גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 68 אוקטובר 2016
גליון 68 אוקטובר 2016
שנה טובה לכל השייטים. הפלגות מהנות והרבה כתבות מעניינות

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

  
מעורב איטלקי - צרפתי
בחודש יוני הפלגנו מסרדיניה דרך מיצר בוניפציו בקורס מערבי לכיוון הקצה הדרומי מערבי של קורסיקה. מרחוק הזדקרו הרים גבוהים שעל פסגותיהם עדיין נצנצו שרידי שלגי החורף האחרון. ככל שהתקרבנו לחוף הקורסיקאי התגלו צוקים גבוהים, תלולים ולבנים. המפה האלקטרונית סיפרה לנו שאנו כבר בטווח של מאות ירדים מהיעד. שום פרט בחוף לא הראה סימנים למרינה, רק צוקים תלולים שאליהם הלכנו התקרבנו. לפתע כאשר עברנו צוק לבן שבתחתיתו מערת ענק התגלה מימיננו פיורד ארוך וצר שבקצהו מרינה גדולה ונמל. הגענו לאחד האתרים הימיים היפים והמעניינים ביותר בים התיכון - העיר בוניפציו שעל שמה קרוי המצר או להיפך.


ביקור אצל הרוזנת ההולנדית - מבחן ים לקונטסט 42
המילה יאכט או בשפתנו יאכטה, היא מילה הולנדית. המורשת מספרת שבמאה השש עשרה הסבו בהולנד דגמי כלי שיט קטנים ששימשו בעיקר לשוד ימי - לשייט שעשועים. במילים אחרות: ההולנדים המציאו את שייט היאכטות. בתקופה ההיא הייתה הולנד מעצמה ימית, בנושא תכנון ובניית יאכטות היא נשארה מעצמה ימית עד היום. אחת ממספנות הדגל של הולנד, מספנת קונטסט (רוזנת), הייתה היעד לביקורנו האחרון.

כמה עולה להפליג סביב לעולם? ולא רק מסביב לעולם
לעזוב את חיי היום-יום ולצאת להקיף את העולם ביאכטה היא החלטה רצינית בכל קנה מידה. גם קבלת החלטה על "סתם" יציאה להפלגה ארוכה עם כל המשפחה מחייבת פתרון של שאלות רבות. אחת השאלות החשובות שיש להתייחס אליה היא: "כמה זה עולה?". משפחת אביטל, שני מבוגרים ושלושה ילדים מפליגים על סיפון היאכטה שלהם מדגם לאגון 380 כבר למעלה משנה. הם יצאו מהים התיכון בקיץ 2015, ונכון לכתיבת שורות אלו הם נמצאים כבר באוקיאנוס הפאסיפי בדרכם לטהיטי וניו זילנד. משפחת אביטל שיתפה אותנו באמצעות הבלוג שלהם בצד הכלכלי של ההפלגה. 


קייטנה ימית משפחתית במפרץ הסרוני - סיפור הפלגה רב-דורי
הפלגות משפחתיות רב דוריות הן אתגר רציני. איך מבלים על סיפון יאכטה סבא בו שבעים וששה נכדים מגיל שנה עד שמונה. השיטה אותה בחרה משפחתנו כללה הפלגות קצרות ובילוי ארוך במים בזמן העגינה בעזרת מירב האביזרים הצפים: גלשן רוח, סאפ מתנפח, קיאק, מתנפחים בכל הגדלים, חכות לילדים וכמובן דינגי ממונעת. השנה המשפחה גדלה והתרחבה, ויאכטה אחת כבר לא מספיקה. בצי היאכטות - מפרשית מדגם בנטו אושיניס 38 וקטמרן באלי 4.3. הדור הצעיר הפליג על המפרשית, והדור הצעיר יותר, הפליג בקטמרן. 


איטלקיה ספורטיבית אלגנטית - אזימוט אטלנטיס 43
עד למשבר הכלכלי העולמי ב2008 היו יאכטות המנוע האיטלקיות ה"שם החם" בשוק. המשבר חתך את המכירות בעשרות אחוזים ורבים הספידו את תעשיית המנועיות המפוארת של איטליה. ההספד היה מוקדם מידי. המספנות אמנם שינו כוון ארגוני אך משנה לשנה התוצרת רק משתבחת. אזימוט (AZIMUT) אחת ממובילות השוק העולמי השיקה את סידרת ה Atlantis  הספורטיבית והמסוגננת. 

וגם, המשך המאמר על ההפלגה באנטרקטיקה - לקריאת חלק א לחצו כאן

וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, 
המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד

 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<