גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2018 > לימסול התחפשה להרצליה
לימסול התחפשה להרצליה
מה גרם לעשרות יאכטות ישראליות להגיע לקפריסין? רמז- לא מיסים!צופי ים

  כתב - גל קדר

ב
יום רביעי 12.9.18 ביליתי יום שלם בלימסול. או בעצם, ביקרתי במרינה הישראלית שנפתחה למשך כשבוע במרינה החדשה בלימסול.
מה הביא יותר מ-30 יאכטות ישראליות להגיע ללימסול, וחלקן אף לבלות בלימסול את ראש השנה? 
נתחיל מהאירוע השני, ביום ראשון הקרוב יוזנק המשט המסורתי קפריסין-ישראל. היאכטות החלו להגיע ללימסול מספר ימים לפני להתארגנות אחרונה ומספר ימי טיול, אבל גם להנות ולצפות בארוע שהתרחש ביום בו ביקרתי, והסתיים היום.

אליפות אירופה ליאכטות על פי שיטת ניקוד ORC. מדובר באליפות אירופה ליאכטות שאינן מאותו דגם, והשתתפו בו השנה 48 יאכטות בשלושה בתים:
בית לשייטים תחרותיים מתחילים, ושני בתים לשייטים תחרותיים מקצועיים. היאכטות חולקו לבתים המקצועיים על פי מקדם ניקוד ה-ORC שלהן.
בבית AB התחרו 16 יאכטות, מתוכן 6 ישראליות.
בבית C התחרות 13 יאכטות, מתוכן 5 ישראליות.
בבית D, בית המתחילים, התחרות 19 יאכטות מתוכן 6 ישראליות.
בסה"כ, הגיעו לאליפות אירופה 17 יאכטות ישראליות. המרחק הקרוב לישראל והאפשרות להתחרות ברמה גבוהה מאוד בהחלט עזרו לסקיפרים להחליט על ההגעה. 
הצוותים התאמנו לא מעט לאליפות, השקיעו במפרשים, בציוד ובאימונים, ובהחלט ניתן היה לראות בביקור שההישראלים לא פראיירים ובהחלט נותנים פייט וקרבות טובים.

גם התוצאות היו יפות. בבית AB סיים צוות FIVERR במקום הרביעי, בבית C סיים צוות X PRESIDENT במקום החמישי במרחק נגיעה מהפודיום, ובבית D סיים צוות UV במקום הראשון בקטגוריה שלו ובמקום החמישי הכללי.

לדף התוצאות המלא לחצו כאן

כששאלתי את אחד ממארגני התחרות, David Dobss  מה מביא את ה-ORC לארגן את אליפות העולם במדינה בה תרבות השיט התחרותי אינה כה מפותחת וגם אינה משופעת ביאכטות תחרותיות, ענה הבחור: אנחנו רוצים להפיץ את השיט ככל הניתן, ולכן בוחרים לקיים כל שנה את האליפות במקום אחר ולמשוך קהלים חדשים. הוא גם ציין את העובדה שההיענות של השייטים הישראלים בארגון הפורום לקידום השיט הישראלי להשתתף בארוע ראויה לציון ובהחלט עזרה לקבל את ההחלטה. נקווה שאם יצטרכו לקיים את האליפות בישראל אי פעם, יזכרו זאת. 
ואם כבר עסקנו במשיכת קהלים לשיט, נציין את הנוכחות היפה של בוגרי צופי ים בתחרות, על גבי מספר רב של יאכטות ספרנו (ואף צילמנו את חלקם...) כמה עשרות מהם. נקווה גם לראותם בהמשך שטים ומתחרים איתנו.


להתראות באליפות ישראל בנובמבר 2018 ובהצלחה לשייטים שיוצאים לדרך מקפריסין לישראל ביום ראשון במסגרת המשט!

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<