גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2013 > יאכטה התנגשה באניית צובר
יאכטה התנגשה באניית צובר
ביום שישי בבוקר הפליגה יאכטת מפרשים מהרצליה לכיוון טורקיה. הרוח הייתה צפונית מערבית בעוצמה של 10 קשרים, הים היה שקט. בשעות הצהרים נותר במשמרת איש צוות אחד ושני אנשי הצוות הנוספים לרבות הסקיפר נחו בתאים. בשעה שתיים בצהרים התעוררו אנשי הצוות לקול רעש גדול – היאכטה התנגשה באניית צובר גדולה אשר הובילה פחם לתחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה. האנייה לא הפליגה היא הייתה במצב של סחיפה (DRIFTING) כנראה בשל העובדה שהיא הקדימה להגיע. הסתבר כי איש הצוות אשר נותר במשמרת לא ניהל תצפית נאותה. צוות היאכטה טען כי האנייה לא קראה בתדר 16 במכשיר הקשר וכן לא צפרה כדי להזהירה. הנזק ביאכטה היה חמור, התורן נשבר וכן נגרמו נזקים לגוף היאכטה באזור החרטום.
 
צוות היאכטה התקשה לצאת לקוק פיט בשל החיבל והתורן שחסמו את הפתח. הצוות החל בעבודה מאומצת על מנת להחזיר את יכולת השיט של היאכטה, לצורך זה היה צורך לפנות את שברי התורן אשר סיכנו את המדחף וההגה. צוות היאכטה השתמש לחיתוך בדיסק חשמלי אשר קיבל הזנת חשמל דרך האינברטר. כמו כן הציב הצוות אנטנת חירום ויצר קשר עם ה – RCC , מרכז החירום בחיפה, תוך דיווח על מצבו. קריאה בקשר לאנייה לא נענתה. לאחר משך זמן ארוך הוחזרה ליאכטה יכולת השיט במנוע והיא הפליגה למרינה בהרצליה.
 
אירוע זה מדגיש את שכולנו יודעים: אין שיעור לחשיבות תצפית רצופה ועירנית גם בעת הפלגת יום שלווה. הודגמה גם חשיבות החזקת ציוד חיתוך לתורן ולחיבל ביאכטה. בנוסף למספרי הכבל ולמסור הברזל אותם אנו מכירים, הודגמה יעילות השימוש בדיסק חשמלי המוזן על ידי האינברטר או הגנרטור. הודגמה גם חשיבות אנטנת הקשר החילופית המיועדת לשימוש כאשר אנטנת התורן יוצאת מכלל שימוש.

למאמרים דומים לחץ כאן
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<