גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 55
גליון כחול 55
בתחילת יולי בחנויות הספרים ובתיבות הדואר בביתכם

כחול 55 - יולי 2013

חילוץ מוסק מהים - כיצד זה מתבצע?


מהאגמים הגדולים לתפוח הגדול
סיפורו של דובי קליין שקנה יאכטה קטנה באגמים הגדולים שבארה"ב ועשה את כל הדרך לים הקריבי. חלק א בסדרה. אחרי שנים של נדודים ועבודה על ספינות בים התיכון, הקריבי, האוקיאנוס ההודי והאטלנטי החלטתי שהגיע הזמן להתיישב על אדמה מוצקה ולנסות שגרת חיים רגועה וקבועה. הגעתי בטיסה לאי אנטיגואה שבים הקריבי, שם יש לי חברים טובים ושם אני אשתקע לי (לעת עתה) מקום בו לעולם לא יהיה לי קר...

אומרים לנו שיש שיט אחר
תשכחו את כל מה שידעתם על חופשה ימית עד היום, כי הפלגה ב- Tallship זה הדבר האמיתי!
בחודש אפריל יצאנו עשרים וארבעה מעובדי "דרך הים" (מועדון ובית הספר לשיט) לשבוע הפלגה על גבי Tallship. הפלגנו מאמסטרדם שבהולנד ועד קיל שבגרמניה, וגילינו עולם אחר.

להפליג בלילה
סוף סוף חופש... תכננו, קבענו, הזמנו, ארזנו, טסנו, נסענו, חתמנו - ואנו יושבים על היאכטה ששכרנו, שותים קפה לפני יציאה להפלגה - שבוע של שיט ביום, עגינה לקראת ערב במפרץ קסום, היקשרות לרציף קטן של מסעדה, או עגינה במרינה מפנקת, ארוחה טעימה, בירה או יין - ושינה עמוקה עד היום הבא. טוב ויפה, אבל מדוע שלא נעז קצת לשוט גם בחושך?

מבחן ים Fourwinns 275
בתחילת שנות ה-2000 שונה החוק במדינת ישראל, ונוספה מדרגת רשיון נוספת לקטגורית המשיטים. לאלו אשר רצו לעבור מסירת מנוע ליאכטה קטנה, נוצר רשיון משיט 13, משיט סירת מנוע עד 8.5 מטר. הדבר הפך את שוק סירות המנוע בגדלי הביניים, אלו שאינן יאכטות למבוקש מאוד, ומספנת Fourwinns  האמריקאית המיוצגת בישראל על ידי סטרים יאכטות חזרה למכור כלי שיט בשוק הישראלי. מספנת פורוינס האמריקאית מייצרת מספר רב של דגמי סירות ויאכטות מנועיות, מ-18 ועד 47 פיט. מדובר במספנה ותיקה אשר יוצגה בעבר בישראל אולם עם השנים זוהרה בישראל עומעם. בשנה האחרונה בה החברה מיוצגת בשנית בישראל הדגמים זוכים להצלחה וכבר 4 סירות מפליגות בהרצליה. יצאנו לבחון את דגם הדגל של החברה בישראל – 275.

חילוץ ימי מוסק - כיצד זה מתבצע?
כיצד יחלצו אותי מהים בשעת צרה?
זוהי שאלה קשה שרובנו שואלים את עצמנו באופן ההיפותטי, ומקווים שלא נצטרך להתנסות בביצוע בזמן אמת. בין אם מדובר בחילוץ בשעת חרום עקב מצב היאכטה ובין אם מדובר בחילוץ עקב פציעת איש צוות, בכתבה הבאה נעסוק בהכנות ובביצוע הפינוי המוסק.

וגם הכתבות הבאות:

 

  • יומן מסע- הפלגה מספרד/ ברצלונה לצרפת/ גרוסן בתחילת הקיץ.
  • מכירת כלי שיט בעולם - האם מכרו יותר או פחות בתחילת 2013?
  • מרינה חדשה בחיפה - דיווח מהשטח.
  • מסעו של ארנסט שקלטון על גבי האנדיוררנס - תאור שחזור המסע.
וכמובן המדורים: לומדים לשוט, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!

 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<