גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2018 > יצרנית יאכטות המנוע הבריטית SUNSEEKER מציגה שני דגמים חדשים
יצרנית יאכטות המנוע הבריטית SUNSEEKER מציגה שני דגמים חדשים
היאכטות שמשכו את תשומת הלב: יצרנית יאכטות המנוע הבריטית SUNSEEKER מציגה שני דגמים חדשים

מאת: ליאור פאראג'. הכותב היה אורח חברת סי-אליאנס בתערוכת היאכטות בדיסלדורף.

תערוכת היאכטות השנתית בדיסלדורף, גרמניה, הציגה גם השנה מגוון יאכטות מנועיות. בכתבה הבאה נספר על דגמי ה-Predator החדשים של חברת SUNSEEKER. מהדגמים שזכו לחלק ניכר מתשומת הלב בביתן היאכטות המנועיות היוקרתיות – ונסביר איך ג'יימס בונד, המונדיאל ברוסיה ו"מועדון חוף-ים" קשורים לכך?

המונח "פרימיירה" מעלה תמיד ציפייה, ולו בשל הידיעה שבפרמיירה משיקים בפעם הראשונה מוצר חדש שטרם נחשף לציבור קודם לכן. לעיתים יש השקות שלוקחות את האירוע מספר צעדים קדימה. כזו הייתה ההשקה של שני דגמים חדשים מבית היוצר של חברת SUNSEEKER בתערוכה האחרונה של Boot Dusseldorf בגרמניה, שהתקיימה בסוף חודש ינואר.
לא קשה להבין את מקור הציפיה, SUNSEEKER, יצרנית היאכטות הגדולה בבריטניה, נחשבת בעיני רבים ל"רולס רויס" של עולם היאכטות. המותג זכה לפרסום עולמי בשל ההופעה של רבים מדגמיו בסרטי ג'יימס בונד. ואכן, קשה שלא לפסוע על סיפון היאכטה ולדמיין שייט רגוע על רקע השקיעה, בחברה נעימה ועם כוס מרטיני מנוער ולא מעורבב (את המרדפים והיריות נשאיר לקולנוע).

השנה עלה השם SUNSEEKER בתערוכה פעמים רבות גם בהקשר לכדורגל (כי תמיד, גברים שנמצאים יחד, ידברו על כדורגל). הקשר בין כדורגל לחברת SUNSEEKER הועלה בחדשות שפורסמו לפיהן הוכרזה החברה כשותפה רשמית של המונדיאל שייערך ברוסיה בקיץ 2018. בנוסף הוזכר גם ההסכם של החברה עם Red Bull Advanced Technologies, במסגרתו יעבדו השמות הגדולים האלה בשיתוף פעולה במטרה לפתח ולייצר מוצרים חדשים, סקסיים ומהירים במיוחד.

בתערוכה בדיסלדורף השיקה SUNSEEKER שני דגמים המיוצרים עכשיו במפעלי החברה בדורסט, בריטניה: Predator 50 ו-Predator 74. על פי העניין הרב שעוררו שני הדגמים החדשים בתערוכה – הישג מרשים בהתחשב בעובדה שהציגו בתערוכה 1,923 מציגים מ-68 מדינות שונות - נראה שיש ל- SUNSEEKERקלף מנצח.

