גליון 85- ינואר 2021
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > כללי > אל תעשה זאת בעצמך
אל תעשה זאת בעצמך
ברוב הכתבות אנחנו נותנים טיפים על עשה זאת בעצמך. אבל, יש תקלות אשר נראות לנו קטנות, לא רציניות ופשוטות לטיפול שניתן לנסות ולטפל בהן לבד, אבל לא! הן או מסוכנות מדי או ששגיאה קטנה מאוד עלולה לגרום לנזק אדיר.
גל קדר
 
ריכזנו מספר תקלות כאלו, אשר בהן החיסכון הכספי הקטן עלול להפוך להוצאה גדולה מאוד!
 
1. צינורות דלק סדוקים או שבורים
לצינורות שנחשפים לאור שמש ישיר או לחום יש אורך חיים מוגבל, אחרי חמש או שש שנים הם נסדקים. מפתה מאד לגזור את החלק הסדוק ולהחליפו בחלק חדש עם מתאמים מתאימים. אבל ברגע שסדק אחד מופיע, יופיעו רבים אחריו. כמה מסוכנת יכולה להיות דליפת דלק, מיותר להרחיב בנושא. תחליפו את כל צינורות הדלק. אל תחכו שהצינור הבא ייסדק...
 
2. תרמוסטט לא תקין
את התרמוסטט קל לזהות, להסיר ולנקות. לכן כשהוא כושל, לרוב אנחנו מפרקים, מנקים ומחזירים. אבל כשם שהתרמוסטט כשל פעם אחת וראשונה, הוא ימשיך ויכשל בפעם השנייה והשלישית. יש חשש שבפעם הבאה, זה לא יקרה בחוף או בקרבתו אלא בלב ים והתקלה הקטנה עלולה להפוך לתקלה רצינית יותר. בנוסף לכך, לתרמוסטט אורך חיים מוגבל והחלפתו אינה כרוכה בהוצאה גדולה. אם כבר הוצאת אותו, עדיף פשוט להחליף את היחידה כולה.
 
3. בד גגונים וכיסויים.
תיקון קרעים נראה קל לתיקון, אבל צריך להיעשות במכונת תפירה ייעודית ומתאימה עם חוטי תפירה בעלי תקן ימי. בנוסף, אם הבד נקרע באזור התפר עצמו, תפירה נוספת לא תחזק את הבד אלא תחליש אותו יותר. כאשר חלון הפלסטיק או ה- P.V.C נסדק קלות, הוא לא יחזיק מעמד זמן רב. השמש והמים המכים בו ללא הרף, ירחיבו את הסדק עד לקרע רציני. את זה נגלה תמיד בזמן הכי פחות מתאים, כאשר אנחנו מפליגים בלילה, נגד הרוח, בים גבוה, וכל גל שעובר דרך החלון הקרוע, מרטיב אותנו מכף רגל ועד ראש. בקיצור: כאשר מופיעים סימני בליה בחלון, סימן שזמנו הגיע ויש להחליפו ללא דיחוי.
 
4. פיצוצים וסדקים בריתוכי חמרן (אלומיניום)
אביזרים רבים בכלי השיט בנויים מחמרן. התורן, המנור, מוט הספינקר, סולמות ואביזרים אחרים. כאשר הריתוכים בחיבורי האלומיניום מתחילים להיסדק, או מופיעים בהם פיצוצים קטנים אתה יכול להיות בטוח שגם אם תרתך, הריתוך ייסדק שוב בקרוב. סדקים בדרך כלל הם תוצאה של ריתוך גרוע או תכנון גרוע. צריך לפתור את הבעיה מהשורש ולא לטפל בסימפטום. הטיפול הנכון ביותר הוא הזמנת בעל מקצוע - רתך חמרן אמין. הוא אמור לבצע ריתוך חדש ולא לתקן את הקיים.
 
5. היפרדות שכבות סיבי הזכוכית (פיברגלס)
אם תופעה זו הופיעה בצורה נרחבת בכלי השיט, כדאי לשקול את החלפתו. הסיבות להפרדות
יכולות להיות רבות. אחת הנפוצות היא חוסר בשרף הפוליאסטר בעת בניית גוף כלי השיט. השרף
אמור להדביק את יריעות סיבי הזכוכית וליצור גוף הומוגני וחזק. תיקון היפרדות הוא אחד התיקונים המסובכים והקשים לביצוע בכלי השיט. התיקון ארוך, מסובך ולא תמיד יחזיר את כלי השיט למצבו הקודם. אמנם קיימות כיום טכנולוגיות שבהן ניתן לתקן כלי שיט שאירעה בו היפרדות שכבות, אך הבעיה עלולה לחזור שנית. תיקון היפרדות באזור אחד לא בהכרח ימנע הופעה של הבעיה באזור אחר בכלי השיט.
 
ועוד כמה דברים שלא כדאי לעשות לבד (רשימה קטנה חלקית):
1- לטפל בצנרת הגז.
2- לחווט מחדש את לוח החשמל.
3- להחליף ברזי מי ים.

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<