כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > נאוטיק בכנרת - יום חג לספורט הימי המוטורי ופגישה עם גולשים מקצועיים מארה"ב.
נאוטיק בכנרת - יום חג לספורט הימי המוטורי ופגישה עם גולשים מקצועיים מארה"ב.
מאות חובבי ספורט ימי מוטורי ובעלי סירות מהירות התכנסו בחוף סירונית בטבריה לאירוע פתיחת עונת הספורט הימי אשר אורגן על ידי סטרים יאכטות, יבואנית סירות נאוטיק (NAUTIC BOAT COMPANY) האמריקאיות לישראל. האירוע הוקדש לחשיפת דגמי נאוטיק לשנת 2016.
מאת גיורא קדר

ביום מושלם, בו הכינרת ומזג האוויר שיתפו פעולה עם המארגנים והמשתתפים, הציגה החברה את מיגון סירות הפרמיום של היצרן האמריקאי נאוטיק. משתתפים, אשר נרשמו מראש, הוזמנו לקחת חלק בהפלגה בה הודגמה גלישת ווק בורד מקצועית, על ידי שני גולשים אמריקאים מהצמרת העולמית. הפלגות הדגמה אלו היו ללא ספק גולת הכותרת של היום. בין ההפלגות, השייטים המוזמנים יכלו לצפות במבחר סירות הספורט של נאוטיק. כל הצוות המקצועי של סי-אליאנס, מתוגבר באנשי נאוטיק אשר הגיעו במיוחד מארצות הברית עמד כולו לרשות המתעניינים. האירוע המוקפד אשר הופק על ידי ברדוגו הפקות, (שייטים נלהבים בעצמם) כינס מאות שייטים אשר הגיעו במהלך סוף השבוע, חלקם ברכב וחלקם בהפלגה עם סירותיהם. ההשתתפות הרבה העידה על התעניינות רבה בסירות המוצגות. כוכבי האירוע היו הגולש האמריקאי טומי שצ'יין(Tommy Czeschin) וגרג מלון, נשיא תאגיד סירות המנוע  NAUTIQUE (GREG MELOON) אשר הדגימו ביצועי שיא והסבירו בסבלנות מקצוענית אמריקאית לכל המעוינים איך עושים את זה.
 
בשעות אחר הצהרים המאוחרות ישבנו עם גרג וטומי לשיחה. השניים לא נראו כמי שסיימו יום עבודה ארוך על הגל בירכתיים או על המרפסת של סירת הנאוטיק 25 שת בית ספר בלו וייק שהשתתפה בארוע.
לשאלתי מה הקשר שלו לחברת נאוטיק ענה גרג בן ה- 41 בחיוך: "אני נשיא החברה וסבא שלי הקים אותה ב 1925". מי שראה את גרג מלהטט במקצוענות על הגל לא היה קונה את הסיפור בקלות. אתם רואים את נשיא חברת מרצדס משקיע יום עבודה בהדגמת נהיגה אתגרית? גרג מזהה את התמיהה המרוחה על פני.גרג: "אנחנו חברה משפחתית וזהו גם סוד הכוח שלנו. מגיל 16 אני משתתף בתחרויות ספורט מוטורי ימי ומדגים את יתרונות הסירות שלנו. מכיוון שאני גם מאוד נהנה מהספורט, אני שמח להוריד את חליפת העסקים ולהדגים בכל מקום בעולם שבו אנחנו מיוצגים"
 
"מדוע נאוטיק"?
 גרג: "הסיבה העיקרית חוזרת למשפחתיות שלנו. מכיוון שאנחנו לא שייכים לקרנות או לחברות ציבוריות, אנחנו משוחררים מהרדיפה המטורפת להצגת רווחיות מדי רבעון, זה משחרר אותנו להשקיע בפיתוח לטווח ארוך, את התוצאות אפשר לראות בסירות שלנו. רוב הצמרת העולמית של הגולשים גולשת מאחורי הסירות שלנו".
"איך אתם מודדים את ההצלחה שלכם"?
גרג: "העובדות מדברות. למרות שאנחנו יקרים יותר, אנחנו מוכרים יותר סירות ספורט עם מנוע פנימי מאשר כל יצרן אחר בשוק האמריקאי והעולמי. על פי נתוני 2015 אנחנו מחזיקים 19% מהשוק העולמי ו17% מהשוק האמריקאי. אגב, אנחנו ייצרנו את סירת הסקי הראשונה בעולם. גם הטאוור הוא פיתוח שלנו".
"זהו בקורך השני בישראל, איך אתה מסכם אותו?"
גרג: "הכינרת עם ההיסטוריה והנוף שלה בהחלט מעניקה חווית גלישה שונה. לשייטים הישראלים אני אומר: אם החלטתם לקנות סירה לספורט ימי מוטורי כדאי לקנות את הטובה ביותר, גם אם היא עולה יותר, היא נותנת את התמורה הטובה ומהנה ביותר".
אוקי, אמרנו לצמד הגולשים האמריקאי, איך אתם מגדירים את התמורה הטובה ביותר?
טומי מתנדב להסביר. הוא בן 36 ואינו עובד קבוע של נאוטיק. האיש המעניין הזה, מתגורר באזור ההררי של קליפורניה. הוא מחלק את זמנו בין גלישת שלג – סנובורד, בחורף (כולל חברות בנבחרת האולימפית של ארצות הברית) לבין הדרכה והשתתפות בתחרויות וויק-בורד באגמי האזור בקיץ. טומי: "זמן הוא גורם חשוב. לכן כגולש אתה רוצה להיכנס לסירה ותוך זמן קצר לקבל גל אופטימלי. בסירות של נאוטיק השילוב בין המחשב למכלים ובין שניהם לעיצוב גוף הסירה הוא מושלם. אתה מניע את הסירה, לוחץ פעמים על צג המחשב והגל מוכן". טומי מוסיף: "אתה מכיר הרבה סירות ספורט עם עוצמה וביצועים  כמוה- 23 G של נאוטיק ששוקלות 2.67 טון?"
לסיום ביקשנו  לקבל כמה טיפים לגולשי הוויק-בורד הישראלים.

טומי: "חשוב להתחיל לגלוש עם הדרכה של מדריך מקצועי, כך רוכשים את המיומנות במהירות, ללא שגיאות בסיסיות ובלי שרירים תפוסים. חשוב מאוד לבחור בבורד הנכון המתאים לביצועים שלך, לסירה ולמשקל הגוף"
וגרג סיכם זאת כך: "זהו ביקורי השני בישראל. אתם לומדים מהר. יש ממש קפיצת מדרגה מאז ביקורי הקודם".        
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<