גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 67 יולי 2016
גליון 67 יולי 2016
חפשו אותו בתיבות הדואר, במרינות ואצל שותפיכם ליאכטה!

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך. היי דרומה – לאנטרקטיקה
כתב וצילם סער ברוקמן
 הפלגה לאנטרטיקה ביאכטת מפרשים היא אחד האתגרים הקשים ביותר של שייט היאכטות, היא משלבת הפלגה בים שהוא או סוער או סוער מאוד, עמידה בטמפרטורות קיצוניות באזור שבו אתה יכול לסמוך רק על עצמך. סער ברוקמן סיים הפלגה כזו אשר החלה בים התיכון ותסתיים בגיליון הבא של "כחול".  
ההפלגה שלי לאנטרקטיקה החלה במפגש מיקרי לחלוטין רחוק מהים. היא החלה עמוק בג'ונגל באקוודור, בהוסטל מתקלף, במטבח שאף אמא לא הייתה מבשלת בו. שקשוקה מבעבעת העלתה את ריחה וצדה בחור גרמני גדול מידות - יוהאנס מולר. מפגש זה הוליד חברות מופלאה, מאות אלפי מילים כתובות ומדוברות הוחלפו במפגשים ומכתבים וחברות עמוקה שלימים תוליד את ההפלגה לאנטרקטיקה.
3 שנים חלפו מאותו יום, ישבתי על הספה של יוהאנס במינכן (אז גרתי עוד בברלין) ולא הייתי בטוח האם אני שומע את המילים שיוהאנס הגה נכון, אבל זה נשמע בערך כך: "סער, אבא שלי רוצה להפליג בשנה הבאה לאנטרקטיקה, אני אעשה את הדליברי (העברה) לאושואיה, אתה בא?" (באנגלית כמובן, ועם ניחוחות של מבטא בווארי).

לא פחות ממהפכה - מרינה הרצליה מריצה את מתקן האחסנה החדיש לסירות
מאת גיורא קדר
"אין היכן לאחסן סירות במרכז הארץ". המשפט הזה חוזר בכל שיחת שייטים העוסקת בקניית כלי שיט שגודלו עולה על גלשן רוח או סירת גומי. המרינות מלאות עד אפס מקום, רשימת הממתינים במרינה תל אביב לדוגמה, מכילה 158 כלי שיט. במרינה הרצליה רשומים למעלה מ 120 כלי שיט בציפייה למקום עגינה שיתפנה. סביר להניח שיש כפילות ברשימות אלה, אך מכול מקום המספרים מציגים מצוקה אמיתית. מצב זה נמשך כבר שנים. הנהלת החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה שהיא בעלת המרינה של הרצליה, פעלה שלא כמקובל במקומותינו.

 מאת עומר ברנד
בסוף חודש יולי יצא צוות ישראלי המונה 15 שייטות ושייטים לתחרות ה- COMMODORES CUP. ההשתתפות בתחרות הינה פועל יוצא של פרויקט ייחודי, אשר אורגן ותואם על ידי עומר ברנד, שייט ישראלי בכיר, אשר הוצג בגיליון כחול הקודם. בכתבה הנוכחית מספר עומר על ההכנות לתחרות המאתגרת באנגליה, הנערכת בדגש על הפלגת לילה.
 נפתח ב 20 שניות על תחרות השיט ה"קומודורס קאפ": התחרות מתקיימת בשבוע האחרון של חודש יולי אחת לשנתיים. התחרות הינה אחת מתחרויות הדגל של ה-ROYAL OCEAN RACING CLUB, אחד מהארגונים החשובים ביותר בתחום שייט היאכטות באנגליה. התחרות נערכת בדרום אנגליה ונמשכת שבוע. במהלך התחרות מתקיימים עשרה שיוטי מצופים ושיוט אחד של שישים מייל מסביב לאי , ISLE OF WIGHT לקינוח נערך גם שיוט אופ-שור אחד של מאתיים מייל. 

אתגר על הסאפ - גולש אחד, סאפ אחד, 122 קילומטר, 14 שעות חתירה רצופה.
מאת: שירה ברודצקי
 זה התחיל כחלום. יובלבוצר (29),שייט מגיל שש ואלוף ישראלבמפרשיות בדגם לייזר,הוא אחת הדמויות המרכזיות בעולם הסאפ בישראל. בעקבות חלום ישן הוא יצא לחתירת סולו בסאפ מראש הנקרה ועד לת לאביב. מדוברב- 122 ק”מ שאותם ביצע במשך ארבע עשרה שעות חתירה ללא הפסקה.
 
אל תעשה זאת בעצמך
 מאת גל קדר
ברוב הכתבות אנחנו נותנים טיפים על עשה זאת בעצמך. אבל, יש תקלות אשר נראות לנו קטנות, לא רציניות ופשוטות לטיפול שניתן לנסות ולטפל בהן לבד, אבל לא! הן או מסוכנות מדי או ששגיאה קטנה מאוד עלולה לגרום לנזק אדיר. ריכזנו מספר תקלות כאלו, אשר בהן החיסכון הכספי הקטן עלול להפוך להוצאה גדולה מאוד!

וגם - השקת סירות נאוטיק בכינרת ו- SAIL TEL AVIV

וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<