גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2013 > MIAMI INTERNATIONAL BOAT SHOW
MIAMI INTERNATIONAL BOAT SHOW
מיאמי פלורידה
שם שכמעט אומר הכל, שמש ים תעלות גשרים מרינות ומספר בלתי ניתפס של כלי שייט.
מיאמי
עיר של קניות עיר של תענוגות ועיר של שפע,
בעיקר שמדובר בחלק שמזרחית לכביש המהיר 95 ובמיוחד מזחית לכביש 1A הידוע שעולה לכל אורך החוף המזרחי של ארה"ב מדרום לצפון.
כתבו וצילמו: ניר ועידית פלטיאל

מיאמי
שאין מתאימה ממנה לארח תערוכה עולמית של שייט וכל שמסביב לעסק חובק עולם זה.
לשמחתנו שהינו רעייתי ואני השנה במיאמי והתאריכים חפפו את מועד התערוכה השנתית הענקית הזו. האמריקאים כמו שהם יודעים עושים הכל בגדול או לייתר דיוק בענק וגם שמדובר בתערוכה. התצוגות מחולקות לאזור יבשתי וכמובן לאזור ימי, שכן אין להם כל בעיה לארגן זאת כך. השנה התערוכה נחלקה לשלשה אזורים:
האזור היבשתי שוכן בתוך האולם הענק של Miami  beach convention center
זהו מרכז האירועים משהוא בדומה ליריד המזרח בת"א אבל מקורה כולו ! היות ולא היה להם מספיק מקום ליותר מ4300 המציגים השנה, לקחו גם את מגרש החניה שצמוד אליו סדר גודל החניה שליד קניון ר"ג ובנו עליו עוד אוהל ענקי לטובת המציגים האחרונים שנרשמו.
התערוכה נפתחה ביום חמישי ה-14 לפברואר בעיקר למוזמנים, מציגים וכל שאר "ההוז אנד הוז" אני הגעתי לאולם המרכזי למחרת ביום שישי ה-15 ממש לפתיחה ו-20 דולר מקנים לך את הזכות להיכנס שעות התצוגה היו בין השעות עשר בבקר ועד לשמונה בערב. היה יום גשום אפור וקר דבר שלא גרע ולא הפריע כהוא זה לאלפי המבקרים להגיע ולהתרשם מאחד הדברים היפים שיש לעולם השייט להציג . ההתרשמות הראשונית היא מהסדר,מהניקיון ומהגודל.
כולם מסתובבים ולא צפוף בכל אלפי הביתנים תצוגות מרהיבות, מרשימות ובמיוחד מקצועיות עד לרמה העליונה של תורת המכירות. אנשי הצוות המציגים ,הביגוד האחיד, הנועם ,החיוך והאדיבות כל נורה עובדת וכל פנס מכוון במדויק למקום אליו התכוון המציג. מערכות ההגברה עובדות בכל תצוגה מבלי לחרוג מתחום המציג מבלי לסטות ולו במעט בסאונד ולהפריע לזו הצמודה אליה.
יותר מ-4000 מציגים שפורשים לפנייך את הענף לפרוסות דקות דקות ונותנים לך אפשרות טעימה מכל המכלול הענק וגם אם הוא לעולם לא יגיע לסירתך הספציפית אתה לפחות מקבל אפשרות לדעת ולהכיר אותו מקרוב ממרחק נגיעה והתרשמות.
אין דבר בעולם השייט שלא בא לידי ביטוי בתערוכה זו !
כל דבר שאתם חולמים עליו קיים שם ובכמה וריאציות, החל מכלי שייט קטנים על כל סוגי השימוש שלהם .כן כן האולם גם גבוה מספיק  על מנת להכיל בתוכו כלי שייט ,וכלה בכל תחום שנוגע לשיט.
