כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > אופנועי ים > השקת אופנועי הים החדשים של סידו לשנת 2009
השקת אופנועי הים החדשים של סידו לשנת 2009

אופנוע ים
נורה מלוע תותח – אופנועי סידו החדשים
מאת גל קדר
צילום מיכל קדר

 
לאחר שני ימי שרב, הגיע טלפון ביום ראשון בלילה: "אתה זוכר שמחר בבוקר אנחנו נפגשים לאירוע השקת אופנועי הים של סידו?" ברור שזוכר עניתי. לאור הטמפרטורות הלוהטות שבחוץ לא חשבתי להפסיד את האירוע המצנן הזה בעבור שום הון שבעולם.
נפגשנו בבוקר על גבי היאכטה "הולידיי 2", במרינה בהרצליה. לאחר הכנה קצרה יצאנו לים. הפלגנו לדרום מרינה הרצליה, למרחק של כמייל מהחוף. תוך כדי סיפרו לנו נציגי סידו שהפעם לא רק נזכה להפליג על אופנועים חדשים ומהירים יותר, אלא יש גם שני חידושים טכנולוגיים מיוחדים וייחודיים – אופנוע ים בעל מתלים לשיכוך הקפיצות וגם אופנוע ים עם ברקס. "איפה האופנועים שהבטיחו?" נשמעו קולות מהמפליגים, ואז כמו מתוך סרט פעולה הגיחו מכיוון החוף כנופיה של שמונה אופנועי ים ושתי סירות מהירות, כולם מתוצרת סידו. הסצנה שעברה לי בראש הייתה סצנה מהסרט עולם המים, בו אופנועני הים תוקפים את הערים הנצורות בלב ים.
האופנועים הקיפו את היאכטה במעגלים ולאחר מספר סיבובים התרכזו בירכתי היאכטה. ואז החל החלק העיקרי של היום: נסיעת המבחן.
בחנתי שני אופנועים GTX iS LTD ואת ה- RXT iS :
 
RXT iS
מדובר בסוס עבודה לספורט ימי, אולי אחד הטובים שנראו בארץ. אופנוע זה בעל מנוע בנפח 1500 סמ"ק ו-255 כ"ס מיועד לספורט ימי, כמו גרירת סקי, בננה ואבובים. התמרון בו נוח מאוד גם בים גלי (60 ס"מ) אשר בו התבצעה נסיעת המבחן. האופנוע יציב מאוד גם בתמרון במהירות וגם בעת קפיצות על גבי גלים. אולם ניכר בו כי הוא מיועד למשוך מאחוריו אביזרי ספורט כאלו או אחרים. הוא בעל עוצמת מנוע חזקה מאוד היכולה להיות מרוסנת רק על ידי האבוב או הבננה הנגררים מאחור. לדברי אנשי סידו אמנם המנוע הינו בעוצמה של 255 כ"ס, אולם בעזרת שיפורים טכנולוגיים האופנוע מספק עוד כ-15 כ"ס נוספים!!! מדובר בחיית עבודה המתאימה למחפשי ריגושים ולחובבי ספורט האקסטרים. מחיר האופנוע - 103,950 ש"ח.
 
GTX iS LT
לאחר הרכיבה על דגם ה-RXT עברתי לדגם זה. מדובר באופנוע המשוכלל ביותר של סידו, ובו מותקנים בולמי הזעזועים ומערכת בלימה. האופנוע עצמו נראה פחות סקסי וחטוב משאר דגמי סידו, אבל לאחר תחילת הנסיעה מבינים כי מדובר בלהיט. ראשית, בולמי הזעזועים מורגשים היטב, או יותר נכון, לא מרגישים זעזועים באותה עוצמה כמו בדגמים נטולי הבולמים. לעומת זאת אינני יודע מדוע האופנוע יושב יותר במים ומתנהג בפחות קיצוניות מדגם ה-RXT , למרות ששניהם בעלי אותו מנוע, 255 כ"ס. אולם החידוש המעניין יותר לטעמי היה מעצור היד. כל אחד מאיתנו זוכר שבשיעור הראשון על גבי סירה מהירה רגל שמאל נשלחת אינסטינקטיבית אל דוושת הברקס, ויד שמאל מחפשת את מעצור ההגה המוכר לנו מאופניים או אופנוע.
בדגם זה של סידו, אכן יש מעצור בכידון, בעזרתו אפשר לעצור את האופנוע. מדובר בלוחית אשר יורדת בתוך צינור יניקת המים בזמן שמצערת הגז לא לחוצה (מנוע מנוטרל). הלוחית והקלפטה הופכות את כיוון יניקת המים ובולמות את האופנוע. לא מדובר בבלימה מיידית, אולם האופנוע אכן נעצר מהר יותר מאשר האופנועים המוכרים לנו כיום.
בזמן הפלגה האופנוע מגיב היטב, לא באופן קיצוני. אין ספק שמדובר בכלי המתאים לכל המשפחה. במיוחד לים התיכון הגלי, אך גם להפלגות ספורט ימי בחופי הכינרת השקטה. מחיר האופנוע - 109,950 ש"ח ממקם אותו בטופ העליון של אופנועי הים.
אין ספק שחברת סידו לא קפאה על השמרים גם כאשר המצב הכלכלי בעולם קשה. סמנכ"ל עופר אבניר, רמי עוזיאל אכן מודה כי העונה הקרובה תהיה מאתגרת מתמיד. מגוון רחב של אופנועי הים בתוספת סירות המרוץ מונעות לחץ מים של סידו מאפשר לחברה גישה לשוק רחב ומגוון יותר של לקוחות חובבי ספורט ימי מוטורי.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<