גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 66 אפריל 2016
גליון 66 אפריל 2016
אביב שמח וחג פסח שמח לכולם

כחול 66

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.חזון ארבעת המעגנות
בעוד מספר שנים יהיו בחופי תל אביב-יפו ארבע מעגנות בנוסף לשתיים הקיימות היום: מרינה תל אביב ונמל יפו. כך אומר ירון קליין מנהלה הנמרץ של חברת "אתרים" העירונית, בראיון משותף ל"כחול" לקראת אירועיSAIL TEL AVIV   - "סייל תל אביב" ,אשר יתקיים בסוף אפריל השנה. עופר דובנוב מנהל מרינה תל אביב ואיתן פרידלנדר איש הפורום לקידום השייט בישראל, השתתפו בראיון.
לקריאת הכתבה לחץ כאן

מים בתשלובת – מה עושים?
חלומו הרע של כל שייט הוא לפתוח את פתח מילוי שמן הגיר ולזהות כי חדרו אליו מים, תופעה הידועה בכינוייה המדעי תחליב (אימולסיה). תחליב הוא תוצר נוזלי, הנוצר מניסיון ערבוב או מהילה, של שני נוזלים שאינם מתערבבים זה בזה או מומסים זה בזה. בתחליב נוצרות בעצם בועות של נוזל אחד בנוזל השני. במקרה שלנו, המים הופכים לבועות בתוך השמן ולא מאפשרים לשמן לפעול על פי תכונותיו. גם בחיי היום יום אנחנו נתקלים בתחליבים, לדוגמא רוטב המיונז על שולחננו אשר מיוצר על בסיס שמן, מיץ לימון וחלמון ביצה.
 
הפולנים באים – דלפיה
שוק היאכטות הישראלי נשלט מזה שנים על ידי היצרנים הצרפתיים והגרמניים. יאכטות מפרש מתוצרת ג'אנו, בנטו, הנזה ובאווריה, מהוות את החלק הארי של היאכטות בישראל. הפעם נציג את תעשיית היאכטות של פולין. כמה מותגי יאכטות נהדרים כמו סנריף יצרנית הקטמרנים ודלפיה יצרנית היאכטות מיוצרות בתעשיית היאכטות המפותחת של מדינה זו. כמו כן מיוצרים בפולין גם כמה מהדגמים הידועים של יצרנים אמריקאים ואירופאים.
 
Princess 68 - אם רולס רויס הייתה בונה יאכטות...
עיצוב יאכטות מדגם Fly bridge  בגודל של 70 רגל מהווה אתגר לכל מתכנן כלי שיט ואדריכל ימי, בעיקר ברצון לבלוט בעיצוב חריג ושונה לעומת היאכטות המתחרות בשוק. היצרנים העיקריים בשוק זה הם Azimut, Princess  Sun seeker, Ferretti, ו- Monte Carlo המתחרים על תשומת ליבם של הלקוחות. בפני חברת Princess  ניצבו אתגרים רבים כאשר החליטה לתכנן את ה-68 החדשה.
העיצוב החיצוני של היאכטה מתאים לתכנון הייחודי לפרינסס, אולם חלונות הסלון הענקיים וחלונות הגוף נטולי המסגרת הגדולים, תופסים תשומת לב מיוחדת. הגג הקשיח מורכב בקפידה, ונכון לכתיבת כתבה זו, טענו בפרינסס כי הם עדיין לא קיבלו הזמנה ל- 68 ללא גג קשיח. ליאכטת המבחן שלנו היה גג קשיח עם אופציה לגגון. בנוסף קיימת אפשרות לבחור את צבע גוף כלי השיט, לא רק לבן אלא גם כחול מהמם או אפור מתכתי מודרני.
 
לשוט בחורף במזרח התיכון
הכל התחיל בקיץ 2015, הגיעו אלי שני שייטים להתייעצות על רכישת יאכטת מפרש. אחד מכר ותיק, שברשותו רישיון משיט 60 והפליג איתי לא מעט, וחבר. הם בדקו בארץ מספר יאכטות בין אשקלון לחיפה, אך ההיצע לא ענה על דרישותיהם.
באוקטובר 2015 הם פנו אליי שוב בהצעה שאטוס איתם למרינה "ALIMOS" שבאתונה למספר ימים לחפש את יאכטת החלומות שתעמוד בתקציב שלהם. המקום מוכר לי היטב, ביקרתי במקום פעמים רבות ושהיתי שם יותר מחודש (מצטבר), לכן הסכמתי מיד כי תמיד נחמד לפגוש מכרים ותיקים ולראות איך המקום התפתח. במהלך החיפושים, סרקנו כעשרים וחמש יאכטות בגדלים שבין 37 ל- 42 רגל, על מחציתן עלינו ובדקנו את התאמתם לצרכי הרוכשים. בדקנו בדיקה יסודית חמש יאכטות ושתיים נראו לנו מתאימות לדרישות, אחרי השוואת הנתונים החליטו הבעלים החדשים לרכוש יאכטה מדגם בווריה.

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<