גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2009 > שני חותרי קיאקים ישראליים חולצו באלסקה
שני חותרי קיאקים ישראליים חולצו באלסקה
שני חותרי קיאקים ישראליים שיצאו למסע חתירה פרטי באלסקה חולצו מהים על ידי ספינת דיג מקומית.
שני החותרים אשר היו במהלך טיול חתירה באלסקה נקלע למזג אויר סוער, אשר לא אפשר להם לחזור לחוף. הם שידרו קריאת מצוקה ומסוק של משמר החופים האמריקאי שוגר לסיוע. החותרים החליטו שלא להתפנות בעזרת המסוק אלא בעזרת ספינת דיג מקומית אשר חילצה אתם ביחד עם הקיאקים ועם כל הציוד.
החותרים התעדכנו בתחזית מזג האויר מדי יום לפני היציאה לים. חבר מהארץ שלח עבורם את התחזית למכשיר הטלפון הלויני, אולם עקב דיליי בהגעת ההודעה החותרים לא ידעו כי מזג האויר עומד להשתנות. לאחר מספר שעות חתירה מצאו עצמם החותרים נלחמים באיתני הטבע. הזרמים והרוחות הרחיקו את החותרים מחוף מבטחים, והם לא הצליחו להתקרב לחוף.
לאחר שהבינו כי הם לא מצליחים לחתור לכיוון החוף וכי המצב מסוכן, הצמידו החותרים את הקיאקים אחד לשני והפעילו את משואת החירום.
המשואה שהושאלה לשניים על ידי שגיא נחושתן ממועדון החתירה טרה סנטה. שגיא מספר כי מוקד החירום האזורי התקשר אליו ואימת כי מדובר במצב חירום. לאחר ששני החותרים לא ענו גם לטלפון הלויני נשלח מסוק לאזור ולאחריו הגיעה ספינת הדיג אשר חילצה את החותרים.
שגיא נחושתן מזכיר לכולם: "מקרה זה הינו תזכורת רטובה בצורך שלנו לכבד את כוחות הטבע, הים והרוח ולדעת שהם חזקים מאיתנו ולא משנה אם אנחנו חותרים באלסקה, טורקיה או בחוף תל ברוך".
וכחול מוסיף - שוב הוכחה נחיצותו של מכישר תקשורת לוינית לשעת חרום בנוסף לטלפון לויני. הטלפון הלויני אמנם כשל בכך שהודעות מזג האויר לא הגיעו בזמן, אך משואת הביות עבדה היטב והצילה את שני החותרים.
המשך הפלגות וחתירות בטוחות.
 
 
לפרטים נוספים:
 
צילום: U.S. Coast Guard photo/Petty Officer 1st Class Sara Francis


תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<