כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > מנסיונם של אחרים
מנסיונם של אחרים
אופנוע ים התהפך בכנרת

אופנוע ים נהוג בידי אב ועימו שני ילדיו, יצא לשיט מחוף צפונית לטבריה ביום ו’ בשעה 1900. לאחר זמן קצר בו הפליג אופנוע הים בקורס מזרחי הוא התהפך. לא ברורה סיבת התהפכות אופנוע הים, אולם האב לא הצליח להניע אותו בשנית. נוכח ירידת החשיכה הורה האב לילדיו, בת ה – 13 ובן ה – 6 להישאר אוחזים באופנוע ים, והוא שחה לכיוון החוף להזעיק עזרה. באותו יום נשבה רוח דרום מערבית בעוצמה של כ-20 קשר. האב הגיע לחוף דוגית שבצידה המזרחי של הכנרת והזעיק עזרה. המשטרה הפעילה כוחות גדולים במיוחד הכוללים סירות של השיטור הימי, שייטים מתנדבים, מסוק צבאי, מסוק משטרתי וכן מטוס של חיל האוויר אשר הטיל נורי תאורה. ניידות ופרשי משטרה סרקו את החופים. לבסוף לאחר קרוב ל – 6 שעות נמצאו הילדים, כשהם צפים ללא אופנוע הים ואוחזים זה בזה, על ידי סירה אזרחית. הילדים נמצאו כ – 4 ק"מ מהמקום בו נחת האב. עם רדת החשיכה שקטה הרוח והים הפך לשקט, עובדה זו סייעה מאד במהלך החיפושים. אופנוע הים נמצא גם הוא בקרבת מקום כשהוא הפוך. הסתבר כי כוחותיהם של הילדים לא עמד להם והם הרפו מאחיזתם בו.


לעתיד:
1. כאשר יוצאים להפלגה זמן קצר לפני החשיכה יש לוודא כי כלי השיט מורשה ומצויד להפלגת לילה. לאופנוע ים אין היתר להפלגות לילה ואין לו גם ציוד תאורת חירום להפלגה כזאת.

2. חגורות הצלה: חגורות ההצלה הספורטיביות הן "עזרי ציפה". הן אינן מסוגלות להחזיק את הראש מעל המים או לוודא שהראש אינו בתוך המים במידה והשייט מאבד את ההכרה. ילדים חייבים בחגורות הצלה מתאימות בעלות הצפת ראש ולא בעזרי ציפה.

3. אנו חוזרים על המלצתנו: החזיקו מכשיר טלפון סלולארי באריזה אטומה למים כשהוא תלוי על הצוואר מתחת לחגורת ההצלה. טלפון אחד למשטרה היה יכול למנוע את כל מאמץ החיפושים האדיר. כמו כן, במקרה חירום יכולה המשטרה לאתר מיקום בעזרת הטלפון.

4. בכל הפלגה יש להשאיר בחוף מידע על כיוון ההפלגה ומועד משוער של חזרה. עיכוב בחזרה יאפשר למי שנשאר בחוף להזעיק חילוץ באופן מהיר ויעיל.

5. למרות הסיום הטוב של האירוע, אין לנטוש את כלי השיט ע"מ לשחות לחוף! כלי השיט הוא גוף גדול שקל למצוא אותו. הערכת מרחק השחייה עלולה להתגלות כמוטעית ביותר ולגרום לחיפוש אדם נוסף.

הידיעה באדיבות קדר סוכנות לביטוח
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<