כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > אופנועי ים > השקת דגמי סידו החדשים
השקת דגמי סידו החדשים
לשנת 2006

אופנוע ים
השקת דגמי סידו החדשים

 
צילום- טל זוהר
 
"תעצור, תן לאופנוע לעמוד. עכשיו תלחץ את דוושת הגז עד הסוף".
 
ככה הנחה אותי דניאל, מחברת בלאק ג’ט מרשפון כיצד להרגיש את הכוח הרב שדגם ה- GTI , הדגם החדש של חברת סידו לקיץ 2006. אני דווקא העדפתי לא לעמוד אלא לזגזג. הרענון של הפלגה על אופנועי ים לאחר שנה של הפלגה רגועה יחסית על יאכטות מפרש הביא אותי למחשבה שאולי אני צריך להפסיק להפליג על יאכטות ולעבור לאופנועי ים. למהירות ולשפריצים על הפרצוף...
אירוע ההשקה התקיים בחוף אופנועי הים דרומית למרינה הרצליה. חוף זה היה סגור כולו לאופנועי הים וגם הים שיתף פעולה והיה שקט. בניגוד לשנה שעברה שבה ראינו גם דגמים ספורטיביים יותר השנה הציגה החברה רק את דגמי הפאן המשפחתיים. דגם ה-RXT שהושק בשנה שעברה ודגם ה-GTI שהושק השנה גנבו כמובן את ההצגה.
דגם ה-GTI החדש כמו רב שאר דגמי סידו מצויד במנוע רוטקס ארבע פעימות בנפח 1,503 סמ"ק מוזרקי דלק. מנוע זה מזהם פחות, שקט יותר ומצויד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר המאפשרות להגיע למגוון רחב של הספקים תוך שמירה על איכות הסביבה ומבלי להתפשר על אמינות וביצועים גבוהים. דגמי סי-דו החדשים מצוידים במערכת הפחתת רעש, מערכת אימובלייזר למניעת גניבה, מערכת OPAS המאפשרת היגוי גם ללא מנוע במהירויות נמוכות ומערכת קירור מים סגורה (ללא מי-ים).
אז איך הם בים?
 
אופנוע ה-GTI (הספק 130 כ"ס)מותאמים להרכבת 3 נוסעים. אני התחלתי מאחורי גבו של דניאל אשר הרכיב אותי לים הפתוח ושם עבר לסירת הליווי. האופנוע הגיב כאילו נורה מלוע של תותח ותוך שניות מעטות ראיתי את מד המהירות מורה 40 קשר. האופנוע הגיב יפה לפניות חדות ולניסיונות להשכיב אותו במים. לשמחתי לא טבלתי את גופי במים למעט שפריצים שלא ניתן היה להתמודד איתם.
 
אופנוע ה-GTX (הספק 155 כ"ס) נוח גם הוא לרכיבה וביצוע תמרונים ופעלולים, עד כמה שדגם משפחתי המכיל מקומות ישיבה לשלושה רוכבים יכול לפעלל. בים שקט נראה כי דווקא האופנועים בעלי ההספק הנמוך יותר, 155 כ"ס נוחים יותר לרכיבה ולתמרון ולא האופנועים בעלי ההספק של 250 כ"ס שלעיתים נראה כי הם בעלי כוח רב מדי לים שקט.
 
אופנוע ה-RXP (הספק 215 כ"ס)הינו הדגם היחידי המצויד במערכת טרים. מערכת זו מאפשרת לשלוט על כיוון יציאת סילון המים מהמנוע ולקבוע האם הסילון יהיה כלפי מעלה או מטה. ההבדל בין מצב עליון לתחתון הוא בכך שבמצב עליון החרטום מקבל הטיה כלפי מעלה ואינו "נשתל" בגלים. כאשר הטרים מורד האופנוע מקבל תאוצה מדהימה וממצב של עמידה אתה מרגיש ממש כוח G המופעל עליך ומטיס אותך לפנים. יתרון נוסף של מערכת הטרים הוא היציבות הגבוהה של האופנוע במים והיכולת להתאים את האופנוע לכל מצב ים.
לסיכום, לדעתי השנה נראה בחופי ישראל יותר אופנועים משפחתיים המרכיבים מאחוריהם אבוב או קרש גלישה מאשר אופנועי עמידה המיועדים לאדם אחד בלבד ולתחרויות. ואם תסתכלו טוב, אולי תראו גם אותי עליהם...
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<