גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2015 > מזרח תיכון חדש – הפוליטיקה כבר כאן
מזרח תיכון חדש – הפוליטיקה כבר כאן
איך שזמנים משתנים. במשך 24 שנים הפליג משט הא.מ.י.ר בחופי מזרח הים התיכון. עשרות יאכטות הפליגו מחופי טורקיה לקפריסין, סוריה, לבנון, ישראל ומצריים. זה לא היה משט פוליטי אלא משט בינלאומי של שייטים.
השנה לא התקיים המשט כמשט חופי, לאורך חופי מדינות המזרח התיכון. המצב הביטחוני בסוריה ולבנון אינו יציב. "כחול" בדק את הסיבות לביטול, שכן בעבר, גם בעת מצבי לחימה בפועל, התקיים המשט. כנראה שהמשט, אשר אורגן על ידי שייטים טורקים במשך עשרות השנים, הפך לבעיה גם עבורם. כפי שניתן לקרוא במייל המצורף, שהתקבל מחסן קצ'מז, שייט, מנהל מרינות בטורקיה, שיזם את המשט ועמד בראשו. חסן מוכר לרבים מאתנו השייטים ותרומתו ליחסי השיט בין טורקיה לישראל היא משמעותית מאוד.
המייל מובא כלשונו.
 
חברים יקרים
קיבלנו את האימייל הנ"ל מרוני זיסו אחרי פגישתם עם משרד החוץ ומנהלי המרינות בישראל. אנחנו יודעים היטב שרוני ומנהלי המרינות ניסו לאפשר במלוא כוחם את ביקור משט הא.מ.י.ר שוב בישראל.
אני מצטער לבשר שלא תהיה עוד אפשרות ליאכטה תורכית להפליג לישראל מתורכיה וגם לא תהיה אפשרות לחזור על הביקור של משט הא.מ.י.ר בישראל שנית בהינתן התנאים הללו.
אין אפשרות להפליג לסוריה ולאחר מכן לישראל כיוון שזה אסור בתכלית האיסור ותמיד נתפס כפעולה בלתי חוקית בסוריה.
אין אפשרות להפליג ללבנון ולאחר מכן לישראל. זה גם כן אסור ובגלל שהכרזתי שאני מפליג לישראל אני באופן אישי ברשימת הפרסונה נון-גראטה בלבנון.
אין אפשרות להפליג לנמלים הדרומיים בחלקה היווני של קפריסין ולאחר מכן להמשיך לישראל, כיוון שמין הסתם שייטים תורכים לא יקבלו קבלת פנים חמה שם.
האפשרות היחידה שלנו היא להפליג לישראל ישירות מנמלים תורכים, אלו המרחקים:
פיניקה לחיפה 320NM
אלאניה לחיפה 285NM
מרסין לחיפה 235NM
 
המרחקים לעיל יכולים לקחת 3 ימי הפלגה או פחות, אבל לא יהיו הרבה שייטים תורכים חובבים שירצו לעשות את המסלול הישיר הזה. אני מאמין שהחלטה הזו תביא לקיצם את אפשרויות הביקור בישראל של שייטים תורכים.
 
אני חושש שהחלטה זו גם תביא לקיצם את הביקורים של משט הא.מ.י.ר לישראל.
 
למרות המצב המאכזב הזה, אני רוצה להודות לכולכם על החברות, התמיכה וקבלת הפנים החמה לאורך 24 השנים האחרונות. ללא תמיכתכם, והשתתפותם של אלפי שייטים מכל העולם לא הייתה אפשרות לבקר את ארץ הקודש, להכיר את החברים הנהדרים של מועדון כרמל בחיפה, אשר הזמינו אותם לביתם. כולם יזכרו עד כמה המשתתפים נהנו מהכנסת האורחים של צוותי המרינות שביט, אשקלון והרצליה, וחלקם ימשיכו לשמור על קשר עם חברים ישראלים - שייטים שהם פגשו בזמן שהותם בארץ.
 
ייתכן ובעתיד יהיה אקלים פוליטי טוב יותר לשייטים פרטיים במי הים התיכון המזרחי. ואנחנו, שייטים תורכים, נוכל להפליג שוב למרינות ישראליות.
אם אתם או חבריכם תגיעו שוב למרינות בטורקיה, בבקשה הודיעו לנו מוקדם מספיק, כדי שנוכל לפגוש אתכם כשאתם מגיעים, עם כוס יין או בירה קרה.
 
בתודה גדולה שוב, ורגשות חיבה לכולכם,
בשם הועדה המארגנת של משט הא.מ.י.ר ומשתתפי המשט,
 חסן
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<