גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2012 > שיוט קפריסין ישראל השני
שיוט קפריסין ישראל השני
18 יאכטות השתתפו בשיוט מצופים במפרץ לרנקה ומספר זהה של יאכטות יצא לשיוט מלרנקה לישראל.
קפיצה קטנה לאי שממול, וחזרה!


כותב שורות אלו אוחז בהגה הסלונה1 על רקע העיר לרנקה
כתב וצילם גל קדר
  
שיוט אתגרי מול חופי לרנקה
יום שני בבוקר (1.10.12), השייטים בלרנקה מתעוררים לבוקר חורפי, ריח של גשם באוויר. בישראל משתוללת סערה, אבל בקפריסין מזג האוויר חורפי אך שקט. לאחר יום טיול בהרי הטרודוס שכלל אירוח ומאכלים קפריסאיים מסורתיים, הגיע הרגע לזנק לשיוט הראשון, שיוט מצופים במפרץ לרנקה.
לקראת השעה 12.00 בצהריים, הרוח כבר נושבת במלוא עוזה. רוח דרומית מערבית בעוצמה של כ- 20 קשר מבטיחה שיהיה שיוט מרתק. היאכטות מזנקות לכיוון המצוף הראשון שבמעלה הרוח. הרוח מתגברת והשייטים מאזנים. היתרון ליאכטות הגדולות יותר משמעותי, והפערים בין היאכטות בצי נפתחים.
היאכטות המגיעות ראשונות למצוף מניפות ספיניקרים ומתחילות להפליג במורד הרוח, לכיוון הנמל. במפתיע לאחר כ-90 דקות מתחילת השיוט, הרוח נופלת, והיאכטות נתקעות בשתיל מוחלט. מהירות של 0 קשר נרשמת ברוב צגי המהירות של היאכטות. חלק מהיאכטות אף נתקעות ליד אוניות עוגנות ונאלצות להטיל עוגן על מנת שלא להיתקע בהן. לא עוברת לה שעה קלה והרוח חוזרת לנשב בעוצמה של 5 קשרים. היאכטות מפתחות מהירות מספקת לסיים את המסלול (המקוצר) לאחר כארבע שעות שיוט.
את טקס חלוקת הפרסים בערב שהתקיים על החוף, כיבד בנוכחותו סגן ראש העיר לרנקה. האווירה הטובה בין השייטים הישראלים והקפריסאים הוכיחו שיש מקום לשיתוף פעולה עתידי.
 
המסלול המהיר לתל אביב
בוקר יום שלישי, על קו הזינוק היאכטות מוכנות לזנק לכיוון ישראל. השנה הצטרפו שלוש יאכטות קפריסאיות לתחרות לכיוון ישראל, חבל שלא יותר...
הזינוק עבר חלק והיאכטות החלו את דרכן דרומה. הרוח נושבת מכיוון כללי מערב, תנאים אידאליים להפלגה. היאכטות מפליגות במהירות גבוהה ועם רדת החשיכה הצי כבר מפוזר לחלוטין. בלילה הרוח עולה והיאכטות טסות לכיוון ישראל. מכשירי ה-GPS  כבר מראים שזמן ההגעה המשוער לישראל יהיה רביעי אחה"צ, ולא חמישי לפנות בוקר כפי שתוכנן.
עם בוקר, מתחילים לשמוע את חיל הים בקשר, קורא ליאכטות המובילות את המשט. הצפי של היאכטות הראשונות להגעה לקו הסיום במרינה תל אביב הינו 1200 בצהריים, הפלגה של 24 שעות! האם מדובר בשיא ישראלי חדש???
היאכטה סלונה 1, עליה הפלגתי, מנהלת קרב סוער, ממש על קו הסיום עם היאכטה בלנק בלו ועם היאכטה אלאניס שמאוישת על ידי צוות שחזר להתחרות לאחר הפסקה של כשנתיים. אנחנו מצליחים לתת גז ולסיים לפניהם פיזית, לאחר 29 שעות הפלגת מפרשים רצופה ומדהימה.
מקו הסיום בתל אביב הפלגנו לבצע ביקורת גבולות במרינה הרצליה, אשר נרתמה לסייע למתחרים אשר הקדימו את הגעתם, מסיבות מבורכות של עודף רוח...
במסיבת הסיום של התחרות על גבי הדק הצפוני במרינה תל אביב אשר ארחה את המשתתפים הוגש אוכל מצוין ומוסיקה נהדרת ליוותה את השייטים המחליפים חוויות על המסלול. השאלה באיזה מסלול בחרת, האם בקו ישר או מסלול מערבי או מזרחי יותר הייתה השאלה העיקרית, ביחוד לאחר שהתברר מעל לכל ספק שהנתיב המזרחי יותר היה המהיר ביותר, גם אם לא הקצר ביותר.
טקס חלוקת הפרסים כלל גם חלוקת תעודות השתתפות אישיות לכלל המשתתפים והיה קצר ומכובד.

לגלרית תמונות מהמשט לחץ כאן

לדף התוצאות המלא באתר הפורום לקידום השיט לחץ כאן
 
 
מחכים בכיליון עיניים לשיוט הבא, ספטמבר 2013!
 
ולהתראות באליפות ישראל ליאכטות בנובמבר 2012!
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<