גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > כחול 76 - אוקטובר 2018
כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול!

טעימת כתבות מהגליון:

צופי-ים: להיות שיט טוב ואזרח טוב יותר - מאת עידן טופר 
אם הים מרגש אתכם ובזמנכם הפנוי אתם מפליגים בסירת מפרש או מנוע או אפילו בסאפ או בקיאק. בין אם אתם שייטים מנוסים או מתחילים, אתם נערים או כבר הורים וחשבתם להתחיל לחנך את הילדים שלכם לים – צופי ים הוא בדיוק המקום לכך. הם יוסיפו לפעילות השיט פעולות שבועיות, מחנות שיט ופעילות ימית. יש להם ניסיון של עשרות שנים בבניית שייטים טובים יותר- ואזרחים טובים יותר.  
 

מדריך קצר לעבודה עם ברוקר – לקראת הסירה החדשה שלך - מאת שרות כחול
 תפוצתם של כלי השיט על פני שבעת ימים, המגוון העצום של כלי השיט והשוני בין הגדלים, סוגיהם ושימושיהם יצרו דרישות מקצועיות ייחודיות, ביניהם גם, ברוקרים למכירת כלי שיט. המקצוע הימי הנקרא בלעז וגם בעגה הימית בשם ברוקר, תרגומו לעברית הוא, מתווך כלי שיט. אנחנו נשתמש במונח הרווח בעולם – ברוקר, זהו אחד המקצועות הימיים העתיקים בעולם השיט. הברוקרים של הזמן העתיק נדרשו לקשרים בין לאומים מסועפים, שליטה בשפות זרות, יכולות משא ומתן וידע ימי מקצועי נרחב. בניגוד למקצועות אחרים דרישות אלו לא השתנו עם הזמן והן נדרשות גם היום. הידע הנוסף הנדרש מברוקר כלי שיט היום הוא שליטה טובה ברזי המחשב, הן ככלי פרסומי ושיווקי והן ככלי לכריית מידע. 

לכודים על הקיר ב- KAROVASTASI מאת כריס סלייני
"תשמע חבר, כשאתה מגיע לכפר קטן כמו זה ורואה קיר, לעולם על תיקשר אליו, תמיד תזרוק עוגן ותבוא ברוורס", אמר לנו דייג יווני. והוא כמובן צדק. תחילתה של הרפתקת הרוח שהצמידה אותנו על הקיר, הייתה בהגיענו לKarovastasi  שבפלופונז ערב קודם. באותו רגע, היינו כלי השיט היחיד במפרץ, וידענו שיש מקום לשתי יאכטות בלבד להיקשר לרציף הקטן שבכפר, כמילותיו של ספר היאכטאות המקומי. 
 
T909   Technohul  - מאת טל ברמן
 שוק כלי השיט החצי קשיחים בישראל (או בשמם הלועזי – RIB) - רותח. בשנים האחרונות יותר ויותר יצרנים ויבואנים מציגים את כלי השיט שלהם לקהל הישראלי, בו עולה המודעות ליתרונות וליכולות של כלי השיט החצי קשיחים. בכתבה הקצת שונה באופן כתיבתה, מספר טל ברמן על אחת מהסירות הללו.
שוברת  גבולות. כך מתוארת TECHNOHULL T909באתר החברה. ואכן כזאת היא. בשש וחצי בבוקר הגעתי למרינה הרצליה, שם היא חיכתה לי כשהיא קשורה לרציף, סירה שחורה, יפה ואלגנטית.

שנת יצור: 400 שנה לפני הספירה הפלגה ברפליקה (העתק) של ספינה יוונית עתיקה מאת - עידן טופר
כתב כחול הפליג על סיפון רפליקה - העתק כמעט מדויק של ספינת מפרש יוונית בת 2400 שנה. על הספינה המקורית, הרפליקה שלה וחווית ההפלגה יוצאת הדופן.
 
אלכוהול ושיט: שילוב מסוכן ! בקרוב חקיקה מחמירה למשיטים שיכורים מאת גיורא קדר
סירת המנוע התקרבה למזח במהירות מירבית תוך ביצוע שיט מזגזג. למזלו של המשיט, האנשים הבודדים אשר עמדו על המזח הבחינו בשייט יוצא הדופן וברחו על נפשם. הסירה נחבטה במזח בכוח, המשיט נפצע ופונה לבית חולים. באורח נס לא נפגע איש הצוות שהיה אתו. בבדיקה בבית החולים הסתבר שרמת האלכוהול בדמו של המשיט הייתה פי שלוש מהמותר על פי חוקי התעבורה. וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד וכמובן מדור חדשות הים 
  

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<