גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 63 - יולי 2015
גליון 63 - יולי 2015
השבוע בתיבות הדואר שלכם ובחנויות לציוד ימי ברחבי הארץ.
ח ד ש --- ניתן גם לרכוש מנוי ישירות באתר בעזרת PAYPAL

גליון כחול 63 יולי 2015

 10
הדיברות לחתונה ימית – גל קדר

בשנים האחרונות רווח יותר ויותר המצב בו מספר שותפים מתארגנים ורוכשים יאכטה בשותפות. בין אם מדובר בחברי ילדות, קרובי משפחה או שותפים שהכירו למען מטרת רכישת היאכטה, אין ספק כי השותפויות צוברות תאוצה ויותר ויותר יאכטות נמצאות בבעלות רבת משתתפים. רב השותפויות ההלו מוצלחות ובהחלט מהוות דרך נהדרת לרכישת כלי שיט ונצל אותו בצורה מיטבית. הרי ידוע שכלי שיט רב הזמן עומד ברציף, וככל שיש יתר שותפים כך הוא מפליג יותר.
שותפות על כלי שיט דומה לחתונה. צריך לבחור את השותף הנכון לחיים. החתונה לרב שמחה ועליזה, אולם פרק הגרושים חלילה וחס עלול להיות כואב ולא נעים...
אז לפני שאתם מתחתנים, כדי שתקראו את הכתבה שלפניכם.

מה עדיף, קטמרן או מונו הל? - שרות כחול
בשנים האחרונות נמכרות יותר ויותר יאכטות קטמרן בישראל. מגזין השיט הצרפתי הנפוץ VOILES ET VOILIERS ערך משאל בין שייטי קטמרנים ומונו-האל ומצא תובנות מעניינות, שאמורות להקל על המתלבטים בין הדגמים. מה תעדיפו - יאכטת קטמרן (קטה=שניים, מרן=ספינה) או יאכטה חד גופית (מונו-האל, מונו=אחד האל=גוף)? זהו ויכוח כמעט נצחי בין שייטים, המקבל בשנים האחרונות היבטים חדשים. חידושים טכנולוגיים הביאו לבניית גופי קטמרנים חזקים ועמידים יותר. מחד התקדמות הטכנולוגיה בנושאי הניווט הוציאה שייטים רבים יותר להפלגות חוצות אוקיאנוסים, מאידך במרינות הים תיכוניות קיימת מצוקת מקומות עגינה ומחירי העגינה עולים. אז מה עדיף? בשטח, כלומר בים, רואים יותר ויותר קטמרנים במיוחד בקרב שייטי הטווחים הארוכים המחפשים נוחיות. ניסנו לברר מהי המגמה?

סוף העולם שמאלה -  ה"שפירית" במסע מאתגר מתאילנד להרצליה - ראיינה את רענן שפירא מירי שפירא
מחזירה אותך לאוקטובר 2012, ה"שפירית" מסיימת הקפת עולם. פוקט, תאילנד. מה אתה מרגיש? מה אתה חושב?
סגרתי מעגל. חלום הקפת העולם הוגשם. המון סיפוק וגאווה. הייתי רוצה לחזור הביתה על סיפון השפירית. יש כמה אפשרויות: בדרך הקצרה (אך תחת איום הפירטים) - הים האדום וים סוף, בדרך הארוכה - סביב אפריקה (אחרי חמש שנים בים נראה מתיש) או להשיט את השפירית על סיפון אניית משא - הדרך היקרה.
התלבטות והחלטה: - משאירים את ה"שפירית" האהובה בפוקט תאילנד ובלב כבד מעמידים אותה למכירה.

קצת דרומה לוונציה - גיורא קדר
לפני שאתם טסים להפליג באיים הקריביים, בתאילנד או בכל מקום אקזוטי אחר בתבל, הפליגו לוונציה. אין שם איים עם דקלי קוקוס ומים צלולים בגוון טורקיז, אך הפלגה לשם היא חווית שיט יוצאת דופן. אין עוד עיר כזאת בעולם. הגעה לוונציה בדרך הים מעצימה את חווית הביקור, שכן השיט הוא דופק החיים של העיר. אחד ממדריכי החופאות הידועים מסכם זאת כך: איזה שייט לא חולם להגיע לוונציה ביאכטה שלו? החלטנו להגשים חלום.

מחלת-ים, כל מה שרציתם לשאול  - ערן קלץ
כולם מכירים אותה, מעטים מחוסנים מפניה, חלקנו מפחדים ממנה ורובנו פשוט נאלצים להפליג איתה נוכחת בסירה – מחלת הים או Motion Sickness.
 ממסע הארגונאוטים המיתולוגי ועד הטיסות לחלל, בני האדם מתמודדים עמה. לראיה, המילה Nausea (בחילה) מקורה במילה היוונית Naus (ספינה). אבי הרופאים היפוקרטס תאר התופעה והסיק ש"גוף האדם לא נועד למסע רכוב, מפני שהוא מסעיר/מטריד את הגוף". אם כך, כנראה שאם אתם מהרהרים בנושא כשהים מתרגש, אתם ממש לא לבד. אני משער שכל אחד זוכר את הפעם הראשונה בה נאלץ להתמודד עם חוסר האונים הכמעט מוחלט בים גבוה, חסר ניסיון, כאשר הגוף ממאן להישמע לך, וכל שאתה מסוגל לחשוב עליו הוא המנטרה המיסטית, האמונית – "שיגמר, שיגמר כבר". גם שייטים מנוסים יהיו הראשונים להודות שחוו חוויות לא סימפטיות בחייהם מעל הקיל, והיו שמחים להשיל את הקללה האנושית הזו מעליהם. קללת האדם שיכל לטבע, ועלה עלי ים. מדוע אנו חשים במחלת ים?

וגם הכתבות הבאות: הפלגה באיים הספורדיים ביוון / תחזית מזג אויר לימאים / הפלגה בטוחה ונכונה ולא רק על מנת לעבור את הבחינה.

וכמובן המדורים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד


 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<