גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 61 - ינואר 2015
גליון כחול 61 - ינואר 2015
חפשו אותו בתחילת ינואר בתיבות הדואר ובחנויות לציוד ימי בישראל

כחול מגזין השייט הישראלי
 חופשת שיט. בעיקר שיט 
 
מדריך השיט ערן קלץ יצא עם חניכיו לקורס מתקדם באיים הקנאריים, השם מעיד על הפעילות: חופשת שיט מתמקדת בעיקר ב.......שיט! האם אתם באמת אוהבים להפליג?
אני משתדל לא לסרב להזדמנויות להפליג כשהן "חובטות בפרצופי" (למרות שכבר מספר פעמים הן חבטו חזק, סירבתי למגינת ליבי, ונשארתי עם צלקות נפשיות). כשהבוס ביקש באתרעה קצרה שאעביר קורס IYT Yacht master באיים הקנאריים עשיתי את עצמי מתלבט, קניתי זר פרחים לזוגתי, ועליתי על מטוס עם הספר Heavy weather sailing של Bruce. לא יכולתי לפספס את האירוניה במצבי, כאשר כל מייל שהמטוס טס, מקרב אותי לסיטואציות עליהן אני קורא ומקווה שלא לפגוש.

להישאר קרוב לפסגה
יצרנית יאכטות הקטמרן היוקרתית CATANA  השיקה את הדגם המוזל BALI. המהלך המפתיע של יצרנית הקטמרנים היוקרתיות (והיקרות ) עורר התעניינות רבה בקרב שייטים ויצרני מפרשיות קטמרן בעולם. הייטיב לתאר זאת עורך מגזין הקטמרנים הנפוץ באירופה: "תארו לעצמכם שיצרנית מכוניות העל PORSCHE תוציא לשוק מכונית 4 דלתות במחיר שדומה למרצדס מסדרה E CLASS". מה גרם ליצרן להיכנס לקו מוצרים חדש ואיך נראית ומפליגה הקטמרן הראשונה בסדרה בכתבה שלפניכם.     

שלושה בסירה אחת; או חוויותיה של רצה למרחקים ארוכים משיט למרחקים בינוניים באיים הדדוקנזים ביוון
בשלהי הקיץ נזרקה לידיי הצעה מפתה – הצטרפות לשיט על יאכטה בין איים קסומים וקטנים ביוון.
מבלי להבין את משמעות הדבר, אמרתי מייד– הן!!.
המציעים הנם שניהם אנשי ים וותיקים וחברים מעולים. האחד – רב חובל מדופלם, רגיש, ספונטני ובעל חוש הומור והשנייה, בת ים אמתית, אמנם לא בעלת תעודות אבל עם מיילים רבים בים, טובת עיניים ויפת לבב
ואני – מה לי ולים? טוב לא אכחיש, יש ביננו אהבה רבת שנים, וחלום נושן שעוד מרטיט לממש את אהבה זו, אך מעבר לכך תמיד שמרנו על יחסי ידידות ותו לא. בתקופת מגוריי על קו החוף, הייתי משכימה מידיי בוקר כדי לרוץ לצדו ועד היום אני מבקרת אותו תכופות לטבילה, ריצה או סתם בכדי להשקיט נפש סוערת.
ההצעה הוטלה לה כמו עוגן אל קו החוף ונשכחה לה במעמקי מוחי. כעבור כחודש עם פרוץ החגים הזכירה לי חברתי, בת הים, את מילתי והבטחתי ואני בראש מורכן ובלב מתרגש הזמנתי את הכרטיס המיועד!
 
הנסיכה שממשיכה את השושלת - PRINCESS 43
יצרנית יאכטות המנוע האנגליתPRINCESS  מכרה 333 יאכטות מדגם 42 במהלך עשר השנים האחרונות, כך שמדובר בהצלחה בינלאומית. למרות ההצלחה החליטה החברה לשנות ולייצר דגם חדש PRINCESS 43. החלפת מותג מצליח היא תמיד אתגר גדול לכל יצרן, במיוחד בשוק היאכטות השמרני במהותו. החלפת הדגם הייתה אמורה להיות הליכה על חבל דק, בין שמירת מהותה של ה-42 שהפכה אותה לפופולרית, לבין שינוי שיספיק על מנת לעדכן אותה וליצור מודל חדש ייחודי אשר ישמר את הגורמים להצלחה. האם הם הצליחו? ניק ביונהם, בוחן היאכטות הוותיק של מגזין המנועיות הבריטי Motor Boats Monthly, מנסה לענות על השאלה.

חוזרים למקורות – ניווט
 בעולם האלקטרוני של ימינו, הולכת ונשכחת מלאכת הניווט עתיקת הימים. רובנו מנווטים על גבי צגים אלקטרוניים כאלו ואחרים, ואת מפות הנייר מזניחים בצד. לתכנן מסלול ניווט בטוח ונכון, שיוביל אותנו בבטחה אל היעד זה אינו דבר של מה בכך. כולנו למדנו לנווט עם סרגל ומפה בקורס ניווט, אבל עם הזמן ועם קבלת הרישיון הזנחנו יכולת זו. ננסה קצת לרענן אתכם בנושא.

זה יאכטה זה? זה גן חיות!
עונת השיט בעיצומה, וכולנו רוצים לחלוק עם יקירינו את העולם העשיר שנפתח בפנינו בים, ומקווים בסתר לבנו שגם הם יאהבו את הים והשיט
הילדים משתעממים בדרך בין אי לאי? הנה דרך חמודה להעביר עימם את הזמן, ולחבר אותם לסירה: חידון (נושא פרסים?) בסגנון חפש את האפיקומן – "צאו וחפשו חיות בסירה!"

חוף התכלת: להפליג היכן ששייט היאכטות נולד
"ביג פרובלם" - אמר לי מנהל המרינה של האי פורקרול שבריביירה הצרפתית. "ב- 2013 היו לנו רק 9,000 כניסות של יאכטות לעומת 12,000 ב 2009", הוא הוסיף במבטא צרפתי כבד. לא, לא מדובר במרינת ענק. בסך הכול אי הנמצא כ 2 מייל מהחוף הצרפתי ורוב שטחו הוא שמורת טבע. יש בו מרינה המכילה כ 300 מקומות עגינה, בערך מרינה תל אביב. האמירה נותנת מושג על אזור שפעילות השיט שבו, במיוחד בחדשי הקיץ, הינה מהגבוהות בעולם. אזור שבו למעשה נוצרה תרבות השיט כפי שאנו חווים אותה היום. ברוכים הבאים לחוף cŏte d'Azur כלומר חוף התכלת, צרפת. 

כתבות נוספות- לקראת תערוכת השיט בדיסלדורף 2015, אסון בוולבו אושן רייס, אליפות הפורום לקידום השיט 2014

וכמובן המדורים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!

 
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<