גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2013 > הטרגדיה בתחרות האמריקה'ס קאפ
הטרגדיה בתחרות האמריקה'ס קאפ
לאחר מותו של השיט אנדרו סימפסון בהתהפכות הקטמרן "ארטמיס", מתחילות השאלות הקשות לצוף.

ה"ארטמיס" ביום אימונים

אנדרו סימפסון ז"ל
 ימים ספורים לאחר מותו של אנדרו סימפסון, איש צוות "ארטמיס", באסון התהפכות הקטמרן AC72, השאלות הקשות מתחילות לצוף.
כרגע מתנהלות שתי חקירות לבדיקת נסיבות האסון: האחת, חקירה שגרתית של משטרת סאן פרנסיסקו, השנייה, חקירה של הצוות המקצועי של האמריקה'ס קאפ בראשותו של איאן מוריי מאנשי הועדה המארגנת.
מוריי תיאר בשיחות לתקשורת את ראשית הממצאים:
"הארטמיס הייתה ביום אימונים שגרתי, מזג האוויר היה רגיל למפרץ סאן פרנסיסקו: ים שטוח, גאות בעוצמה של 2-3 קשרים ורוח בעוצמה של 18-20 קשר. לא היה כל חריג גם באופן ההפלגה או בתהליך הכנת היאכטה להפלגה בים".
לדברי מוריי, הצוות הפליג באימון שגרתי עם מחזיקת הגביע, ב.מ.וו – אורקל. היאכטות הפליגו במעלה הרוח והתכוננו לסיבוב כאשר לפתע התהפכה הארטמיס. כנף היאכטה (המפרש) נשבר לחלוטין והקטמרן התהפך על הכנף. אנדרו סימספסון נלכד מתחת לגוף היאכטה השבור. למרות ניסיונות חילוץ על ידי אנשי הצוות הוא נמצא חסר רוח חיים.
בדיקה קפדנית של רצף האירועים תבדוק מה בדיוק גרם לאסון, האם מדובר בתכנון לקוי של היאכטה, כשל מבני או טעות בהפעלת היאכטה. סכנת ההתהפכות בקטמרנים הינה סכנה ידועה אשר אין להקל בה ראש, קל וחומר ביאכטות העל של האמריקה'ס קאפ אשר דוחקות עד קצה היכולת הטכנולוגית וגם את קצה היכולת של השייטים לשיאים חדשים.
 
איאן מוריי מוסיף כי כרגע אין כל כוונה לבטל או לדחות את האירוע הענק המתוכנן לקיץ 2013 במימי מפרץ סאן פרנסיסקו: "נמשיך ונלמד את פרטי המקרה ונשתפר" הוא אומר, "כרגע אין לנו כל נתון וודאי מה גרם לאסון. אנחנו בקשר עם משמר החופים האמריקאי ועם הרשויות המתאימות, כולם נתנו אישורים לפעילויות ולא ביטלו אותן למרות האירוע, אנחנו בקשר רצוף עם הרשויות ובמידה ויהיה צורך נפעל לביצוע שינויים או התאמות. כרגע אין כל שינוי בתוכנית".
 
אולם, החשש הגדול ביותר מגיע דווקא מתוך קהילת השייטים והסקיפרים של האמריקה'ס קאפ. אלו חוששים כי אירוע שכזה שמתרחש זמן כה קצר לפני הדבר האמיתי עלול להפחית גם ככה את כמות היאכטות המתוכננות להשתתף בשיוטי ההכנה לאמריקה'ס קאפ, אשר בהם תוכתר הטוענת לכתר שתתמודד כנגד הב.מ.וו – אורקל על הגביע. כרגע יש שלוש טוענות לכתר, כאשר הארטמיס ככל הנראה לא תספיק להעמיד יאכטה חדשה בזמן לתחרות.
 
בתחילת יולי אמור להתחיל סבב תחרויות הלואי ויטון, תחרויות הקדם של הדבר האמיתי. האם הן תצאנה לפועל? כרגע רבות השאלות מהתשובות.
 
צילום- www.americascup.com  / Sander van der Borch / Artemis Racing
 
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<