גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 57 - ינואר 2014
גליון כחול 57 - ינואר 2014
בתחילת ינואר בתיבות הדואר ובחנויות הספרים!
אנו נבנה פה נמל - מרינה בנמל תל אביב ההיסטורי
באזור גוש דן אין כיום מקומות עגינה פנויים. המרינות של הרצליה, תל אביב ויפו נמצאות בתפוסה של מעל 100% כבר זמן רב. מנהלי המרינות מלהטטים תוך ניסיונות למצוא מקומות עגינה בשיטת "המיטה החמה". מקום עגינה של כלי שיט שמוספן או יוצא לחו"ל נתפס מיד. רשימות ההמתנה ארוכות. 
אומר עופר דובנוב מנכ"ל מרינה תל אביב: "רשימת ההמתנה שלנו מונה כיום למעלה ממאה חמישים כלי שיט, הפסקנו את ההרשמה". למספר זה יש להוסיף את רשימת ההמתנה של מרינה הרצליה המונה כ- 300 כלי שיט מגדלים שונים. במצב זה אין כמובן למרינות אפשרות להציע מקומות עגינה ליאכטות זרות. מצבם של בעלי הסירות הקטנות באורכים של 5 עד 7 מטרים נואש, המרינות אינן מוכנות להקצות להם מקומות עגינה בהם יכולות לעגון יאכטות המשלמות יותר. 

קרוב קרוב - קפיצה לצפון קפריסין
אזור קרפז בצפון קפריסין ממוקם באזור יפיפה ובתולי, קו חוף קלאסי לשיט, מעגנים מוגנים וחופים שוממים. בנוסף משובץ האזור באתרים היסטוריים והנופים בפנים הארץ מדהימים. עם פתיחתה של המרינה החדשה בקרפז, האפשרות להשאיר את היאכטה במרחק 45 דקות טיסה מישראל ופחות מיום הפלגה מהריוויירה הטורקית הופכת להיות יותר ויותר אטרקטיבית לישראלים. המרינה בקרפז, (המכונה "ידית המחבת - Pan Handle" של האי) הינה נמל בית מושלם להפלגות חורף קצרות לאורך צפון החוף הקפריסאי, או להפלגה קצרה לקו החוף הדרומי של טורקיה והנמלים של אלניה ואנטליה או הריוויירה הטורקית: קאש, גוצ'ק, פטייה ופיניקה.

יום בכנרת
הכנרת שקטה בבוקר שמשי שעתיד להיות נטול רוח וגלים שיערערו את השלווה שהיא שרויה בו. חוף עין גב רגיל לרעשי המנוע, אבל לנו שהגענו אחרי שעתיים נסיעה מאזור המרכז, דרוש עוד רגע להתאוששות. ההכנות מינימליות ובעזרת הצוות המיומן של חברת אקווה מרינה, הסירה יורדת למים במהירות, וכמו חלום, את היום הזוגי שלנו אנחנו עתידים לבלות על סירת מונטריי 184 FS, סירת מנוע בקטגוריית עוצמה א' שעתידה להביא אותנו לאקסטרים וגם לשלווה. 

עוגן הרם
עוגן הרם! עוגן ניצב! עוגן תפוס!!
למי זה לא קרה? רק למי שלא הטיל מספיק פעמים עוגן...
אם נחשוב על כך בהגיון, ההסתברות שהעוגן שלנו ייתפס בסלע או בפסולת תת ימית הינה גבוהה למדי. הסבירות שהעוגן שלנו יתפוס משך עוגן של יאכטה היא ודאית, אלא אם כן רכשתם אי יווני פרטי - רק שלכם. במאמרי הקודם עסקתי במשתנים השונים המשפיעים על העוגן, וכיצד נעשה את המירב על מנת שייתפס. במאמר זה נעסוק בדיוק בהיפוכו של עניין – מהם האלמנטים הרלוונטיים, וכיצד לשחרר עוגן תפוס.

היאכטה כבית קיץ
בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות ישראלים יוצאים למסעות שיט ארוכים. בין אם מדובר בזוגות פנסיונרים או בזוגות צעירים בתחילת דרכם, מדובר במגמה חדשה בקרב שייטי ישראל – החלפת הבית ביאכטה לתקופה ארוכה.
פגשנו את אלית ופיני שחף, לשיחה על ים, יאכטה, זוגיות וגם מערכות יחסים ימיות.

וגם כתבות הבאות:
אורחת מהים - אירנה פשוטין, מורה לחינוך ימי
דרמה בתחרות America's cup
יומן מסע - הפלגה לים האדום
יומן מסע - מהפלגה בטורקיה
אליפות הפורום לקידום השיט 2013
עמוס נחום - הכרות עם צלם ימי

וכמובן המדורים: לומדים לשוט, 
המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<