כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2010 > דגם אולימפי חדש לנשים
דגם אולימפי חדש לנשים
הסירות כבר בישראל!
לקראת אולימפיאדת לונדון 2012 הוחלט ב-ISAF (איגוד השייט הבינלאומי) על הכנסת דגם חדש לנשים שיתחרה בשיטת תחרות שונה מהמקובל:
הסירה- סירת "קיל" מדגם "אליוט" (תוצרת ניו-זילנד) באורך 6 מטר, שלושה מפרשים- ראשי, חלוץ וספיניקר, מיועדת לצוות של שלוש נשים. התחרות- תנוהל בשיטת הדו-קרב (כמו בAmerica’s Cup ) בכל תחרות משתתפות 2 סירות בלבד. המטרה: הגדלת העניין והפופולאריות של הענף באולימפיאדה, השיוטים הם קצרים, נערכים סמוך לחוף ופשוטים להבנה: מנצח אחד - מפסיד אחד.
באיגוד השייט הישראלי, הוחלט לאמץ את שיוטי הדו-קרב לנשים.
החל מחודש מאי האחרון התגבשה קבוצה של נשים, כולן שייטות עבר והווה, חלקן מהענפים האולימפיים, חלקן מתחום היאכטות. מטרתן- הקמת צוותים שיתחרו ביניהם וילמדו את התחום החדש- תחרויות הדו קרב (מצ' רייס). הפועל ת"א הזמינה 2 סירות מדגם "אליוט" שיגיעו לארץ בקרוב. עד להגעת הסירות, האימונים מתקיימים על סירות ה"סונאר" של עמותת אתגרים- ואנו מודים להם מאוד מאוד. גם בעולם מתקיימות תחרויות דו-קרב לנשים על דגמים שונים של סירות "קיל" עד לקבלת סירות ה"אליוט".
בחודש מאי, נשלחתי ע"י איגוד השייט הישראלי לסמינר דו-קרב שהתקיים באיטליה על מנת להתחיל ללמוד את הנושא ולהעבירו בארץ. במהלך הקיץ נמשכו האימונים הסדירים וב-4 ליולי 2009 התקיים שיוט גביע ישראל בדו-קרב נשים בת"א, השתתפו ארבעה צוותים והתחרות ללא ספק השאירה טעם של עוד. צוות ישראלי (מגוון) השתתף עד עתה ב-3 תחרויות בינלאומיות: באיטליה, בארה"ב ובגרמניה. למרות שלא הגענו לגמר, ההישגים בתחרויות היו משביעי רצון וסבירים לצוות חסר ניסיון.
בחודש ינואר 2010 יצא צוות נשים ישראלי לתחרות היוקרתית במיאמי (Rolex Miami OCR ) התחרות הראשונה בסבב התחרויות של ה-ISAF World Cup של הדגמים האולימפיים.
על אף התקציבים של איגוד השייט הישראלי והתמיכה מהפרויקט לקידום ספורט נשים ההוצאות הנלוות שמוטלות על הבנות שיוצאות לתחרויות הן גבוהות מאוד. על מנת להצליח בפרויקט- להגיע לאולימפיאדת לונדון 2012 ולהישגים יש צורך בנסיעות לתחרויות רבות, באימונים שוטפים ובמחויבות מלאה לצורך זה אנו מחפשות שותפים לדרך, הן לתמיכה כלכלית והן שייטות המעונינות להצטרף לנבחרת.
 
לקבלת פרטים ניתן לפנות למערכת כחול או ללינור קליגר lkliger@gmail.com
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<