כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2017 > שיוט דקר
שיוט דקר
כמדי שנה, בסמוך ליום איתור הצוללת "דקר", נערך השיוט השנתי ה-18 לזכרם של 69 לוחמי הצוללת שאבדו במצולות. השיוט, שהתקיים ביום שישי, 26 במאי 2017, חזר למפרץ חיפה אחרי החשיפה הקסומה שהתקיימה בשנה שעברה בהרצליה.

סירות רבות עשו את דרכן במעלה החוף מהמרכז לחיפה לקחת חלק במשט חשוב ונפלא זה לצד בני משפחות הנופלים, חיילי שייטת הצוללות וחיל הים בכלל בעבר ובהווה, חברי מועדוני שיט ואגודות ימיות, בתי"ס ימיים, חותרי קיאקים וקהל שייטים רחב.

קהילת שייטי כרמל שמארחת את המשט הכריזה על "צביעת הים בלבן" והם עמדו בדיברתם. עשרות רבות של כלי שיט נרשמו לשיוט במסלולים התחרותי והעממי. מסלול לסירות קטנות וגלשנים נפתח בעכו ע"י ביה"ס לקציני ים ומועדון הפועל זבולון עכו.
השיוט נפתח בטקס מרשים של הנחת זרים מצוללת דולפין בעוד שספינת מלכת עכו שאירחה את משפחות החללים שטה ממולה וכלל הספינות מהוות תפאורה מרתקת לאירוע עבור המשפחות. סקרנים רבים צפו מראש הכרמל בחיילי זרוע הים הלבושים לבן, מטילים זרים למים מסיפונה של הצוללת אח"י רהב, החדשה בצי הצוללות הישראלי. כיבד את הטקס בנוכחותו: ראש העיר חיפה, מר יונה יהב.

לאחר השיוט, התארחו השייטים באוהל צל במדשאה בפארק הקישון בסמוך למעגן שביט שם נערך טקס זיכרון קצר ומכובד ע"י תלמידי ביה"ס לקציני ים בעכו, חולקו פרסים לזוכים והיה כיבוד מכובד.

מעבר לחשיבות השיוט כאירוע "אזכרה" ללוחמי הצוללת ותזכורת למציאתה, יש לו חשיבות רבה בחיזוק הקשר של הנוער לשיוט הדקר ולמורשת הדקר. 31 שנים של תעלומה וחיפושים, התמדה עד מציאתה של הצוללת שנחה על קרקעית הים בדיוק בנקודה בה הייתה אמורה להימצא. מקצוענות, הקפדה, התמדה, דבקות - כל אלה מאפיינים את סיפורה של ה"דקר" מיום השקתה ועד מציאתה.

עמותת "דולפין" (עמותת יוצאי שייטת הצוללות) מארגנת את השיוט מזה 18 שנים בשיתוף פעולה הדוק עם קהילת שייטי כרמל, ביה"ס לקציני ים בעכו, צופי ים שבט דקר ואחרים. בשנה האחרונה נרתמה עיריית חיפה להפקת האירוע ושדרוגו באופן ניכר.

יהודה פרחי, אחיו של סמל יוסף (ז'וז'ו) פרחי סיכם את האירוע באומרו לשייטים:
"עיצמו את עינכם ודמיינו את גשר הצוללת ובו עומדים 69 צוללנים המניפים את אגודליהם כלפי מעלה כאומרים "עשיתם עבודה טובה". תודה."

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<