גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2015 > נמל המפרץ, ח"פ 2000 מעגנה ליאכטות וענף השייט בחיפה
נמל המפרץ, ח"פ 2000 מעגנה ליאכטות וענף השייט בחיפה
תגובת דובר ערית חיפה לכתבה בנושא פיתוח מעגן שביט בחיפה
מצאנו בדברים שכתבתם לא מעט אי דיוקים ומשום שאנו מבקשים להביא את המציאות בפני ציבור השייטים החשוב - להלן הפרטים והעובדות בניקוי רעשים ואג'נדות שגויות אשר יש סכנה כי חזרה עליהם תטעה את הקוראים:
 
עיריית חיפה מוצאת כי מפרץ חיפה אינו יכול להיות עוד החצר האחוריות והמזוהמת של העיר וכי המפרץ הינו שכיית חמדה שיש להגן עליה ולהפכה לחלון הראווה של צפון ישראל והמטרופולין כולו. משום כך מקודמת בין היתר תכנית המתאר ח"פ 2000 לצד הפעולות הרבות שכבר בוצעו בשטח בעלות כוללת של מיליוני שקלים. בתכנית מוקצים שטחים נרחבים לפעילות פנאי ונופש, לרבות פארק מטרופוליני בן 6.000 דונם ופארק ליניארי לאורך גדות הקישון עד למעגנה ובו שבילי הליכה ומסלולי אופניים.
ח"פ 2000 מבטיחה גם את פיתוחה של "חזית הים העירונית" שתהפוך את מתחם הנמל המערבי לנמל נוסעים בלבד בעוד שהשטחים הנותרים יהפכו יתר שטחי הנמל למתחם עירוני תוסס של מגורים מסחר, מסעדות, בתי קפה ואטרקציות תיירותיות. תכנית הנמל המערבי תתבצע תוך שיקוע מסילת הרכבת ותפתח הודות לכך את העיר אל הים.  
 
נמל המפרץ הינו מנוע צמיחה בעל חשיבות אדירה לעתיד המטרופולין, בין היתר בזכות אלפי מקומות העבודה שיתווספו לעיר. עם זאת, הקמת הנמל אינה סותרת את מחויבות העירייה לפיתוח והרחבת המעגנה ליאכטות.  
הדאגה לסביבה משותפת לכולנו - ועל כן מלווה תכנית נמל המפרץ בתזכיר השפעה על הסביבה היסודי והמקיף ביותר שנעשה אי פעם בישראל בהשקעה של 55 מיליון ₪. בתסקיר שהוכן על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה והמועצה הארצית לתכנון ובנייה נבחנו באופן מעמיק וחסר תקדים בהיקפו כל ההיבטים החזותיים והסביבתיים הכרוכים בנמל העתיד.  במסגרת הבדיקה הובטח כי לא תהיה כל פגיעה באיכות המים, איכות האוויר וכן לא צפויה בעיות רעש וכל מפגע אחר. כמו כן נקבע בתסקיר כי העבודות ילוו באופן צמוד ע"י צוות מטעם המשרד להגנת הסביבה.
 
בתוך כך תופרד גם פעילות השייט המסחרי מהשייט הספורטיבי ומועדוני הגולשים: נמל המפרץ המסחרי יפעל בנפרד מנמל הנוסעים ושני אלה יפעלו במנותק ממועדוני השייטים והספורט הימי לסוגיו:
המרכז הראשון המוקם הוא מרכז הגלישה בבת גלים שייתן מענה לכל סוגי הגולשים בחוף בת גלים. מרכז שני הוא במועדון הגלישה שבחוף דדו – surf club.
המרכז השלישי הוא מרכז השייט החדש בחוף השקט בו יפעלו כל מועדוני השייט ואגודת הספורט הימי לרבות המרכז הימי. מרכז השייט, אשר יארח במהלך חודש אוקטובר 2015 את אליפות העולם בדגם 470 בה ישתתפו כ – 500 סירות ובמסגרתה צפויים להגיע לחיפה מאות שייטים מאמנים ומלווים. לאליפות חשיבות מיוחדת בשל היותה אליפות העולם האחרונה לפני אולימפיאדת 2016 שתתקיים בריו-דה ז'נירו. כך, שבאליפות העולם בחיפה, ייקבעו השייטים שייצגו את מדינותיהם באולימפיאדה. 

לאחרונה התקיים גם בחיפה "שבוע השייט הבינלאומי" שכלל שני אירועים מרכזיים: שיוט החורף הבינלאומי, המהווה את אליפות החורף של ישראל וגביע אירופה בדגם לייזר האולימפי שתתקיים מעתה על פי החלטת הוועד העולמי של הדגם מדי שנה בחיפה בחודש דצמבר.
 
המרכז השלישי הוא מועדון היאכטות "מעגן שביט". כפי שפועלת עיריית חיפה בכל יתר ענפי ומועדוני השייט - כך גם פועלת העירייה ובוחנת יחד עם חברת נמלי ישראל חלופות שונות להרחבת ופיתוח מעגנה ליאכטות ולסירות בגדלים שונים – מתוך אותה מחויבות לפיתוח הפעילות והספורט הימי. פיתוח המעגנה יתבצע באופן שיבטיח הן את הגדלת מקומות העגינה, הן את הגישה אליה והן את יעילות ומהירות הכניסה והיציאה של הסירות מהמעגנה.   
 
אשר לתיירות - נתוני התאחדות בתי המלון מלמדים כי תפוסת בתי המלון בחיפה היא מהגבוהות בארץ ונמצאת בגידול מתמיד. נתונים מעודדים אלה הם תוצאה ישירה של המאמצים המושקעים ע"י העירייה בנושא. העלייה המתמדת בתפוסת בתי המלון היא גם הסיבה שיזמים רבים, שעשו שיעורי בית ובדקו היטב את הנתונים, מבקשים להצטרף להצלחת המלונות הפועלים כבר בעיר ולבנות מלונות נוספים בחיפה. מלונות אלה שחלקם נמצאים בבנייה והאחרים בשלבי תכנון שונים יוסיפו במהלך השנים הקרובות מאות חדרי מלון חדשים לעיר.
כל אלה - הם רק חלק מהפעולות שימצבו את  חיפה כעיר חוף מהמובילות בעולם ויהפכו אותה למוקד תיירות ומרכז ספורט ימי בעל חשיבות בינלאומית ! זוהי המדיניות ובהתאם לכך פועלת העירייה. 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<