כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > SAIL TEL AVIV הראשון!
SAIL TEL AVIV הראשון!
חול המועד פסח הסתיים במזג אוויר נפלא לאוהבי הים, הטמפרטורות עלו, הים היה שקט וסייל תל אביב הראשון שהתקיים מול חופי תל אביב יצא לדרך. אלפי משתתפים, עשרות קיאקים, מאות חותרי סאפ, שייטים ושייטות וכ-150 יאכטות צבעו את חופי תל אביב בשלל צבעים. אירוע סייל תל אביב אמור להיות אירוע שנתי מסורתי אשר יהווה כינוס שנתי לכול חובבי הספורט הימי לענפיו. האירוע אמור להיות אבן שואבת לתיירות ימית וכן לקדם את הספורט הימי על ידי חשיפתו לקהל הישראלי.
מאת גל קדר
צילום SEGEV STUDIO   - סיגל שגב
 
האירוע נפתח בתחרות שיט המפרשיות המסורתי "שיוט אביב בתל אביב". השיוטים נערכו מול המרינה והשתתפו בהם עשרות שייטות ושייטים שהתחרו בגלשנים, אופטימיסטים מפרשיות מדגמי 470, 420 ולייזרים. השיוט היווה את המתאבן לחימום האווירה בים עד חג הפסח עצמו, במהלך חול המועד הגיעו עשרות משתתפים אשר מלאו את החופים בשעורי התנסות בסאפ, הפלגות "טעימה" בשיט על סיפון יאכטות במרינה תל אביב וכן בטורנירים של כדורעף חופים ועוד.
גולת הכותרת של האירוע תוכננה להתקיים בערב החג השני. שיוט יאכטות, משחה ומשט חתירה של קיאקים. מאות כלי שיט מול תל אביב.
בערב התחרויות התאספו על הדק הצפוני של המרינה, מאות משתתפים לערב ההשקה הרשמי של האירוע. גם ראש העיר תל אביב-יפו מר רון חולדאי כיבד את האירוע בנוכחותו. בפעם הראשונה בהופעה מול ציבור שייטים, הבטיח חולדאי כי העיריה תמשיך לתמוך ולתרום לשיט ולספורט הימי בחופי תל אביב-יפו. לקול תשואות השייטים הודיע חולדאי כי "חזון ארבעת המרינות", כלומר פתיחת מרינות בנמל תל אביב ובמעגן רידינג יתבצע: "מוקדם ממה שאתם משערים". במקביל להשקת סייל תל אביב הזניק ראש העיר רשמית את משטMED OCEAN RALLY  בו יחצו כ-20 יאכטות ישראליות את האוקיינוס האטלנטי מאירופה לקריביים.
הכול כבר היה מוכן להזנקת המשט ביום המחרת, אולם, דווקא ביום זה החליט הים לסעור ולגעוש וחייב את המארגנים לדחות את האירוע ביומיים. המארגנים עמלו רבות והצליחו לדחות ביומיים את שלל הפעילויות שתוכננו. בשבת, בשעה 1100 בבוקר יצאו התחרויות לדרך. היאכטות התאספו מול רידינג מוכנות למשט, חותרי הסאפ (הסאפיסיטים) התייצבו בחוף ולצידם חותרי הקיאקים וכולם יצאו במשט מרהיב מול חופי תל אביב. על האירועים יוצאי הדופן בגודלם ובמורכבותם חתומים חברת אתרים, מרינה תל אביב והפורום לקידום השיט. איזי סויסה יו"ר הפורום ואיתן פרידלנדר חבר ההנהלה הגו את הרעיון. מנכ"ל אתרים ירון קלין, מנהל מרינה תל אביב עופר דובנוב וכול צוות אתרים, המרינה, והפורום לקידום השיט אימצו את הרעיון והעניקו את הגב הציבורי והכלכלי. התוצאה הייתה במילה אחת: מרהיבה!       
 
בעמודים הבאים תיהנו ממבחר תמונות מהאירוע, הן מעבירות רק חלק מהחוויה, מי שירצה לחוות את החוויה במלואה, מוזמן להשתתף בסייל תל אביב בשנה הבאה. "כחול", שכתביו נטלו חלק במשט השנה ונהנו מאוד, ישתתפו גם בשנה הבאה. 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<