כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2005 > שיט נהרג בתאונת שיט
שיט נהרג בתאונת שיט
במהלך תחרות בים באדריאטי ליד חופי קרואטיה התנתק שדרן (קיל) מאחת היאכטות המשתתפות. התנתקות הקיל גרמה להתהפכות היאכטה ולמותו של שיט הונגרי.
 
המקרה המצער ארע במהלך תחרות שיט בין דגמי match 42 של חברת Bavaria. השלטונות הקרואטים מינו ועדת חקירה על מנת לבדוק מה גרם לתאונה. ספר הניווט של היאכטה נלקח לבדיקה על מנת למפות את מסלול הפלגת היאכטה. אולם כבר מבדיקה ראשונית נראה כי היאכטה הפליגה באזור מים רדודים ויתכן וספגה חבטות בשדרן. בבדיקה שנערכה לשאר היאכטות במשט נראו סימני פגיעה בשדרן ב-14 יאכטות נוספות, בחלקן אף סימני פגיעה בסלעים. ועדת הבדיקה בודקת האם הפגיעה בשדרנים נעשתה לפני היציאה לקטע שבו ארע האסון או במהלכן. כמובן שאם הפגיעה היתה לפני היציאה לקטע הנ"ל היה על השייטים לבדוק את היאכטות לבדיקת נזקים לפני היציאה לשיוט. יש לציין כי סימנים כפי שנתגלו מקורם בשפשוף רציני שלא ניתן שלא להרגישו.
ליאכטות שהשתתפו במשט לא היתה זו הפלגה ראשונה והן משתייכות לצי חברות השכרת היאכטות בחופי קרואטיה.
השדרן של היאכטה המדוברת עדיין לא נמצא והרשויות הקרואטיות עדיין מחפשות אותו. לכן עדיין לא ניתן לקבוע במדויק מה גרם לאסון הנוראי.
 
חברת Bavaria הוציאה הודעה לעיתונות בה היא מודיעה כי כל דגמי ה-Match עבקו בקרת איכות ועמדו בכל דרישות הבטיחות המקיפים ביותר. התעוד שברשות החברה אינו מצריך בדיקה של הדגמים שכבר ביצור לפחות עד שיפורסמו מסקנות ועידת החקירה.
בינתיים החברה בשיתוף חברת הביטוח העולמית Pantenius ובשיתוף IMCI (international marine certification institue) מיישמת תוכנית לשיפור הבטיחות של היאכטות בקו יצור דגם ה-Match.
 
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<