Predator 50
התוספת החדשה למשפחת Predator מהווה נקודת ציון חשובה בעולם היאכטות הספורטיביות. הדבר הראשון שראוי לציון בדגם החדשני הזה הוא היכולת שלו להציע ורסטיליות בין יאכטה עם סלון עליון סגור לבין חלל פתוח לגמרי בלחיצה על כפתור. כל זה בא ביחד עם מקום לאחסון סירת מירוץ קטנה הנכנסת לבטן היאכטה.
ה-Predator 50 מבטאת עד תום את העיצוב הייחודי של SUNSEEKER. ניכר שההקפדה היא עד לפרטים העיצוביים הקטנים ביותר וכך גם הגימור. הדובדבן שבקצפת הוא חלל הבידור הרחב המוצע כאן. בדגם הנוכחי התווסף ליאכטה גג קשיח הניתן לפתיחה מלאה וזיגוג מרשים של הקוקפיט. את התמונה משלים מושב קוקפיט קדמי ואחורי שניתן לקיפול כלפי מטה כדי להגדיל את השטח עבור המשתזפים. נתונים אלה הופכים את ה-Predator 50 לכלי שיט אידיאלי לאירוח, מה שלא מובן מאליו ביאכטות ספורט בגודל הזה.
עיצוב הפנים של היאכטה מרשים לא פחות. השילוב בין חומרים משובחים וחלונות גדולים, מבטיח שחדר השינה המרכזי – המעוצב מעץ מלא וכולל יחידה צמודה של שירותים ומקלחת – יציע נוחות ואלגנטיות. תא ה- VIP הקדמי יוצר רושם נעים ויוקרתי גם יחד. בתא "מיטת מספריים" המציעה גמישות מלאה ומאפשרת חדר עם שתי מיטות יחיד או מיטה זוגית נוחה. בסך הכול יכולים להתארח ביאכטה ארבעה עד שישה אנשים.
מאפיין נוסף בדגם זה הוא החלל החיצוני המרשים בגודלו: סיפון מעוצב אשר בחלקו הקדמי נמצא אזור ישיבה ושיזוף ובחלקו האחורי, הקונספט של "מועדון חוף-ים" הייחודי של SUNSEEKER המציע חלל מזמין למשפחה ולחברים להנות מברביקיו במתקן מובנה אופציונלי, מקלחת עילית וספסל אחורי, כל זה על מרפסת הידראולית היכולה בנגיעה של כפתור לרדת למים לחוויית חופשה מושלמת. את התמונה משלים הגראג' הפנימי בו נמצאת או יכולה להימצא סירת מירוץ קטנה עם מנוע סילון להעצמת חווית "חוף - ים".

Predator 74
ה"טורפת" (Predator באנגלית) הבכירה יותר והגדולה במיוחד של SUNSEEKER - דגם Predator 74, היא בראש ובראשונה יאכטה ספורטיבית המסוגלת להפליג במהירות 40 קשר ולתמרן היטב. דגש מיוחד הושם בעיצוב על השילוב בין סטייל לפרקטיקה, חלונות ללא עמודי תווך מאפשרים להציף את החלל הפנימי באור ומאפשרים לראות ללא הפרעה את אזורי היאכטה השונים.
המכניזם של דלת הקוקפיט, שתוכננה בצורה חכמה, מאפשרת לה להיפתח בצורה מסורתית אבל גם לרדת כולה לתוך שידרית היאכטה ועל ידי כך להיעלם לחלוטין בעת פתיחתה. מי שחפץ בכך יכול לשנות את תצורת היאכטה בהתאם לצרכים: פתוחה באזורים חמים או סגורה כאשר הטמפרטורה יורדת.
הסלון הרחב מציע אזור הסבה מפואר, שטח אחסון רחב ובר בצידו השמאלי של הסלון, הכל מתחת לגג זכוכית בשילוב של סיבי פחמן (קרבון). התפריט מציע מטבח עצום ושלוש סוויטות הכוללות חדר מאסטר אחורי, חדר TWIN ימני וחדר - VIP קידמי. חלק זה של היאכטה מציע גמישות מלאה מבחינת הארגון שלו: בסך הכול יש כאן ארבעה אפשרויות שונות , בהן יכולים להתארח עד שמונה אנשים.
הסיפון הקדמי הרחב מציע מיטות עם אופציה לסוכך גדול ורחב. בירכתי היאכטה ממוקם "מועדון חוף- ים". בדומה לדגם הקודם, נמצא כאן מתקן ברביקיו מובנה, "מקלחת גשם" עליונה ואזור ישיבה מתקפל.
המנועים הם מנועי MAN V12 1550 כוח סוס, בעלי מהירות מקסימלית של 35 קשר.

סיום התערוכה הותיר הרבה ציפיות לעתיד לחובבי היאכטות המנועיות. על פי נתוני מארגני התערוכה ביקרו בה השנה למעלה מ 247,000 איש מ – 94 מדינות. הנציגות הישראלית הייתה מורגשת במיוחד. יש להניח שזו רק שאלה של זמן עד שהדגמים החדשים אליהן נחשפנו בתערוכה יגיעו למים הטריטוריאליים ולמרינות שלנו.לסיכום: 
השנה עלה השם SUNSEEKER בתערוכה פעמים רבות גם בהקשר לכדורגל (כי תמיד, גברים שנמצאים יחד, ידברו על כדורגל). הקשר בין כדורגל לחברת SUNSEEKER הועלה בחדשות שפורסמו לפיהן הוכרזה החברה כשותפה רשמית של המונדיאל שייערך ברוסיה בקיץ 2018. בנוסף הוזכר גם ההסכם של החברה עם Red Bull Advanced Technologies, במסגרתו יעבדו השמות הגדולים האלה בשיתוף פעולה במטרה לפתח ולייצר מוצרים חדשים, סקסיים ומהירים במיוחד.

 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<