כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > אופנועי ים > סי דו קיץ 2002
סי דו קיץ 2002
על ארוע ההשקה של אופנועי הים 2002
 
סי דו קיץ 2002: אופנועים עם מערכת קרור סגורה
גליון 11
מאת אשר וטורי

יבואנית אופנועי הים, חברת עופר אבניר, השיקה בשבועות האחרונים את דגמי סי דו החדשים לעונת הקיץ הנוכחית. הדגמים השנה, דומים במידה רבה לאופנועים של השנה שעברה עם דגש על שיפור הביצועים, חיסכון בשמן, כושר נשיאה משופר אצל האופנועים הכבדים יותר, והעיקר .... עיצוב גרפי מדליק בשביל ה'דאווין'.
המיצג של סי דו השנה, כולל 11 דגמים שונים. כולם אגב מיובאים ארצה. מה שמאפשר לאופנוען הים המתלבט מבחר גדול למדי. למה צריך כל כך הרבה דגמים?
מנהל עופר אבניר: " אופנועי הים כיום הם מותגים של "לייף סטייל". הם משלבים ספורט מוטורי עם בילוי משפחתי ועם זריקות אדרנלין. מצד שני האופנוע קוסם לצעירים חסרי מנוח. אנחנו מנסים לקלוע לטעם של כולם".
לחובבי הביצועים הספורטיביים המעונינים ברכיבה מהירה, דינמית מאוד, ותפיסות גלים וירטואוזיות, מתאימה חברת סי דו כלים קטנים וזריזים כדוגמת סי דו XP . אופנוע ים זה עשוי להגיע למהירות של למעלה מ - 100 קמ"ש בים. כדי לאפשר לרוכב רכיבה נוחה יותר בזמן קפיצות על הגלים, מותקן בו מאחור מיתלה ייחודי. מה שנקרא הנדסת אנוש.

אופנועים ספורטיביים מתונים יותר, ניחן לפגוש בסדרות אופנועי התלת מושב. אופנועי ים אלה מיועדים לרוכבים המשפחתיים, אגב פלח שוק מתרחב והולך של אופנועי ים בארץ ובעולם. הם תוכננו לפעילות ספורט מגוונת כולל גרירת סקי מים או אבובים. אופנועים אלה מצוידים במנועים בנפחים גדולים, החל מ- 720 סמ"ק עם 85 כוחות סוס ועד ל- 1500 סמ"ק ו - 155 כוחות סוס. כל האופנועים מיובאים ארצה עם איבזור מלא וטכנולוגיה מתקדמת.
דגמי האופנועים החדשים ביותר הם אופנועי ארבע פעימות, הם מצוידים במערכות קירור סגורות. מנועים אלה נחשבים למתקדמים ביותר, בעלי יכולת ביצוע גבוהה ולא פחות חשוב מזה, אריכות ימים. האופנוע הבולט במשפחה זו הוא GTX4TEC . אופנוע זה הוא בעל מנוע ארבע פעימות בנפח 1500 סמ"ק ו - 155 כוחות סוס. דגם זה כולל טכנולוגיה מתוחכמת של מערכת הקירור הסגורה ללא מי ים, בשילוב מערכת היגוי OPAS . תחזוקת האופנוע פשוטה למדי. מאחר ולא נעשה שימוש במי ים לקירור, אין צורך לשטוף אותו לאחר השימוש. האופנוע חסכוני מאוד בשמן, ומפחית את זיהום הים בלמעלה מ - 70 אחוז.
האופנועים אינם זולים במיוחד. המחיר ההתחלתי הוא 38,000 ש"ח. לזה צריך לצרף "ליין" שלם של מוצרים, אביזרים ולבוש מתאים, כגון אפודות הצלה צבעוניות, נעלי גלישה, כפפות, משקפיים וWAKE BOARD למים כמו סאן בורד. גם הם יקרים ויוקרתיים.
 
אופנועי הים של סי דו מיוצרים על ידי חברת בומברדייר, אגב קונצרן ענק המייצר גם טרקטורים, סירות ואפילו מטוסים ורכבות. שוק אופנועי הים בישראל נאמד במספר אלפים. מדי שנה נמכרים כ - 300 אופנועים.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<