גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון 62 - פסח (אפריל) 2015
גליון 62 - פסח (אפריל) 2015
בתחילת אפריל אצלכם ביאכטה! קריאה מהנה!

כחול 62
  
מדריך למחפשי עבודה: להתחיל לעבוד כאיש צוות על יאכטת על
כלי השיט הגדולים בעולם אינם יכולים להתנהל מעצמם. הבעלים מגיעים ומצפים למצוא את כלי השיט נקי, מאורגן ומוכן להפלגה. הבעלים מפליג על כלי השיט במקומות שהוא מעוניין ומצפה שכלי השיט יצפה לו שם מוכן, מתודלק ומבריק.
לצורך אחזקת היאכטות המכונות יאכטות-על יש צורך באנשי צוות: ימאים, מכונאים, אנשי ניקיון, טבחים ולעיתים אף דיילות. 
אלה, עבדה בניהול יאכטות-על במשך 4 שנים בארץ ובחו"ל, והיא מעבירה לנו את מסקנותיה משנים אלו. העבודה כאיש צוות על יאכטה בכל מקום בעולם מאפשרת לקיים אורח חיים מעניין ולא שגרתי. אנשי הצוות מגיעים לכלי השיט ממדינות שונות וכתמורה נוספת לשכרם הם נהנים מהזדמנות להפליג ולטייל, להכיר אנשים ותרבויות חדשות.

לפתע המנוע דמם...
מה עלול לגרום לרגע הלא נעים הזה, איזה התקן מונע אותו, ואיך מרכיבים אותו בעבודה עצמית?
 הרגע שהמנוע מדמים ללא התראה הוא רגע מאוד לא נעים, כאשר המנוע מדמים ללא התראה בזמן הפלגה בסערה או במצב הקריטי של תמרון בכניסה למרינה, ההדממה או התקלה יכולה להפוך למצב חירום. הסטטיסטיקה מלמדת שרוב ההדממות הפתאומיות של מנועי דיזל מתרחשות בשל סתימות במערכת הדלק או כניסת מים לתוכה. הפתרון שמצאו המתכננים הוא התקנת מסנן ראשוני בנוסף למסנן הדלק שעל המנוע. המסנן הראשוני אמור לסנן את החלקיקים הגדולים מהדלק, אלא שבדלק יש גם מים. 
 
מקייפטאון לקייפ ורדה - חודש של הפלגה
 זהו יומן הפלגה לא שגרתי של הפלגה לא שגרתית. מסלול הפלגה מדרום אפריקה לים התיכון הוא לא מסלול פופולרי, מפליגים בו בעיקר להפלגות העברה, כזאת הייתה ההפלגה עליה מספרת עמנואל, אשר הפליגה עם צוות  העברה ישראלי על סיפון מפרשית  קטמרן מדגם לאופרד 39. יומנה של עמנואל תימור, אשר כתבה בכחול 60 על חציית האוקיאנוס האטלנטי ממערב למזרח, מספר על שגרת שיט ארוכה, ללא אתגרים או מאורעות יוצאי דופן, בעיקר מספר היומן על תחושות והרגשות.     
 
GPS - עבר, הווה ועתיד מבטיח המחייב זהירות
יוסי שרמן, שייט ותיק ומראשי מרכז המיפוי הישראלי, היה שותף לתחילתו של עידן הGPS  לצורך מדידה ומיפוי של ישראל וחופיה. בהמשך הוביל יוסי רבים מהתהליכים הקשורים לנושא המיפוי האלקטרוני בישראל. בכתבה שלפנינו סוקר יוסי את ההתפתחות אך גם מתריע מסיכונים.
ראשית השימוש במערכת,(GLOBAL POSITIONING SYSTEM) GPS  כלומר מערכת איתור עולמית, לצורך מדידה גיאודטית, בארץ ישראל, היה בליל שימורים בחורף 1984. התכנסנו אנו, אנשי מרכז המיפוי הישראלי, עם צוות המחקר של אגף המדידות הממשלתי, במתקן השפד"ן בחוף ראשל"צ, שם ניתן היה לקבוע מרחק במדידה קרקעית מצילום אוויר ומצילום לוויני להשוואת הדיוק. המתנו במתח למערך של שלושת הלוויינים הראשונים אשר יקלטו במערכת ה GPS. המערכת הראשונית שהשתמשנו בה כללה שני מקלטים מסורבלים, בגודל של מארז מחשב. המקלטים הוצבו בשתי נקודות שנמדדו מראש. ההתרגשות הגיע לשיאה כשקיבלנו באמצעות 2 המקלטים 6 נתונים של מרחק משלושת הלוויינים. חזרנו למשרד עם הזריחה, חישבנו ומצאנו שאכן הפלא עובד! מדדנו מרחק קרקעי של כ-100 מ' בציוד מדידה ובקרן לייזר והשווינו לנתונים מהלוויינים במרחק 25,000 ק"מ וההבדל היה של מספר מילימטרים!    
 
