כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2008 > משט העשור - הפלגה לאשקלון
משט העשור - הפלגה לאשקלון
32 יאכטות במשט העשור לבית הספר דרך הים
יום חמישי בבוקר. מרינה הרצליה לא רגילה לראות 30 יאכטות יוצאות לים באמצע השבוע. אבל, בית הספר לשיט דרך הים הצליח למשוך 22 בעלי יאכטות פרטיים שחברו אל 10 היאכטות שבבעלות בית הספר וכולם ביחד יצאו דרומה.
מטרת המשט כחלק מחגיגות שנת העשור לבית הספר. המשט שקרם עור וגידים בימים שבהם גראדים עוד נפלו בסביבת המרינה באשקלון נשא בתוכו אמירה ברורה - דרך הים עם אשקלון!.
וכך, מאות שייטים על גבי היאכטות זכו למזג אויר מצוין, רוח דרומית שחגה בהמשך היום מערבה בעוצמה שאפשרה הפלגה כמעט רצופה בעזרת מפרשים, ושמש מחממת שאפשרה לכולם להתחיל ולתפוס צבע לקראת הקיץ.
במהלך המשט התנסו השייטים בחויות אשר לא נתקלים בהם מול מרינה הרצליה: שטחי האש של פלמחים, כלובי הדגים מול אשדוד ועגינה במרינה לא מוכרת. היתה זו אחת מהמטרות הלימודיות של המשט המודרך כפי שציין מנהל בית הספר ומייסדו דודי סימון: "המטרה העיקרית במשט היא לחגוג ולהנות, אבל בתור בית ספר חשוב לנו שהמשתתפים יספגו גם את הימאות ולכן החלטנו על משט חופי
החל מהשעה חמש בערב ועד השעה שמונה נכנסו 30 היאכטות (שתי יאכטות פרשו בדרך בשל תקלות מנוע וחזרו להרצליה) למרינה אשקלון. היאכטות זכו לקבלת פנים נהדרת מראובן זאק, שיט ותיק שקיבל את פני השייטים על הרציף וסייע וכיוון את היאכטות להתקשרות. על הרציף כבר עמדו שני מנגלים שעליהם כבר התחמם בשר רב לסועדים. לפי התור שהיה מול המנגל, נראה היה כי השייטים לא בישלו בים! אבל הבשר לא נגמר והמשיך לזרום עד שכולם פרשו למועדון הסמוך לראות את משחק הכדורסל בין ברצלונה למכבי ת"א.
ביום שישי, לאחר תדריך קצר ושתית קפה יצאו השייטים חזרה למרינה הרצליה וזכו בשנית למזג אויר מצוין.
משט זה מוכיח כי השייטים הישראלים רוצים מעבר לתחרויות שיט ומשטים מאורגנים מול מרינה ספציפית. שאפו למועדון דרך הים על היוזמה והארגון, ונקווה כי משט זה יהפוך למסורת בשנים הבאות!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<