כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2017 > שיוט דקר ה-18
שיוט דקר ה-18
כמדי שנה בסמוך ליום איתור הצוללת "דקר", השיוט השנתי ה-18 לזכרם של 69 לוחמי הצוללת שאבדו במצולות. השיוט התקיים ביום שישי, 26 במאי 2017 חזר למימי מפרץ חיפה אחרי החשיפה הקסומה שהתקיימה בשנה שעברה בהרצליה.
סירות רבות עשו את דרכן במעלה החוף מהמרכז לחיפה לקחת חלק במשט חשוב ונפלא זה לצד בני משפחות הנופלים, חיילי שייטת הצוללות וחיל הים בכלל בעבר ובהווה, חברי מועדוני שייט ואגודות ימיות, בתי"ס ימיים, חותרי קייאקים וקהל שייטים רחב.
קהילת שייטי כרמל שארחו את המשט הכריזו על "צביעת הים בלבן" ועמד

שיוט דקר 2017 - צילום באדיבות האמרגנים

כתב דן דר

צילום באדיבות המארגנים
 
סירות רבות עשו את דרכן במעלה החוף מהמרכז לחיפה לקחת חלק במשט חשוב ונפלא זה לצד בני משפחות הנופלים, חיילי שייטת הצוללות וחיל הים בכלל בעבר ובהווה, חברי מועדוני שייט ואגודות ימיות, בתי"ס ימיים, חותרי קייאקים וקהל שייטים רחב.
קהילת שייטי כרמל שארחו את המשט הכריזו על "צביעת הים בלבן" ועמדו בדיברתם. עשרות רבות של כלי שייט נרשמו לשיוט במסלולים התחרותי והעממי. מסלול לסירות קטנות וגלשנים נפתח בעכו ע"י ביה"ס לקציני ים בעכו ומועדון הפועל זבולון עכו. השיוט נפתח בטקס מרשים של הנחת זרים מצוללת דולפין בעוד ספינת מלכת עכו שארחה את משפחות החללים צפה ממולה וכלל הספינות מהוות תפאורה מרתקת לאירוע עבור משפחות החללים וסקרנים רבים מראש הכרמל שצפו בחיילי זרוע הים הלבושים לבן, מטילים זרים למים מסיפונה של הצוללת אח"י רהב, החדשה בצי הצוללות הישראלי. כיבד את הטקס בנוכחותו: ראש העיר חיפה, מר יונה יהב.
לאחר השיוט, התארחו השייטים באוהל צל והתכבדו כיד המלך במדשאה בפארק הקישון בסמוך למעגן שביט שם נערך טקס זכרון קצר ומכובד ע"י תלמידי ביה"ס לקציני ים בעכו וחולקו פרסים לזוכים.
מעבר לחשיבות השיוט כאירוע "אזכרה" ללוחמי הצוללת ותזכורת למציאתה, יש לו חשיבות רבה בחיזוק הקשר של הנוער לשיוט הדקר ולמורשת הדקר. 31 שנים של תעלומה וחיפושים, התמדה עד מציאתה של הצוללת שנחה על קרקעית הים בדיוק בנקודה בה הייתה אמורה להימצא. מקצוענות, הקפדה, התמדה, דבקות – כל אלה מאפיינים את סיפורה של ה"דקר" מיום השקתה ועד מציאתה.
עמותת "דולפין" (עמותת יוצאי שייטת הצוללות) מארגנת את השיוט מזה 18 שנים בשיתוף פעולה הדוק עם קהילת שייטי כרמל, ביה"ס לקציני ים בעכו, צופי ים שבט דקר ואחרים. בשנה האחרונה נרתמה עיריית חיפה להפקת האירוע ושדרוגו באופן ניכר.
יהודה פרחי, אחיו של סמל יוסף (ז'וז'ו) פרחי סיכם את האירוע באומרו לשייטים: עיצמו את עינכם ודמיינו את גשר הצוללת ובו עומדים 69 צוללנים המניפים את אגודליהם כלפי מעלה כאומרים "עשיתם עבודה טובה. תודה."
 
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<