ענף המכונה מיוצג בענק ,מנועים חיצוניים ופנימיים ,מנועי דלק ומנועים חשמליים. גנרטורים ,מזגנים ,כל נושאי החשמל ,האלקטרוניקה ,הניווט ,ההצלה והחילוץ, קיאקים וסירות שירות, כל אביזרי הסיפון מה שמעל ומה שמתחת ,מדחפים ,תרנים ,מפרשים ,חבלים ,ציוד דייג (שזה ענף מטורף שלנו קשה לעכל את גודלו והיחס שהוא מקבל כאן) צלילה , שחיה , גלישה ודאיית ים בקיצור קצרה היריעה מלכתוב את כולם אבל הכוונה ברורה.
הסתובבתי שם הלום, שמח מאוד ובעיקר תאב ללמוד לדעת ולהכיל את הכל. אנחנו מסתובבים ויודעים שכל אותם האלפים שסביבנו חיים לפחות בחלום כמו שלנו או בסביבתו וכל אחד רטוב מהים ונהנה ממנו בדרכו שלו אתה רואה אנשים מכל הרבדים ממותגים יותר או פחות בכל צבעי הקשת ומכל הגזעים. אחד הדברים המפתיעים לגבי הייתה כמות החברות בעולם שמתפרנסות מהענף הזה שמגלגל מיליארדים של דולרים מסביב לגלובוס וניראה שבאמת לחבית הזו אין תחתית והים הוא אכן אין סופי תרתי משמע. פינות הסעדה עם רוב המובילים של ה"ג'אנק פוד " האמריקאי לא מאפשרים לך להישאר שם רעב וכמובן עמדות מכירה לבירות וברים למשקאות חריפים וסתם תוססים לא משאירים אותך צמא לאורך כל היום.
השירותים בכל שנייה שתיכנס אליהם מבריקים מצוחצחים ומריחים כאילו אף אחד מכל האלפים לא משתמש בהם והנייר והסבון שם כאילו "לראותם בלבד"
אמריקה !
הם יודעים את העבודה. שהינו שם כשמונה שעות שלא ישכחו לעולם. המארגנים דאגו לשירות הסעות חינם בין אתרי התערוכה שמרוחקים כ -20 דקות נסיעה אחד מהשני
וכל אחד בכיוון שונה. היות והיום היה גשום כפי שציינתי ויתרנו על הצמיד היומי המאפשר כניסה לכל האתרים באותו היום ותכננו ביקור באתרים הרטובים כעבור יומיים כשתצא השמש כפי שהחזאים יבטיחו. ואכן ביום א ה-17 לחודש השמיים חזרו לכחול המוכר שלהם והשמש עמדה במרכז הרקיע יום מקסים ונהדר לטיול במרינות.
 יצאנו דרומה על כביש 95 לאזור הנמל של מיאמי ל-  BAY SIDE MARINA  המרינה הזו משמשת ביום יום  יאכטונרים ומקומיים בעלי מפרשיות ומנועיות שכן היציאה לים משם לא מחייבת מעבר מתחת לאף גשר וכמובן שמשם יוצאים גם סיורי התיירים לשלל התעלות של מיאמי. המרינה נוקתה מכל כלי השייט האלו שהוזזו לכמה ימים למקומות עגינה אחרים ואת המתחם תפסו יצרני המפרשיות השונים וחלק נכבד ביותר ניתפס ע"י יצרני הקטמרנים שמאוד פופולאריים כאן ובמיוחד לאלו שמורידים אותם לעונת השייט שבין ההוריקנים לכל האזור המדהים של הבהמס והקריבים
רציפים רציפים מלאים בדגמים מוכרים והרוב מדגמים שבכלל לא מוכרים במחוזותינו אוהלי המציגים, דוכני המכירה השונים ותצוגות לכל אורך הרציפים ומסביב להם
מוזיקה ,המון עם ,אווירה של קרנבל, אנשים מחייכים ,בירות ביד, ביגוד קיצי ומה צריך יותר לתצוגה של מפרשיות. ניתנה גם אפשרת בשעות מסוימות לצאת להפלגת ניסיון ולהתרשם ממקור ראשון על כלי השייט.
