כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2014 > לקראת אולימפיאדת הנוער
לקראת אולימפיאדת הנוער
הכנות נבחרת הגלישה
 
אולימפיאדת הנוער נערכת אחת ל-4 שנים והיא תתקיים בקיץ 2014 בסין.  את ענף השיט ייצגו גולש וגולשת רוח בדגם הביק 7.8 (בקטגוריית שייטים עד גיל 17). תחרות הקריטריון הראשונה לאולימפיאדה נערכה במסגרת אליפות העולם במהלך שנת 2013  בסופוט אשר בפולין.  את קריטריון הכניסה לאולימפיאדה השיג יואב עומר משדות ים (מקום שלישי בין נציגי המדינות המשתתפות).  כדי ששייט אחר ייצא לאולימפיאדה הוא יצטרך לנצח את יואב באליפות אירופה הקרובה באגם גרדה בצפון איטליה ב – 20-27.4.2014 , ולהשיג את הקריטריון (מקום רביעי בין המדינות).
 
בין השייטות ,אף שייטת ישראלית לא השיגה עדיין את הקריטריון. ולכן,השייטת שתגיע לקריטריון באליפות אירופה הקרובה,  היא שתצא לייצג את ישראל באולימפיאדה.
רוב השייטות בנבחרת הן שייטות אילתיות והן אינן מורגלות לתנאי הקור הצפויים לשרור באגם גרדה באפריל (במים ובחוף). על מנת לעזור להן להתרגל לשיט בתנאים קרים ולא מוכרים,  יצאה הנבחרת למחנה אימונים  בן 10 ימים, משותף עם נבחרת איטליה בסיציליה. היציאה למחנה האימונים התאפשרה בעזרת מימון חלקי שניתן על ידי פרויקט "אתנה" – פרויקט שנועד לפיתוח תשתית הנשים באיגוד השיט. גם הבנות עצמן השתתפו בהוצאות הנסיעה והמרכז לחינוך ימי אילת השלים את החסר.

מחנה האימונים נערך בתנאי קור של 13-14 מעלות במים ו – 8-14 מעלות בחוף, כשהרוחות הקרות והחזקות שנשבו במהלך כל ימי האימון העצימו את תנאי הקור. ים גלי, גשם ושעות אימונים ארוכות, משולבים באימוני כושר יום-יומיים הרכיבו את סדר היום במחנה ויצרו בו אווירה הישגית. השייטות חזרו עייפות ומרוצות,  והתחושה היא כי הן הצליחו להתקדם ביכולות הגלישה שלהן, ברמה הטכנית בתנאים של קור, רוח, גלים וגשם.
 
רוני מאיר, רכז ענף הגלשנים באיגוד השיט והאחראי על ההכנות האולימפיות לנוער באיגוד ליווה את השייטות וסיכם,  כי המטרות שהציבו  לפני מחנה האימונים הושגו בהצלחה מרובה.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<