גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 65 ינואר 2016
גליון 65 ינואר 2016
כנסו לראות מה תוכלו לקרוא בגליון ינואר

כחול 65 ינואר 2016

 


לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

 הדרך. לא רק התוצאה - מאחורי הקלעים של אליפות העולם במפרשיות 470
 התחרות הנהדרת שנערכה בחיפה באוקטובר 2015, סיפקה רגעים מרגשים, שיוטים מותחים ובסיכומם: אלופי העולם, שוב, בגברים, האוסטרלים וויל ריאן ומאט בלצ’ר, אלופות העולם, שוב, האוסטריות לאראה ואדלאו ויולה אוגאר והעיקר - כרטיס הכניסה לישראל לאולימפיאדת ריו 2016 בזכות הצמד אייל לוין ודן פרויליך.

אליפות ישראל 2015 – בסימן המרדף אחרי הרוח
בוקר יום שישי, כולם מתרגשים לקראת היום הראשון של אליפות ישראל ליאכטות, זינוק לשיוט המגדלור שהשנה קיבל חסות מחברת VOLVO ונקרא על שמה. השייטים מתקבצים במרינה, שמתמלאת ביאכטות רבות, שהגיעו מהרצליה, חיפה, תל אביב ואשקלון. המתח מתגבר לקראת שעת ההזנקה, הרוח נושבת קלילה, ועננים מתקבצים להם ממערב, מה צופן לנו מזג האוויר?
מזנקים! האדרנלין  חזק, זינוק מרהיב עם ספינקרים וג'ינקרים מונפים, העננים השחורים במערב מתקרבים, הרוח נופלת לאיטה, האם יצליחו היאכטות לזנק כראוי? 

חזרנו אליך שנית - ביקור בבודרום ומפרץ גוקובה.
גילוי נאות: אני חושב שאזור בודרום שבטורקיה הוא אחד מאזורי השיט היפים בעולם. נאמן להשקפתי זאת, אני משתדל להפליג שם לעיתים קרובות. לצערי בשל אחד מדיירי האזור (כפי שתקראו בהמשך) ירדה בשנים האחרונות תדירות הביקורים שלי במפרץ המקסים והגדול של גוקובה (GOKOVA), ביקורים אשר החלו בשנות השבעים.

 
לעגון בלב הסערה
היאכטה נסחפה ללא שליטה בין רודוס לחוף הטורקי. נשבה רוח צפונית מערבית בעוצמה של יותר מ 40 קשר. מיתר החלוץ אשר הסתבך במדחף הוציא את שניהם מכלל שימוש. לאחר היסחפות של יותר מ 12 שעות, החוף הטורקי התקרב במהירות. שיחת הטלפון הסלולרי למוקד החירום של קדר, אשר הניעה תהליך חילוץ בחוף הטורקי, הצילה את היאכטה וצוותה מהתרסקות על צוקי החוף ליד העירה קלקן.
אפשר לדון משך ימים באיזו טקטיקה לבחור בהתמודדות או הישרדות במצב שבו כלי השיט נסחף ללא שליטה, בשל סערה או מכל סיבה אחרת. האם להפנות חרטום לעבר הרוח והגלים (Heave to), לרוץ עם כיוונם (Run before), או שאולי מספיק בכלל לתת ליאכטה לעשות הכל לבד (Lying a hull)? 
 
XC45 – עד שלא תפליג לא תבין.
כבר שנים שאנו רגילים לראות יאכטות מתוצרת X על קו הזינוק בתחרויות, בארץ ובעולם. המוניטין של X בעולם נוצר כתוצאה מביצועים יוצאי דופן בתחרויות, אלו יאכטות בעלות תכנון קלאסי, תורן גבוה וגוף צר, חד, קשיח וקל הבנויות בטכנולוגיה מתקדמת בשילוב סיבי פחמן, מתכת ואפוקסי. רק לאחרונה באליפות ישראל ביאכטות השתתפו 3 יאכטות מתוצרת X בקטגוריות המאתגרות ביותר וסיימו במקום ראשון שני ושלישי. זה בדיוק מה שנקרא: התוצאות מדברות בעד עצמן.  
הפלגה טכנולוגית – מנסיון אישי
 
הפלגה טכנולוגית
 ההתפתחות המהירה של טכנולוגית המידע בשנים האחרונות מאפשרת לנו להפליג כיום עם הרבה יותר מידע על נתיב ההפלגה, על מזג האוויר, ועל יעד ההפלגה.
הניווט מתבצע היום בעיקר בעזרת מפות ותוכנות ניווט אלקטרוניות, נשאיר את הדיון האם זה טוב או לא טוב לאתרי השייט והבלוגים השונים. העובדה היא שהרוב המוחלט של ספינות חדשות היום מגיע עם שולחן ניווט שבקושי יכול להכיל מחשב נייד שלא לדבר על מפת ניווט מנייר. מומלץ מאוד להשתמש ביותר מעזר ניווט אחד.


וגם, ביקור בשתי תערוכות חורף: הסלון הימי בגנואה והסלון הימי בפאריזוכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<