גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 71 - יולי 2017
גליון 71 - יולי 2017
חפשו אותו בתיבת הדואר, בחנויות הציוד הימי ובסטימצקי

גליון כחול 71

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

וינסטון - עוד סיפור אחד של אהבה
פרק מתוך הספר תקועים בגן עדן מאת עמוס רביב
אנו, בעולם המערבי מתעקשים לנווט את הסירה שלנו - בהשאלה כמובן – ועל פי רוב נדמה לנו שיש לנו מושג לא רע באשר ליעד שאליו אנו רוצים להגיע. אך האמת היא שהניווט הזה הוא במידה רבה ניווט שווא, ולא משום שהסירה לא תגיב או מפני שלא נצליח למצוא את יעדנו, אלא מפני שהעתיד שונה במידה ניכרת מכפי שהוא נראה לנו בכל רגע נתון מבעד לעדשות החיזוי. העתיד המדומיין שלנו נראה לעתים קרובות דומה מאוד להווה המוחשי. הדמיון מתקשה לומר לנו מה נחשוב על העתיד כשנגיע אליו. קשה אף יותר לחזות איך ייראו לנו אותם אירועים עתידיים לכשיתרחשו .רובנו מקדישים חלק גדול כל כך מחיינו בסיבוב הגאים ובמתיחת מפרשים, אך בסופו של דבר מגלים שגן העדן אינו מה שחשבנו שיהיה.

הפלגה ב-סקוטלנד 2017 

בוקר בהיר אחד, לפני יותר מחצי שנה, שאל אותי עמית הרי, המנהל המקצועי של סיילור, מה דעתי על רעיון של "פלוטילה בסימן טיול שורשים". עם יד על הלב ובכנות, הרעיון לפלוטילה במרוקו או עיראק נשמע לי מטורף לגמרי אבל מהר מאוד הבנתי שעמית מתכוון לשורשים שלו ולא לשלי.
אמו של עמית נולדה בסקוטלנד וכאן המקום לספר בקצרה על הפגישה המיוחדת עם יורד ים ותיק באנייה "אתרוג", רב המלחים אבשלום הרי.


 מלכת המים הכחולים -AMEL שומרת על מסורת איכותית תוך שינוי כוון
היאכטות של AMEL  היו ונשארו יוצאות דופן. במשך עשרות שנים הם יוצרו למען חתך משתמשים מוגדר: זוג שייטים מבוגר עם או ללא אורחים. היאכטות נבנו כך שזוג יכול להפעיל אותם מהקוקפיט ללא צורך בכוח פיסי. דגש רב ניתן לחוזק, אמינות, ונוחיות הפעלה ואחזקה. אם בודקים באחוזים את נוכחות דגמי אמל בקרב היאכטות חוצות האוקיאנוס המכונים בפי השייטים 'מים כחולים' ניתן היה לחשוב שאמל היא בצמרת יצרני היאכטות. המציאות הפוכה: אמל בממוצע לא יותר מ-20 יאכטות בשנה. התור לקבלת יאכטה חדשה נמדד בשנים. נראה שבזמן האחרון מנשבות רוחות חדשות במספנה האיכותית.        

הי-טק בעיצוב איטלקי - אזימוט 66 FLYBRIDGE
היאכטות האיטלקיות מככבות כבר שנים בצמרת היאכטות המעוצבות בעולם. הכוכבת החדשה מבית אזימוט - יצרנית המנועיות האיטלקית הוותיקה, מוסיפה ליאכטה בעיצוב-על גם את המילה האחרונה של טכנולוגיית ההיי-טק, תוצאת השילוב היא חווית שיט מיוחדת. האזימוט 66, יאכטה מנועית פורצת דרך, מקבלת את השראתה מהמסורת המצליחה של אזימוט בתחום יאכטות ה-FLYBRIDGE הכוללת יותר מ-300 יאכטות אזימוט 62 ואזימוט 64 שנמכרו ברחבי העולם מאז 2002.

הפלגת שיטבעוני לקפריסין
הפלגה בים הינה לרב חגיגה קולינארית. בין אם מדובר בבישולים מהוללים היוצאים חמים מהתנור, ובין אם מדובר במסעדות ים תיכוניות על חוף ים קסום. אמיר ברושי מספר לנו על הפלגה קולינארית קצת שונה.

כמה טוב שיש הרבה נפט! - שיט במפרץ הפרסי
לא תאמינו, אבל ממש ליד הבית, במרחק של שעה וחצי טיסה, שוכן אזור שקצב גידול הספורט הימי בו הוא הגדול בעולם, מדובר במפרץ הפרסי. נכון שההקשר הראשון שכולנו חושבים עליו כאשר מדובר באזור זה הוא נפט. אבל המפרץ הופך בקצב מהיר למרכז שיט עולמי גדול. 


וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<