גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2009 > הצלה בלב ים
הצלה בלב ים
מול חופי הרצליה
סיפור שקרה בבוקר שטוף שמש מלמד אותנו שערנות בזמן הפלגה צריכה להיות תמיד, בכל זמן ולכל מזג אוויר שכן מי חלם שביום יפה כל כך יתרחש אירוע דרמתי ומרגש כל כך.

סמי פרץ בעלים של ספינת דייג וחברו דרור מילבסקי בוגר דרך הים וחבר מועדון מספרים:
יצאנו ב-06:00 בבוקר להוציא שתי רשתות עמוסות עם למעלה מ-30 סביצ’ות ומוסרים. לאחר שניקינו את הרשתות יצאנו לכיוון דרום מערב כחמישה מיל מדרום למרינה לזרוק שם שרקות עם הסביצ’ות.
בדרך חזרה דרור עמד בחרטום הספינה מחזיק חבל והספינה מקפצת על הגלים. אחד הגלים מקפיץ את דרור למים והסירה בתנועתה חובטת בדרור. לאחר שסמי עושה סיבוב ומבצע על דרור איסוף אדם בים "על רטוב", הוא מבחין כי מים רבים חודרים לסירה. מהחבטה של הסירה בדרור נבקע חור גדול ותהליך ההצפה היה מהיר. סמי מורה לדרור להכין את גלגלי ההצלה ומנסה בפול גז להצליח לחזור למרינה.
לאחר מייל אחד המנוע כוסה במים והודמם. קפצנו לגלגלי ההצלה ונופפנו לסירות באזור. הסירות לא נענו עד שספינת מועדון דרך הים בהרצליה, L-GAL מזהה את הדייגים. הסקיפרים דודי גולדוסר וזוהר אלון ניגשים לדייגים ומעלים אותם לסירה. היה קר במים. דרור היה במים בתוך גלגל ההצלה וסמי היה על הסירה ההפוכה. כוס משקה חם, בגד יבש, יבשה באופק ו....צריך לגרור את הסירה ההפוכה במים. חבל לחרטום גרירת ירכתיים כמו בספר והינה המרינה. פורקים את הציוד בדרך הים. גלגלי ההצלה, בגדים רטובים, הרשתות נשארו במים, חבל. חיבוקים תודות וסוף טוב הכול טוב".
עוד מספר לקחים חשובים:
1. עירנות ותצפית לקורה סביב צריכה להיות בכל עת. זוהי חובתו של כל סקיפר. מקרה דומה שארע בעבר מלמד שגם בלב הים ניתן להציל חיים, ולא רק במרחק מיילים ספורים מהחוף.
2. שימוש בציוד פירוכטני במרחק קרוב לחוף הינו הדרך הטובה ביותר למשוך תשומת לב של כלי שיט בסביבה.
3. גלגלי הצלה הינם כלי ציפה מצוין, אולם יש לדאוג לחבוש חגורות הצלה בעת נטישת כלי שיט. אחיזת גלגל ההצלה אינה נוחה ובטוחה ובים סוער הינך עלול להיפרד מהגלגל בשל הגלים.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<