גליון 85- ינואר 2021
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > כחול 72 - אוקטובר 2017
כחול 72 - אוקטובר 2017
גליון 72 יצא לאור בעיצוב חדש ומרעננן, מה דעתכם על הלוגו החדש של המגזין המודפס?

כחול 72
וינסטון - עוד סיפור אחד של אהבה - חלק ב'
פרק מתוך הספר תקועים בגן עדן מאת עמוס רביב
בגליון הקודם סיפר עמוסי על עלית היאכטה שלו, עמוסי איילנד על החוף במהלך סופת הוריקאן באיי פיג'י  באוקינוס הפאסיפי. עמוסי תיאר את הדילמות לגבי חילוץ היאכטה למים, וכיצד עושים בקרת נזקים למניעת טביעת היאכטה מיד עם ציפתה.
בכתבה זו, עמוסי מתאר לנו את המשך תהליך החילוץ.

הפלגה בים קר
מאת גיורא קדר
כאשר מדברים על הפלגה בארצות סקנדינביה הדבר הראשון שעולה בראשו של כל שייט ים תיכוני הוא הקור, הדבר השני הוא הוויקינגים. שני הדברים האלו חלפו גם במוחי כאשר תכננתי את השיט בים הקר של הצפון. מהו סודו של השיט הנורדי הממשיך את המסורת הימית המפוארת של הוויקינגים? איך קורה שמספר כלי השיט לנפש בארצות סקנדינביה הוא הגבוה ביותר בעולם? בסדרת הרשימות ננסה לענות על שאלות אלו תוך תיאור הפלגה, שניתן לדרגה כמרתקת.

סיפורה של סקיפרית: מסרדיניה לכרתים
מאת עימנאול תימור
עימנןאל תימור שייטת צעירה אך עם מיילים רבים מתחת לקיל. פגשנו אותה בכחול 62מספרת על הפלגה מדרום אפריקה לים התיכון, הפלגה לא קלה פיזית. הפעם, עמנאול משתפת אותנו ביום המסע שלה על גבי היאכטה דמבו, מפרשית קטנה מתוצרת דופור במסע שיט מסרדיניה לכרתים.

קפיצת דרך- להעביר את היאכטה בבטחה
מאת גיורא קדר
מי מאתנו לא רוצה לגוון את אזורי ההפלגה שלו? להפליג באיים הקריביים, בריוויירה הצרפתית, או בקרואטיה. הדרך הפשוטה לממש הפלגה כזו היא פשוטה: לשכור יאכטה. אבל שייטים רבים חולמים להפליג עונה שלמה או שתי עונות במים אקזוטיים מרוחקים. בשנים האחרונות תפסה תאוצה העברת יאכטות מאזור לאזור. ניתן להעביר את היאכטה באמצעות אנייה או באמצעות צוות מקצועי בשכר. מה היתרונות והחסרונות של כל דרך?

10 שאלות שעליהן יש לענות לפני שקונים יאכטה
מאת גיורא קדר
הגעתם בשעה טובה לרגע המיוחל. יש לכם את הזמן הפנוי ,הכסף, והכי חשוב את הרצון לרכוש יאכטה. איזו יאכטה לבחור? בשוק יש עשרות או מאות הצעות אטרקטיביות. מנועיות ומפרשיות. תחרותיות מהירות וקרוזריות מפנקות. עם אין סוף אפשרויות של גודל מנוע, שטח מפרשים, עיצוב פנימי ,ציוד ומה לא. הנתון הקשיח היחיד הוא התקציב. אנו מציעים לכם לעצור בשלב הזה. לקחת אוויר ולענות על עשר שאלות. לאחר שהתשובות יהיו בידכם, הבחירה תהיה קלה יותר. 

על שלושה עננים שחורים ומה שלפניהם
מאת דן קב
מתי בפעם האחרונה הפלגת מתחת לענן שחור ומלא בגשם? על חוויותיו של סקיפר ותיק על בהפלגות במזג אויר סוער

עדות אישית: טילים על המשחתת אילת
מאת שוקי אילת
לפני 50 שנה, ארבעה חדשים לאחר הניצחון ההיסטורי במלחמת ששת הימים, במהלך מלחמת ההתשה, טובעה משחתת חיל הים הישראלי אילת על ידי טילים ששוגרו מספינות טילים מצריות. שוקי אילת סקיפר וותיק ושמאי ימי, שירת כאיש צוות המשחתת. סיפורו המתפרסם לראשונה מביא בצד תיאור בגוף ראשון גם תובנות שכדאי להפנים, במצבי חירום, גם בכלי שיט אזרחיים.        

וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד וכמובן מדור חדשות הים בעיצוב חדשני
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<