עזבנו ברכב ויצאנו מזרחה על הכבישים הגבוהים והעצומים שחוצים מעל למפרץ לכיוון SOUTH BEACH
החלק האחרון של התערוכה הוא המטורף ביותר שמשאיר אותך המום לחלוטין מהגודל העוצמה העושר הכמות וחוסר האיזון שבעולם המגה יאכט על כל המיליארדים של הדולרים שצפים שם בין הרציפים והכלונסאות לבין המציאות הקיימת . כפי שציינתי בתחילה מצגת זו פרוסה לאורך של כמעט 2 ק"מ על COLLINS RD. או בשמו הנוסף A1A .בין הרציפים הקיימים שביום יום מאכלסים סירות מקומיות, כן כן יש כאן אנשים "מסכנים" שגרים מול בטירות מדהימות ובדירות מהממות בכל גורדי השחקים שמעבר לכביש. כאן שוב הזיזו לימי התערוכה את המקומיים והכניסו לעגינת ראווה סירות מנוע סירות דייג יאכטות ומגה יאכט בכמות בלתי נתפסת
אפשר לאומר כמה אלפים בתערוכה זו, שיטת העגינה היא מאוד ייחודית ואני סבור שהיא מיוחדת למקום זה . ע"מ לאפשר לכל כמות המציגים העצומה הזו לעגון ולהציג את מרכולתם, מתוכננת הכנסת כלי השייט בצורה מדעית ומדויקת עגינה של כל כלי ומיקומו. כשבוע לפני מועד פתיחת התערוכה יודע כל סקיפר מהוא מקומו ומהוא זמן כניסתו בדקות למקום העגינה המתוכנן עבורו .הסירה שנכנסת נקשרת לרציף בצידה האחד ומיד ניגשת אליה דוברת עבודה ודופקת לצידה החופשי שתי כלונסאות שסוגרות עליה. הדוברה יוצאת ונכנסת סירה נוספת שנקשרת לכלונסאות ומיד סוגרים עליה בשתי כלונסאות נוספות וכך במשך שבוע ובשלוש שורות לעומק מייצרים מרינה מסביב לסירות בעזרת רציפים צפים כאשר כל סירה נמצאת ירכתיים לרציף דבר המאפשר כמובן בהמשך עליה על הסירות לביקור והתרשמות . בדיוק של דקות ובסדר מופתי מתארגנת התצוגה המדהימה הזו לקראת התערוכה.
אוהלי המציגים נפרשים ,דגלים מונפים ,רמקולים מותקנים ומאות גנרטורים אדירים מספקים את החשמל והחמצן לתערוכה האדירה הזו..
המון רב מאוד מסתובב שם היות והכניסה היא חופשית ולעומת הצד המקצועי לכאן מגיעים גם כל מי שחפצים לגעת בחלום לפנטז ולהצטלם על לפחות 5 מיליון דולר שצפים להם בנחת עשויים מפיברגלס איכותי אלומיניום נירוסטה ועץ מהוקצע לחלוטין מקושטים ומאובזרים בכל הרהיטים מהקטלוגים ומתהדרים בסידורי הפרחים והפירות מאולפני הוליווד
תצוגה זו מרשימה ברמות על ומשאיר אותך פעור פה אל מול כל העושר הנוצץ והמבריק הזה.
וכמו שאמר לי ויוי חברי הסקיפר שסירת הבעלים שלו מוצגת שם למכירה: "כמות הברוקרים בענף עולה שבעתיים על כמות המתעניינים והקונים". ולמרות זאת ,לאט לאט ועד כמה שזה נישמע לא מפתיע נתלים השלטים SOLD  על הסירות השונות.
את הסיכום קל מאוד לכתוב ולסכם בשלוש מילים
אין מילים לתאר, אבל לפחות ניסיתי ...
 
 
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<