איך מפליגים עם ביטוח בטוח
ביטוח אמור להיות סיפור פשוט. אתה קונה פוליסה, משלם לחברת הביטוח ואז חברת הביטוח אמורה לשלם במידה ו.... פשוט, לא? על פניו נראה טוב, אך בצורה חלקה זה עובד רק באגדות הילדים.
 נניח שמצאת סוכן ונניח שלא עשית שיעורי בית. נכנסת לסוכן שנראה לך מכובד, הוא מוכר לך פוליסה שכרוכה בנייר מהודר. והעיקר, המחיר! המחיר ממש נמוך. בקיצור, עסק טוב. שמח וטוב לב אתה משלם ויוצא לים. באחת השבתות מתרחשת תאונה: בזמן הגישה למזח בחוף בכינרת, פגעת בסירה אחרת ונגרם לה נזק כבד, למזלך, לך לא קרה כלום. ללא היסוס ומלא ביטחון אתה מתקשר לסוכנות הביטוח ומקבל מקלחת קרה. הביטוח שחשבת שיש לך הוא לא הביטוח שבאמת יש לך. פתאום מסתבר לך שרכשת פוליסת ביטוח שמכסה נזקי גוף בלבד (הוצאה בדיוק על פי דרישות החוק) ולא מכסה נזקי רכוש. עכשיו אתה חשוף לתביעה של עשרות אלפי שקלים עקב הנזק שגרמת, שלא לדבר על עורך דין, המתמחה במשפט ימי, שעליך לשכור במיטב כספך. הסוכן אגב, ממשיך להיות נורא נחמד אבל מה לעשות – זאת הפוליסה שקנית.
במילים פשוטות: אתה בבעיה.
 
מבחן ים - ג'יפ עירוני קשוח ומפנק  - ANTARES 42
מהו ה-DNA של יצרנית יאכטות? בשאלה זאת מתחבטים מומחי השיט כבר שנים. כנראה ש- DNA כולל מספר תכונות יסוד של יאכטה, החוזרות במינון כזה או אחר בכל דגם שיצרן מסוים בונה. ה-DNA  מושפע מגורמים רבים שהחשובים שבהם הם: המסורת אותה הנחילו מייסדי המספנה והמיקום הגאוגרפי שלה. לדוגמה: בוני היאכטות הסקנדינבים, עד כמה שהשיקו דגמים המיועדים לים התיכון, לא הצליחו להשתחרר ממסורת בניית יאכטות סגורות וממוגנות מהרוח הצפונית הקרה.
 
כנס תעשית השיט ה-II
הכנס השני של תעשיית השיט נערך ב-29.1.2015 בכפר המכביה ברמת גן. הכנס נועד להפגיש את העוסקים בשיט באופן מקצועי ולהציג לפניהם נושאים משותפים. כנס שני זו כבר מסורת, וצוות קדר סוכנות לביטוח שמח לארגן זו השנה השנייה את הכנס ולארח למעלה מ-100 אנשי מקצוע מתחום השיט בישראל. בכנס השתתפו נציגי בתי ספר לשיט, מנהלי מועדוני שיט, יבואני כלי שיט וציוד ימי, נותני שירות בתחזוקת כלי שיט, מנהלי מרינות, אנשי רספ"ן ועוד רבים העוסקים בתחום הימי. זהו הכנס המקצועי היחידי בישראל המאורגן לאנשי המקצוע בתחום. הגיעו לכנס אנשי מקצוע מהכינרת בצפון ועד אילת בדרום! ישנם הרבה נושאים המעכבים את תעשיית השיט בישראל מלפרוח ולצמוח, החל ממחסור במקומות עגינה במרכז, וכלה ברגולציה שוחקת וריבוי מיסים על כלי השיט. כל הנושאים הללו ואחרים צפו ועלו בכנס. אנו מקווים כי נראה שינוי כבר בכנס הבא, לפחות בחלק מהנושאים.

כתבות נוספות במגזין: סימפוזיון חתירה בקיאקים בחוף תל אביב, עדכון- מה עם המרינה בחיפה? , מכתב בבקבוק, מפות אלקטרוניות - לטוב ולרע...

וכמובן המדורים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד

 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<