גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 53
גליון כחול 53
בתחילת ינואר בתיבת הדואר שלכם!

גליון כחול 53

השקת יאכטה במרכז העיר

מעגן רדינג
"כחול מארח" - מדור חדש!
בכל גליון נספר לכם על שייט או שייטת מהים התיכון, מהכינרת או מאילת.
האורח הראשון שלנו, רוני ברמץ. גזבר הפורום לקידום השיט, נציג IRC בישראל ושיט ותיק.
 
MCY 70 – השקת יאכטה בכיכר העיר
חום יולי מכה ללא רחם אי כך ובהתאם לזאת, קשה היה לסרב להזמנה של יצרנית היאכטות המנועיות הצעירה "מונטה קרלו" (Monte Carlo Yachts) להגיע לאירוע החשיפה של היאכטה החדשה והחדשנית שלהם MCY 70, בעיר טריאסטה הקרירה השוכנת בצפון הים האדריאטי.
יאכטה מסקרנת, אירוע מפואר, אירוח למופת, יין טוב, נשים יפות, מזג אויר מעולה – צריך עוד סיבות?

11 עצות רפואיות לשייט
בים ההתייחסות לכל צרה, תקלה וכמובן פציעה או מחלה מוחמרת מעבר להתייחסות רגילה בחוף. כמו כל דבר, באם ניתן להתכונן מראש למצב, הדבר עשוי לחסוך סיבוכים מיותרים. בין אם אתם מבלים חופשות ארוכות על יאכטה עם המשפחה או צוות קבוע, ובין אם קופצים מדי פעם לגיחות צ'ארטר קצרות עם צוות מזדמן, לא כדאי להקל ראש בנושא הרפואי. אין תחליף ליעוץ רפואי ישיר, אבל הכנה מוקדמת של היאכטה והיכרות של המפליגים עם מצבו הבריאותי של כל אחת ואחד עלולים להיות ההבדל בין חיים ומוות, או בין הפלגה מהנה להפלגה לבית חולים הקרוב.

ספורט חדש משגע את שייטי ישראל
שבת בבוקר, הילדים ערים כבר משבע, מיצינו כבר את כל המשחקים האפשריים בבית וצריך לחשוב בצורה יצירתית ולחפש לילדים תעסוקה מעניינת וחדשה. ואז באה לי ההארה, היום מתקיימת אליפות ישראל הראשונה למפרשיות המופעלות על ידי שלט רחוק - המשחק האולטימטיבי גם לילדים וגם להורים שנשארו צעירים בנפשם. לקריאת הכתבה לחצו כאן.

מעגן רדינג – מפרץ בלב תל אביב או אזור מסוכן לשיט?
למגיעים לחופי תל אביב לאחר הפלגה מחו"ל, סימן הזיהוי העיקרי הינו ארובת תחנת הכוח "רידינג". מתחת לארובה זו שוכן מעגן רידינג, אשר בעבר שימש כשטח תפעולי של חברת חשמל, בין אם לעגינת הגוררות של חברה ובין אם כאתר שאיבת מי הקירור של תחנת הכוח. חומר למחשבה על המפרץ החדש שלחופי תל אביב שכדי לכל שיט לדעת לפני שהוא נכנס לעגון בו.

קרן האור של הקטמרנים : HELIA 44
מגמת המעבר של שייטים מיאכטות חד גופיות ( מונו-הל) ליאכטות דו גופיות (קטמרן) הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות בעולם ובישראל. 
שייטים רבים הגיעו למסקנה שיאכטות קטמרן, כקונספט שיט מהוות פלטפורמת שיט אידיאלית, הן להפלגות מנוע והן להפלגות מפרשים. רבים רואים את מבנה הקטמרן כמבנה ימי מושלם.  למבנה הקטמרן יתרונות רבים על פני יאכטות אחרות בין אם מדובר בהפלגת אחר צהריים בקרבת המרינה או בהפלגה לצורך חציית אוקיאנוס.

כתבות נוספות: הצטיידות קולינארית להפלגה - חלק ב, הפלגה באיי קוק, סיכום אליפות הפורום לקידום השיט 2012

וכמובן המדורים: חיים על יאכטה, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<