גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2013 > אליפות ישראל ליאכטות 2013 – הצלחה!
אליפות ישראל ליאכטות 2013 – הצלחה!
אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט הסתיימה במסיבת סיום חגיגית על הדק הצפוני של מרינה תל אביב. לפעמים הכל מצליח: מזג האוויר, היאכטות, השמש והמסיבות. מה צריך יותר כדי לחגוג את סיום עונת השיט?
כתב גל קדר
צילום – גל קדר / גדעון גולן
 
36 היאכטות שנרשמו לאליפות ישראל זכו השנה בתנאים מושלמים לשיט. השנה אמנם חלה ירידה במספר היאכטות המשתתפות, כאשר קלאס "רייכרט" נשאר מיותם כמעט לחלוטין (רק שלוש יאכטות התחרו בו) הן עקב מעבר יאכטות רבות לקלאס IRC והן עקב פרישה של חלק מהמשתתפים בעבר. בנוסף נראה כי עומס התחרויות (שלושה סופי שבוע מתוך ארבע, כולל שיוט גל) פגע גם הוא במספר היאכטות המשתתפות. למעגל התחרויות הצטרפו השנה שתי יאכטות תחרותיות עם צוותים מעולים: "לונה סי", יאכטה מדגם A35 בפיקוד מייק סקוז, ו"דיה", יאכטה מדגםT34  בפיקוד יוני אנטקוליץ. שתיהן מפליגות בקלאסIRC2 , ה"לונה סי" אף זכתה במקום השני באליפות!
האליפות נפתחה בשיוט מרתון המגדלור, שזכה השנה לשדרוג במעמדו עם הכרזת תחרות נושאת פרסים לתמונה המנצחת בשיוט. עשרות צלמים על שובר הגלים ועוד עשרות בים צילמו את היאכטות המרקדות בין המצופים ויוצאות למרתון, הפלגה של כ- 70 מייל עד חדרה וחזרה ליאכטות הגדולות ועד הרצליה וחזרה לקטנות יותר.
הרוח הצפונית שנשבה בזינוק ולאורך הדרך צפונה נחלשה לקראת לילה והפכה את ההפלגה בלילה ברוח קלילה מאתגרת ביותר למפרשיות. גם קו הסיום שלא מוקם עקב טעות של השופטים לא סייע ליאכטות המסיימות למצוא את נקודת הסיום.
ביום המחרת, לאחר מנוחת הלילה התייצבו השייטים לשיוט מצופים במסלול חדש - טרפז מול מרינה תל אביב. מראה היאכטות המפליגות לאורך שובר הגלים של המרינה היה בהחלט שינוי מעניין, וכמות התגובות והשאלות של עוברי האורח על גבי שובר הגלים ולאורך הטיילת הראתה כי המטרה אכן הושגה.
 
האליפות ננעלה בסוף שבוע שהתחיל בשיוט ימית המסורתי שהתקיים ביום שישי. השנה הוקדש השיוט לזכרו של דורון עזרא, ממייסדי ימית שהלך לעולמו השנה. לשיוט הצטרפו עוד כ-30 יאכטות בנוסף ליאכטות שהשתתפו באליפות. לפני הזינוק התקיים טקס קצר לזכרו של דורון והושלכו פרחים מכל יאכטה שהשתתפה. לאחר מכן, ברוח קלילה זינקו היאכטות לשיוט.
יום שישי הסתיים במסיבת רציף שאורגנה על ידי ימית סחר, בה הוכרזו הזוכים באותו שיוט וגם הוענק פרס לעמותה על פעילות ייחודית בתחום הימי למען החברה. השנה הוענק הפרס לעמותת שייט עיוורים של עמותת אתגרים על הפרויקט הייחודי "לשוט מחושך לאור". העמותה קבלה גביע נודד אשר מוענק לראשונה, ובנוסף זכתה ביום גיבוש חוויתי לצוות העמותה במועדוני לב הים.
ביום שבת התקיימו שני שיוטי מצופים מול מרינה תל אביב. האדרנלין נסק, הרוח נשבה, והשייטים בצעו "שיפצורי" ציוד אחרונים, תאום מפרשים וניקוי תחתית, הכל על מנת להצליח בשני השיוטים אשר היוו הזדמנות אחרונה לשינוי בתוצאה הכללית.
שופט התחרות, גולדי, יחד עם סקיפר יאכטת השיפוט ראובן זאק, עמד במשימה והצליח להזניק שני שיוטים טובים. היאכטות סיימו את השיוטים בצהריים וחזרו לנמלי הבית. הצוותים חזרו הביתה להתמרק ולנוח לקראת טכס סיום האליפות שנערך בערב.
 
