כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > אליפות ישראל 2016 - סופ"ש ראשון
אליפות ישראל 2016 - סופ"ש ראשון
החשש הקבוע של מתכנני אליפות ישראל בשיט הוא האם חודש נובמבר יהיה גשום או קייצי? תהיה רוח או "שטיל"? ובכלל, האם יהיה קר או חם והיאכטות יגיעו או שהשייטים יעדיפו להישאר בבית.עופר דובנוב מנהל מרינה תל אביב


 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

השנה, החורף מאחר להגיע. מזג אויר חורפי עבר באזורנו ליום אחד, ירד קצת גשם אבל הטמפרטורות עדיין גבוהות. השבתות קיציות וכך גם היה בסוף השבוע הראשון של אליפות ישראל 2016 בו  התקיימו שיוט מרתון "וולוו רייס" אשר נערך בחסות יבואנית וולוו בישראל ושיוט "קדר" אשר נערך בחסות קדר סוכנות לביטוח.
יוזמי ומנהלי אליפות ישראל לשיט מפרשיות הם אנשי  הפורום לקידום השיט. מרינה תל אביב מעניקה חסות ועזרה  (יוצאת דופן) לאירוע.
 
ביום שישי, בשעת בוקר מוקדמת החלו היאכטות להגיע למרינה תל אביב. השייטים התקבצו על הדק הצפוני, לקראת הזינוק למרתון המאתגר, הפלגה של 40-47 מייל ליאכטות הגדולות וכ-15 מייל ליאכטות הקטנות. מזג האוויר כאמור, נהדר. רוח צפונית ערה, ים מלא במפרשים, סאפים וקיאקים, שטוח ושקט. היש יותר טוב מזה?
 
התנאים היו כל כך טובים, כך ששופט התחרות גולדי (על גבי יאכטה SAM5 עם הסקיפר דויד אורבך) יכול היה להזניק את השיוט בדיוק בזמן המתוכנן. היאכטות הפליגו בסלאלום מול חופי תל אביב. כל הצופים בחוף זכו למפגן ספינקרים מדהים וצבעוני של 32 יאכטות. היאכטות יצאו בדרכן צפונה, כאשר היאכטות הקטנות שעשו את המסלול הקצר סיימו כולן עד השעה 1700 בערב, והגדולות סיימו בין 2000 ל-2330 בלילה. אכן שיוט מרתון מאתגר וארוך. קרב מעניין היה בקבוצת ORC1 בו כל היאכטות סיימו בהפרש של 50 דקות בין הראשונה לאחרונה באותה קבוצה,  בקבוצת ORC2 וORC3  סיימו בהפרש של שעתיים, ו-ORC4  בהפרש של שעה בין הראשונה לאחרונה בקבוצה.
לאחר מנוחת הלילה התעוררו הצוותים בבוקר יום שבת לשיוט "קדר" שהוא שיוט מצופים, כלומר תחרות במסלול בין מצופים הנמצאים בקרבת החוף. לפני השיוט, חיכתה לצוותים ארוחת בוקר מפנקת של יוגורט בריא וקפה. התכנסות הצוותים על הדק הצפוני והחלפת חוויות משיוט המרתון הפכה כבר למסורת, ומסורת צריך לשמר. כדי שתהיה עוד מסורת לשימור, התכנסו כל השייטים לתמונה מסורתית, אשר גם הפכה לתמונת סלפי עם כותב שורות אלה.
והיה גם שיוט ברוח צפונית יפה, שפינקה את הצוותים ונשבה לאורך כל השיוט בעוצמה של כ-10 קשרים. הצוותים הפליגו במסלול מצופים שאורכו היה כ-5 מייל, מסלול ארוך יחסית אך מכיוון שהתקיים רק שיוט אחד, השיוט היה מהנה ואיפשר לצוותים שהפליגו כל הלילה להפליג בכוחות מחודשים.

ניפגש שוב בעוד שבועיים, בשיוט ימית, שיוט שפתוח גם ליאכטות שלא משתתפות באליפות. השיוט הוא אחד הקלילים והפשוטים ומתאים לכל יאכטה. מניסיון אישי השתתפות בו היא חוויה נהדרת. נשמח לראותכם מפליגים בשיוט לאורך חופי תל אביב, להרשמה לחצו כאן.
 
נכון לסוף השבוע הראשון טבלת הקבוצות נראית כך, באם ברצונכם לראות את המיקום המלא של הקבוצות גלשו ללינק המצורף.

ORC1
1- אקס פרזידנט
2- גוסט
3- בלו וייב
 
ORC2
1- סיביסקיט
2- אפוקסי ליידי
3- סייקלופ

ORC3
1- טרן
2- מירלבה
3- דפנה

ORC 4
1- אורסה מיינור
2- פיץ'
3- ערן אלמוג
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<