארו שתי מדליות, לבנים ובנות כאשר יבחנו שינויים בציוד, אולי מעבר לגלשן פוייל .
2)     ב470 ההמלצה לתת מדלייה אחת, כלומר צוות מעורב בלבד.
3)     המלצה לתת מדלייה אחת לצמד שייטים כאשר הבן יתחרה בסירת ה fin והבת על סירה אחרת. הפורמט עדיין לא ברור, יתכן מרוץ שליחים או שתי תחרויות נפרדות ושקלול תוצאות בני הזוג.
4)     המלצה לתת מדלייה אחת לצמד גולשי קייטסרף, בן ובת, גם כאן הפורמט עדיין לא ברור.
אלו השלכות יהיו לשינויים אלו על ענף השייט התחרותי בארץ ואיך האיגוד נערך לזה?

אלי:  ניסיון העבר שלנו בהתייחס לשינוים האולימפיים הוא טוב וההסטוריה מראה זאת. לאחר שינוים הגענו להישגים.
ההשלכות יהיו בעיקרן כלכליות, מדובר על רכישת ציוד חדש והבאת הידע לארץ, נצטרך להשקיע בזה הרבה מאוד כסף.
מבחינת ההון האנושי, הספורטאים, אנחנו במצב טוב. בדגם הRS:X רוב הגולשים צעירים ואני בטוח שהם יצליחו לעשות את ההתאמות הדרושות. בדגם ה 470 שיהפוך למעורב, נצליח בקלות ליצור צוותים מעורבים שיהיו ברמה לא פחות גבוהה מהיום, אבל כן תרד לנו אפשרות למדליה אחת. נצטרך להוסיף עוד דגם אולימפי או שניים. כיום אנו מתמודדים באולימפיאדה רק על 5 מתוך 10 מדליות אפשריות ולכן המטרה תהיה להכניס כמה שיותר מהר את דגם ה "49" או הקטמראן. המגבלה כאן כאמור היא העלות הגבוהה הכרוכה בזה.
בנושא הקייטסרף, נכון להיום הפורמט עדיין לא ברור, נצטרך לבחון את הנושא ואז נפנה לקבל יעוץ מתאים.
בדגם ה"fin" לגברים כבדים כיום אין לנו את הספורטאי המתאים, כשיהיה, נתחיל בקמפיין אולימפי.
לגבי דגמי הילדים והתשתיות, נכון להיום, לא רואה צורך בשינוי. כן חשוב להכניס למועדונים דגם זוגי לגיל הצעיר כדי להרחיב את בסיס הפרמידה בדגמים הזוגיים ויתכן כי נתחיל לעבוד בצוותים מעורבים כבר בדגמי ה420.
בדגם הליזר לגברים שבו אין שינויים יש לנו ספורטאים עם אופק אולימפי ובדגם הליזר לנשים אנחנו בשלב פיתוח של ספורטאיות נוער. אנו מקווים שמאמצינו יבשילו לקראת המשחקים האולימפיים של 2024.
 
כיצד ניתן להתכונן טוב יותר לאולימפיאדת פאריז ב 2024?

אלי: כיום האיגוד מעסיק 5 מאמנים המאמנים 5 נבחרות. הסגל מונה כ-30 ספורטאים, במידה ונקבל תמיכה גם מהסקטור העיסקי (תרומות, חסויות) נוכל להתכונן לשינויים העתידיים כבר מעתה ולא נחכה לסוף המחזור האולימפי הנוכחי.
לסיכום, איך מתקדמות ההכנות לאולימפיאדה הקרובה והאם רואים שיפור כתוצאה ממעבר ממאמנים אישיים לשיטת הנבחרות?

אלי: אנחנו שנתיים לפני טוקיו. התחלנו את הקמפיין עם עבודת הנבחרות ב 470 ובגלשני   RS:X    משנת 2017 אנחנו רואים בכל הנבחרות. זה נובע מאימון מקצועי ועבודה טובה של הספורטאים. דבר נוסף וחשוב שמעצים את עבודת הנבחרות הוא התרומה של הספורטאים בתוך הנבחרות אחד לשני. בלייזרים שיטת העבודה קצת שונה אך גם שם אני מקווה לשיפור בתוצאות.

הצלחנו לגייס את המאמנים הטובים בארץ, כולם מחויבים לעבודה ב 100 אחוז. העלנו את האינטנסיביות של האימונים בים – בין 9 ל 10 יחידות אימון בשבוע !!! עם הרבה תחרויות ואימונים בחו"ל. הנבחרות שהקמנו הם מקור לגאווה לאומית אמיתית ואנו מקווים למצוא חברות ישראליות שירצו להתגייס למאמץ ולצעוד יחד איתנו בדרך האולימפית.
אנחנו נמצאים כחודשיים לקראת תחרות המטרה החשובה של העונה שהיא אליפות העולם. באליפות זאת יחולקו הקווטות לאולימפיאדה. לשמחתי אנחנו נמצאים במצב טוב והתוצאות האחרונות מראות זאת.
מעבר להכנה לטוקיו 2020 שיטת העבודה בנבחרות תכין אותנו טוב יותר לכל שינוי שלא יהיה מכיוון שאנו עובדים עם יותר ספורטאים מוכשרים. נקווה שבסוף אחד מהם ואולי יותר יביא לנו את המדליה הנחשקת.
בהצלחה !

אלי: תודה רבה.
 
 

 

 

 

 

 

  

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<