גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 52
גליון כחול 52
גליון אוקטובר 2012 בקרוב אצלכם בתיבות הדואר
החל מגליון 52, כחול יוצא לאור בעיצוב חדש ומרשים!

כחול 52 אוקטובר 2012
אנחנו שמחים לספר ולבשר כי החל מכחול 52 שיוצא לאור באוקטובר, יש לנו מעצבת הגרפית גרפית חדשה!
אנחנו מתרגשים מהעיצוב החדש, ומאחלים בהצלחה ליעל לוי!

דרום דרום אמריקה ביאכטת מפרשים – חלק ב- זוהר אמפר
 מעטים השייטים שהפליגו ביאכטה פרטית (ועוד בדגל ישראל) בדרום אמריקה. מעטים עוד יותר השייטים שהקיפו את דרום אמריקה והפליגו מצ'ילה לכיוון ארגנטינה. היאכטה "גולדינה II" שהפליגה מישראל בשנת 2010, הקיפה בשנת 2011 את קייפ הורן. בכתבה שלפניכם ובכתבת המשך בגיליון הבא נספר על הפלגה באחד האזורים הקשים והמאתגרים לשיט ועל חמישה ישראלים ויאכטה ישראלית אחת בקצה הדרומי של אמריקה - חלק ב' – הקפת קייפ הורן.

המטבח - מהצטיידות ועד שטיפת כלים  - איריס לוי
הכנה להפלגה היא חיונית וחייבת להיות מקיפה, כוללת בדיקת חלפים, תקינות הציוד והיאכטה, תדלוק, ולא פחות חשוב, רווחת השייט ותדלוקו הקולינרי. כשייטת ובשלנית, אנסה להתמקד בנושא הגסטרונומי. כל הקשור להצטיידות במטבח מובא בכתבה זאת. בשתי כתבות נוספות, אגע בנושא קניית מזון ומה לבשל בהפלגה, לחוויה מושלמת ומקיפה. סביר להניח שרוב הדברים המובאים כאן בשלושת הכתבות ברורים והגיוניים. אך כשיוצאים לים וסביב רק ים כחול ואין אופציה לתיקונים, קניות והצטיידות מחדש, חשוב לחשוב על הכל מבעוד מועד. כל שכן הדבר נכון במיוחד לשייטים חדשים שדרך חשיבתם עדיין אינה מנוסה בחיי הבועה על גבי יאכטה. 

לשנות את חוקי המשחק - Super Air Nautique G23 - שרות כחול
כאשר גולש וייקבורד כמו שון מוריי  (Shaun Murray) אומר: "מהסירה הזאת והלאה, ווייקבורדינג לעולם לא יהיה אותו דבר," אתה נוטה להקשיב. אחרי הכל, לאחר עשרות שנים של גלישה ברמות הגבוהות ביותר של ווייקבורדינג, מעטים הגולשים אם בכלל, היכולים לתת חוות דעת מקצועית כמוהו. בכל זאת, הצהרה כזו נשמעת כהגזמה וקידום עצמי. למעשה, אתם בטח חושבים משהו בסגנון של: "כמובן שהוא הולך להגיד את זה - הוא גולש עם Nautique  ובכן, במקרה של ה Super Air Nautique G23, אנו חושבים שמוריי צודק!

לסבוס, אחרי הסיבוב - גיורא קדר
 השם לסבוס מעורר הקשרים רבים אצל כולנו. הרשימה הבאה היא לא בנושא ההקשרים האלה. בכלל יש לי הרגשה שהיוונים הידועים כעם של סוחרים טובים הדביקו לכל אי סיפורים עסיסיים רק כדי לקדם את המכירות. יש להם המון איים וצריך למכור את כולם לתיירים. אז לסבוס זה לא מה שחשבתם. נכון, הייתה פעם משוררת יוונית בשם סאפפו, שהשירים שלה שדרו קצת אהבה שבינה לבינה. נכון שהיא חיה באי ולכן אהבה כזאת נקראת על שם האי. אבל, היא חיה לפני 2,400 שנה! והיום, האי הגדול והיפה הזה הוא יעד הפלגה נהדר ובעיקר, עדיין, מחוץ למפת השיט ההמוני של יאכטות.

לנווט עם TABLET - מנחם לב
 לקנות או לא לקנות? שוב אני בדילמה. לפני על הדלפק מונח צג ניווט דיגיטאלי מתוצרת חברה מובילה באלקטרוניקה הימית בעולם והמחיר כה מפתה, רק 800$  - והמכשיר שלי. אני הופך את המכשיר מצד לצד, לוחץ על הכפתורים השונים בהיסוס ונזכר בכתבה שקראתי לא מזמן על השימוש המתפתח לאחרונה לניווט במחשבי לוח (tablet). באחת אני מחליט לנטוש את הישן והמוכר ולנסות את החדש. כחודש לאחר מכן רכשתי מכשיר 3 ipad והמידע שריכזתי מבוסס על הניסיון שצברתי בעזרתו. אין צורך להדגיש שמכשירים אחרים מסוגלים לבצע את אותן הפעולות ואולי אפילו טוב יותר, לצורך הדיון אתרכז במכשיר זה, איתו ניווטתי רבות במהלך מספר חודשי הפלגה באיים הקריביים.

כתבות נוספות: תמרוני מנוע הלכה למעשה, טיפים להפלגה במלטמי, לקנות יאכטה מיד שניה: Amel Santorin 46 sloop

וכמובן המדורים: חיים על יאכטה, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<