גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2009 > חילוץ קטמרן מול חוף ניצנים
חילוץ קטמרן מול חוף ניצנים
 
ראובן זאק מביא את הסיפור כפי שהתקבל מהשיטור הימי:
אתמול (2.9) בערך בשעה 1830 התקבלה קריאה ממועדון השייט באשדוד לשיטור הימי באשקלון כי מפרשית מדגם קטמרן לא חזרה מהפלגה ולא מוצאים אותה. בתחנה היו מפקד שיטור ימי פקד יובל משולם ורס"ר בכיר אלי סונגו, השנים מיד יצאו לים מאשקלון על ספינת המשטרה. במקביל יובל יצר קשר עם חיל הים לאיתור המפרשית בחושך והם איתרו אותה מול ניצנים. תוך זמן קצר ספינת המשטרה איתרה את הקטמרן (לפי נתוני מיקום של ח"י) ומצאה אותה הפוכה º180 עם תורן תלוי בצד ועליה שני שייטים (בן 19 ובן 15).
חובת השוטרים היתה לחלץ רק את השייטים, אבל יובל שייט מילדותו בצופי בים עם קריירה ימית ארוכה (כולל שייט תחרותי) ואלי שייט יאכטות ותיק שהתחנך בביה"ס ימי, החליטו לנהוג לפי ימאות טובה ולחלץ גם את הקטמרן. לפי הוראות יובל קשרו בידון רחוק כך שכשהספינה תמשוך את הקטמרן יתהפך מעצמו. הגרירה נעשתה מהחרטום (ברוורס) והקטמרן שוב צף כרגיל. אבטחות הפינים של חיבורי הוונטות לגוף הקטמרן נחתכו בעזרת מספרים גדולות והתורן הועלה לספינה. מחרטום הקטמרן יצרן "וי גרירה", השייט המבוגר נשאר לנהוג את הקטמרן והצעיר עלה לספינה. הקטמרן נגרר בשלום למרינה אשדוד עם נזקים מזעריים. בזכות המקצועיות של צוות שיטור ימי לכיש.
 
 
כחול מוסיף כי חילוץ זה מתווסף לחילוץ הטרימרן שביצע השיטור הימי בהרצליה מספר ימים קודם לכן. מדובר בשוטרים מעולים שהפעילו שיקול דעת בשטח. אך אסור כי אנו השייטים ננצל את מצבים שכאלו ונהפוך זאת להרגל. אין זו מטרתם של השוטרים לחלץ רכוש, זוהי חובתו של כל שייט לשמור על רכושו ולהפליג באופן בטוח.
בנוסף, כל שייט קטמרן חייב שיהיה עימו טלפון בתיק אטום, נצנץ או פלאור ומי שתיה. לצערנו המקרים בם קטמרן נשאר בים לאחר שעות השקיעה באופן לא מתוכנן הופכים להיות רבים מדי.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<