עם רדת החשיכה, החלו השייטים למלא את הדק הצפוני במרינה אשר בו נערכה המסיבה. השייטים נהנו מאוכל טעים ובר אלכוהולי, וכמובן ששיחות הרציף וניתוחי השיוטים נשמעו בכל פינה, רמת האדרנלין עדיין לא ירדה אצל רוב השייטים.
במסיבת הסיום, מעבר להענקת הגביעים לצוותים המנצחים, הוענקו גם גביעים לזוכים בשיוט המרתון.
השופט הבינלאומי אהרון בוצר, מהאבות המייסדים של ענף גלישת הרוח במדינת ישראל, נבחר כאיש השנה של הפורום לקידום השיט, על מפעל חיים, על תרומתו לתחום השיט ולהתפתחות ענף גלישת הרוח בישראל. אהרון מלווה את הענף מחיתוליו והיה מעורב בכל אירוע משמעותי בענף גלישת הרוח, כולל באירועים בינלאומיים רבים, כגון זכייתו של גל פרידמן במדליית הזהב באולימפיאדת אתונה.
לאחר שאהרון ירד מהבמה, עלתה לבמה הדר הלר, שייטת הנוער המצטיינת של הפורום לקידום השיט. הדר הלר, גולשת רוח אילתית, זכתה השנה בתואר סגנית אלופת העולם לנוער בגלישת רוח והוכיחה כי הזרעים שזרע אהרון בוצר, עדיין נובטים! הדר קבלה מלגה כספית על הצטיינותה מקדר סוכנות לביטוח ומימית סחר.
להתראות באליפות 2014!
 
 

טבלת משתתפי כל שיוטי האליפות של הפורום לקידום השיט בשנים האחרונות:
2013 –  36, מתוכן 3 יאכטות בקלאס רייכרט.
2012 – 43, מתוכן 13 יאכטות בקלאס רייכרט.
2011 – 39, מתוכן 15 יאכטות בקלאס רייכרט.
2010 –  43, מתוכן 20 יאכטות בקלאס רייכרט.


שמות המנצחים :

IRC 1
1 –     סנזה פרני בפיקוד גיל מנור
2 -      ספיריט בפיקוד ליזי ורדי
3 –     ים 2 בפיקוד רוני כהן
IRC 2
1-       אקס פרזידנט בפיקוד שי בכר
2 –     לונה סי בפיקוד מייק סקוז
3 –     בלו וייב בפיקוד יואב פוגטש
IRC 3
1-      טרן בפיקוד אהרון פרימרמן
2-      מירלבה בפיקוד עופר מלכוב
3-      סלונה 1 בפיקוד ג'קי פרנג'י
IRC 4
1-      אורסה מיינור בפיקוד איגור פולבוי
2-      ג'ינג'ר בפיקוד ולדימיר וולפסון
3-      שלי בפיקוד דויד אבודרם
IRC FUN
1-      המבלבי בפיקוד דודי פרוינד
2-      סי וינד בפיקוד דודי ברסלר
3-      אוריה בפיקוד ארז אלוף
A
1-      50 אקספרס בפיקוד לינור קליגר
2-      סקונד לייף בפיקוד ניסים ברכה
3-      דפנה בפיקוד איתן קרבצ'יק
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<