כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > בואו לשחק!
בואו לשחק!
בדרך כל הימאים מגיעים לדיסלדורף בינואר. השנה ביקרתי בה באוקטובר כהכנה לינואר. רוצים לדעת למה?
עורך כחול ומנהל התערוכה מר פטרוס מיכלידקיס
כתב וצילם  גל קדר

בדרך כלל אנחנו מגיעים לדיסלדורף בינואר, חורף וקר.
הפעם הגעתי לדיסלדורף בסתיו, אמנם קריר ביחס לחום הישראלי, אבל נעים והשמש זורחת. דיסלדורף בסתיו שונה מזו של החורף, ולו בכך שהיה לי אחר צהריים, כמעט שלם, לשוטט ברחובות העיר העתיקה, ה"אלדשטט" באור יום ולהינות מהאווירה ומשוק האוכל הקטן שבמרכז העיר הקטנה.
אין לי ספק שלדיסלדורף יש עוד הרבה מה להציע לתייר הממוצע, אבל לנו כשייטים, דיסלדורף מוכרת בעיקר בעיר המארחת את תערוכת השיט בינואר. השנה ניפגש שם בתאריכים 19-21.1.2017.
אז מה עשיתי בדיסלדורף בסתיו?
תערוכת השיט בדיסלדורף מתקיימת כבר כמה עשרות שנים, ומושכת מאות אלפי מבקרים ומציגים מדי שנה. אבל קהל היעד של המציגים, קרי אוהבי הים, משתנים מדי שנה, וכך גם המציגים משתנים. התערוכה בדיסלדורף, שהינה הגדולה והמובילה באירופה, משתנה אף היא ואינה קופאת על השמרים, או השלגים.
לפני שנה מונה מנהל חדש לתערוכת השיט - Petros Michalidakis   שמוצאו מיוון מונה למנהל תערוכת השיט וזוהי התערוכה הראשונה אותה הוא מפיק משלב התכנון ועד לביצוע. פטרוס שנולד ביוון גדל בים התיכון, וכשייט נלהב הוא מביא איתו רוח חדשה לתערוכה, לאחר שנים רבות בהן התערוכה היוותה עוגן לחובבי שיט בלבד, עוברה התערוכה שינוי והיא הופכת יותר ויותר לתערוכה מקיפה ומקצועית לכל התחום הימי, החל מסאפים, קיאקים, צלילה ועד מנועים לכלי שיט, סירות מנוע ויאכטות-על.
כתערוכה מובילה בתחום השיט באירופה ובעולם כולו, החליטו קברניטי התערוכה לחשוף את השינויים הצפויים בינואר 2017 עוד לפני התערוכה, לפיכך כונסו כמה עשרות עיתונאים מכל רחבי הגלובוס למסיבת עיתונאים להצגת הקונספט החדש – "LETS PALY!
במסיבת העיתונאים הבטיחו המארגנים יותר פעילויות לכלל המשפחה, לא רק לשייטים נלהבים. בתערוכה תוקם בריכת גלים ענקית, הראשונה מסוגה באירופה באולם סגור ובה יוכלו המבקרים (בהרשמה מראש - גלשו כאן לאתר ההרשמה) להרשם לשיעור גלישה בסאפ או בוייקסרף, כרצונם.
המוטו הוא, גם מי שלא גר ליד הים יכול להנות מהים, בין אם בצלילה, גלישה, ספורט ימי, שייט מפרשיות או יאכטות, הכול ימתין לכם בתערוכה שנמצאת רחוק מהחוף, ובחורף...
מארגני התערוכה הקפידו להדגיש כי למרות הרצון למשוך כמה שיותר מבקרים, הם לא שוכחים את הדובדבן שבקצפת - המגה יאכטות. רשות הדיבור ניתנה לנציגיAZIMUT BENNETI  האיטלקית, PRINCESS  הבריטית ו-PRESTIGE  הצרפתית, סוג שמירה על ססטוס-קוו באירופה.
אבל, הכי מעניין היה לשמוע על מוצר חדש אשר לא משווק עדיין, אבל מוצג כבר שנים בתערוכה - מנוע חיצון בעוצמה של 115 כ"ס המונע על ידי - דיזל. מדובר בפיתוח חדשני של חברתNEANDER הגרמנית אשר מתמחה בפיתוח מנועים לתעשיית האופנועים המיוחדים, לא מנועי מדף. נציג בעלי החברה,LUTZ LESTER  הסביר מדוע הוא מגיע לתערוכה מבלי שכלל יש לו מוצר להציג, אלא רק קונספט, מבין כל הנואמים, הוא זכה להכי הרבה תשואות ומחיאות כפיים.
התערוכה חיה מהמציגים הקטנים ולוץ ייצג אותם נאמנה.
אני יצאתי מהאירוע בהרגשה שאכן משהו חדש מצפה לנו בדיסלדורף 2017, אז LETS PALY!.

לגלישה לאתר התערוכה - לחצו כאן מומלץ להזמין כרטיסי כניסה מראש וכמובן כרטיסי גלישה לבריכת הגלים https://goo.gl/RQp71b 
הכותב היה אורח התערוכה 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<