כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2014 > כנס תעשית השיט הראשון!
כנס תעשית השיט הראשון!
כנס תעשיית השיט הראשון נערך ב-13.1.2014 בכפר המכביה ברמת גן. הכנס נועד להפגיש את העוסקים בשיט באופן מקצועי ולהציג נושאים משותפים.


ירון שוורץ

גיורא קדר

עומר גיא

אור קדר

אורי צחורי

מוטי שפירא

גל קדר


בכנס השתתפו בתי ספר לשיט, מועדוני שיט, יבואני כלי שיט וציוד ימי, העוסקים בתחזוקת כלי שיט מנהלי מרינות, אנשי רספ"ן ןעד רבים בעוסקים בתחום.
הרבה נושאים ורעיונות עלו בכנס:

ירון שוורץ מנהל מחלקת הנדסה ותפעול נמלים של רספ"ן, תאר את מבנה ופעילות רשות הספנות והנמלים. במיוחד התעכב ירון על הפעילות ליצירת מקומות העגינה חדשים בים התיכון.

גיורא קדר דיבר על הזרמת דם חדש לשיט הישראלי. גיורא עמד על החסמים העומדים בפני התפתחות ענף השיט בישראל והציג עבודת מחקר אמריקאית בנושא זה. בסיום הציע גיורא כיוון פעולה להכנסת משתתפים נוספים לענף.

עומר גיא ממשרד עו"ד נשיץ- ברנדס סקר בפנינו את משמעות רישום כלי שיט בדגל זר תחת בעלות של חברה זרה השייכת לתושב ישראל. עומר הסביר את ההשלכות של רישום כזה על כלי שיט המגיע לישראל.

אור קדר סקר את החשיבות שיש לביטוח יבשתי בעסק שעיסוקו ימי כולו או בחלקו. אור התעכב על ה"אזורים האפורים" ועל אזורי המגע בין הים ליבשה המחייבים התייחסות מיוחדת בפוליסות הביטוח. לסיום אור הציג והסביר את חשיבות הכנת הביטוח המתאים לפני חתימה על חוזה, הוצאת הצעת מחיר לביצוע פרויקט או הגשת מכרז. זאת על מנת להימנע בפני אי עמידה בהתחייבות בשל  סעיפי ביטוח שאין להם כיסוי.
 
בשלב זה יצאנו להפסקה, שהייתה לא פחות חשובה מההרצאות ובה שוחחנו זה עם זה וטווינו קשרים עסקיים.
 
לאחר ההפסקה פתחנו עם עו"ד אורי צחורי המתמחה בנושא כלי שיט קטנים. אורי הציג את נקודת מבטה של חברת ביטוח בכל הנוגע להתייחסות לתביעות המוגשות נגדה על ידי צד ג'. הן בהתייחסותה לתובע והן בהשלכות שיוצרות התביעות על היחסים שבין המבוטח לחברת הביטוח בעת חידוש פוליסת ביטוח לעסק. אורי הוסיף עצות והמלצות על מנת לצמצם את הנזק הפוטנציאלי לעסק הימי.  

 מוטי שפירא מנכ"ל לה"ב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל פירט בפנינו את היתרונות  בהתאגדות בעלי עסקים בענף מקצועי. זאת בהתייחס לחזית משותפת מול השלטון המקומי והמרכזי, בנקים וגורמים נוספים.

גל קדר, עורך כחול מגזין השיט, הציג וניתח את המגמות בשיט הישראלי בהיבטים של מספר המשיטים ומספר כלי השיט הנמכרים בישראל, זאת תוך התבססות על נתוני רספ"ן.

 אלוף (מיל') ד"ר יום טוב סמיה היה המרצה האחרון. תוך התייחסות לנושאים אשר הקהל הציג, יום טוב שהיה אלוף פיקוד הדרום סקר וניתח את המצב  במזרח התיכון בכלל ובישראל בפרט מבחינה מדינית וצבאית. בהמשך דיבר יום טוב על האקלים העסקי בישראל תוך הצגת התנסותו האישית כמנכ"ל זרוע האנרגיה הירוקה של החברה לישראל.  
  
את היום קינחנו בארוחת צהריים.
 
הרבה שאלות ודילמות צפו במהלך היום ולרובן אין פיתרון קסמים בהינף יד. היינו רוצים כי מחר בבוקר יהיו עוד 3,000 מקומות עגינה (נסתפק גם ב-300), וגם שמס קנית אופנוע ים יבוטל.
חלקנו היו שמחים באם היה נפתח חוף השקת אופנועי ים במרכז הארץ, וחלק נוסף היה רוצה שרשיון לסירת מנוע יהיה קל יותר להשגה.
 
יש לכולנו אינטרס משותף והוא לחשוף את ענף השיט לכמה שיותר אנשים. רק ביחד נוכל לעשות זאת.
עלינו לפעול יחד, כלהקת דולפינים. להנות מהים, להתפרנס מהים ולפעול ביחד למען אינטרסים משותפים לכולנו.

הכנס אורגן על ידי קדר סוכנות לביטוח בע"מ
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<