גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2009 > יאכטה ישראלית כמעט וטבעה בקסטל הוריזון
יאכטה ישראלית כמעט וטבעה בקסטל הוריזון
בפעולה מקצועית ומהירה הציל צוות יאכטת מפרשים מטביעה.

 
 
ביום ראשון ה-1 לאוגוסט יצאה יאכטת מפרשים בת 43 רגל מנמל האי קסטל הוריזון. הצוות מנה שני שייטים. לאחר הפלגה קצרה הבחין הסקיפר כי משאבת השיפולים פועלת ללא הפסקה. בדיקה מהירה הראתה שמיים נכנסים בקצב מהיר. הסקיפר החליט לחזור לאי ולעגון במקום רדוד.
בשלב זה לא ניתן היה לזהות את מקור חדירת המים. תוך כדי התמרון הזעיק הסקיפר את צוות היאכטה של ביה"ס לקציני ים אשר עגנה במקום. הצוות העביר משאבה נוספת. הסקיפר הורה לאטום את כל מגופי הים (סיקוקים) מבחוץ ע"י קלינים מעץ (שהם חלק מציוד החירום ע"פ הוראות רספ"ן).
היאכטה "התיישבה" על הקרקעית הרדודה במערב המפרץ, בסמוך לסירות הדייגם אך לא התהפכה מאחר ונקשרה "לונג סיד" לרציף. לאחר שהצליחו ליצר תפוקת שאיבה אשר התגברה על כניסת המים, זוהה מקור הדליפה ונאטם. בשלב הזה התקשר הסקיפר למוקד החירום של קדר סוכנות לביטוח. מאחר ובאי המבודד לא ניתן לקבל כל עזרה טכנית, תאמו בסוכנות הביטוח של קדר את גרירת היאכטה לנמל קאש ומשם למרינה של פיניקי הנמצאת במרחק של כ 30 מייל. השלטונות היוונים הערימו קשיים בירוקרטים רבים על מבצע החילוץ והגרירה ולעומתם עזרת רספ"ן (היאכטה מפליגה בדגל ישראלי) הייתה מהירה, יעילה וללא ספק תרמה תרומה מכרעת להצלחת החילוץ.
חדירת המים אירעה ככל הנראה מתזוזות בלוח ההגה או הציר. היאכטה הועברה לפיניקי להמשך טיפול ואספנה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<