גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2012 > אמריקה'ס קאפ
אמריקה'ס קאפ
דיווח ישירות מסאן פרנסיסקו של כתבנו המשוטט טל ברמן

קוראה מול איטליה בקרב ימי במפרץ סאן פרנסיסקו

צופים בתחרויות מהחוף

הכנות לשיוט - הורדת הסירות לים
יום ראשון, השבוע הראשון של אוקטובר. אצלנו בארץ תקופת החגים, בסאן פרנסיסקו חגיגה אחרת. בשמים חגים מטסים אקרובטים של הצי במסגרת אירועי -fleet week. במימי המפרץ משיטות להם נשאות מטוסים ושאר ספינות הצי. בפארק שער הזהב קונצרט של ותיקי הרוק. והיהלום שבכתר גמר הסדרה השניה של השיוטים במסגרת שיוטי הAmerica’s Cup- .
 
אז מה היה לנו בשבוע השיוטים: רוחות חלשות ורוחות של 23 קשר, זרמים שנכנסים למפרץ או יוצאים ממנו במהירות של עד 4 קשר, ערפל ושמים בהירים,  match racing ו fleet racing. וכמובן סירות AC45 שלא מתבישות להפליג במהירות כפולה ממהירות הרוח ולהגיע גם למהירויות  של כשלושים קשר.
 
אם הייתי כתב ספורט שמסקר תחרות אתלטיקה קלה,  הייתי כותב שג'ימי ספיטהיל וה- Oracle team, שצריכים להגן על  התואר שלהם , ניצחו את את בן איינסלי, חמש פעמים אלוף אולמפי והטוען לתואר וצוות ה- J.P. Morgan בפוטו פיניש. בקרב צמוד  ומותח בו שני הצוותים סימו את הסדרה עם 79 נקדות. ספיטהיל סיים את השיוט האחרון, שיוט ה-fleet race  ראשון מה שבעניק לו את הבכורה.
 
אבל היו הרבה דרמות נוספות: ביום שבת צוות האורקל התהפך מיד אחרי הזינוק (ראו קישור) ולכן לא קיבלו שום ניקוד על שייוט מספר 5.
את הפרס בסדרה גרף צוות האורקל ביום ראשון לאחר שטפס מהמקום האחרון במצוף הראשון למקום הראשון בסיום.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<