גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > יאכטות > יאכטה חדשה הי-טק בעיצוב איטלקי אזימוט 66 FLYBRIDGE
יאכטה חדשה הי-טק בעיצוב איטלקי אזימוט 66 FLYBRIDGE
היאכטות האיטלקיות מככבות כבר שנים בצמרת היאכטות המעוצבות בעולם. הכוכבת החדשה מבית אזימוט –יצרנית המנועיות האיטלקית הוותיקה , מוסיפה ליאכטה בעיצוב- על גם את המילה האחרונה של טכנולוגית הי-טק. תוצאת השילוב היא חווית שיט מיוחדת. האזימוט 66 היא יאכטה מנועית פורצת דרך. היא מקבלת את השראתה מהמסורת המצליחה של אזימוט בתחום יאכטות ה-FLYBRIDGE הכוללת יותר מ-300 יאכטות אזימוט 62 ואזימוט 64 שנמכרו ברחבי העולם מאז 2002.

אזימוט 66
 היי טק מובנה
המתכננים האיטלקים הכניסו ליאכטה החדשה את הטכנולוגיות החדשות במיגון תחומים. מהחומרי בניית הגוף דרך הציוד האלקטרוני, מערכות ההיגוי והבקרה ועד חומרי הגלם של העיצוב הפנימי. ריכזנו כמה דוגמאות.
החומר המתקדם ביותר (והיקר ביותר) לבניית כלי שיט הוא סיבי הפחמן. הם מאפשרים ליצר גופים קלי משקל וחזקים הרבה יותר מהחומרים הקונבנציונליים. מעצבי כלי השיט נמצאים בדילמה מתמדת,בין הרצון לבנות סיפונים עליונים נרחבים לבין שמירה על בטיחות כלי השיט וביצועיו. אזימוט השתמשה בכמות ניכרת של חומר הי-טק זה לבניית המבנים העליונים שעל הסיפון. כמו: הסיפון הקדמי, קשת המכ"ם והתקשורת וחלקו העליון של גשר הפיקוד. החומר הקל והחזק אפשר יצירת מרחב גדול יותר תוך שמירה על יציבות דינמית. 
 
האזימוט 66 מצוידת במערכת היגוי כוח אלקטרונית: היא מעניקה תחושה דומה לנהיגה במכונית ספורט. מערכת בקרת ההיגוי  (הראשונה בעולם ליאכטות עם מערכת הנעת צירים), מאפשרת לבעל היאכטה להתאים את תגובות היאכטה להיגוי ולהרגלי הניהוג האישים של הסקיפר.
מערכת טכנולוגית ייחודית היא  מערכת בקרת התאורה האלקטרונית.  היא מבוססת על שלוש סביבות תאורה מוגדרות-מחשב. התוצאה יכולת ליצר בעזרת תאורה את האווירה הרצויה בתוך היאכטה ועל הסיפונים.  
מערכת הניטור המשולבת של Raymarine  הותאמה במיוחד על מנת ליצור ממשקים עם כמה שיותר מערכות של האנייה. ניתן להשתמש בפונקציות שלה משתי עמדות ההגה, וגם מרחוק באמצעות טאבלט: החל מנתוני המנועים, התראות על כמות מים ודלק, בקרת אוורור בחדר המנועים ועד מערכת הסאונד ובקרת מיזוג האוויר. הכול בהישג יד וניתן להתאמה אישית. המערכת יודעת לנהל בנפרד כל אזור מוגדר היאכטה. אם החלטת שהסלון יואר באור רך ותושמע בו מוזיקה חרישית בעוד שהסיפון יהיה חשוך –עליך רק לגעת בסימולים המתאימים על מסך המגע. מערכת התראות קוליות וחזותיות ומערכת מצלמות שליטה משלימות את מערכת מצלמות הבטיחות.
 
עיצוב איטלקי
על האיטלקים כאלופי העיצוב נכתבו אלפי מילים. באזימוט החדשה החליטו לשדרג את החדשנות העיצובית. האופנות האחרונות מתערוכת הרהיטים Salone Del Mobile במילאנו הועלו על הסיפון. התוצאה ריהוט בעיצוב איטלקי במיטבו. בסגנון המשקף את  היסטוריה, המסורת ותרבות האיטלקית. הריהוט והציפויים עשויים עץ אלון שעבר עיבוד בחום, עץ שקמה אלגנטי ועץ אדר איכותי. גמר לכה מבהיקה במיוחד על פי מיטב המסורת של עבודת היד האיטלקית (הכל לבחירת הלקוח) ורצועות LED ניתנות לעמעום המתחבאות מאחורי הווילונות משלימות את העיצוב ומדגישות את גווני העץ, מבליטות את הניגודים בין החומרים השונים.
הסוויטה של בעלים ממוקמת במרכז היאכטה. היא כוללת חלונות זכוכית מעוצבים וגדולים המשקיפים לים. ניתן לבחור בין שולחן איפור לשידת מגירות כתוספת לארונות. בעל היאכטה יכול לבחור בין מגוון תריסים כמו תריסים רומים  או תריסי עץ ונציאנים.
העיצוב החיצוני שנעשה על ידי סטפנו ריגיני משלב יותר מרחב עם הקווים העזים והזורמים שהפכו לסימן ההיכר של אזימוט לאורך השנים. בנוסף, בעל היאכטה זוכה להזדמנות לתרום מטעמו האישי  לצללית היאכטה באמצעות מגע אישי הנוצר ע"י בחירת צבע דופן כלי השיט מתוך מבחר גדול של צבעים
התוצאה הסופית מושכת את העין ומלאת נשמה, אך ממשיכה להיות פרקטית, נוחה ובטיחותית. הקוים החיצוניים מרשימים ובעלי מראה ספורטיבי וחלק – כבר מהמבט הראשון. בקיצור: מנועית איטלקית. 

יבואן בישראל - אזימוט יאכטות ישראל
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<