גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 51
גליון כחול 51
חפשו אותו בתחילת יולי בתיבות הדואר ובחנות סטימצקי הקרובה למקום מגוריכם

כחול 51
יש בזה הגיון - SENSE 55 - גל קדר
קשה לחדש בתחום יאכטות המפרש. הקהל שמרן ומחפש את המוכר לו. אולם הזמנים משתנים והשייטים משתנים. בעולם טכנולוגי ועתידני, לא יכולות יצרניות היאכטות להישאר אדישות לדרישות השוק ולשקוט על השמרים, השוק רוצה איכות וביצועים, במחירים שפויים. חברת Beneteau, יצרנית היאכטות הגדולה בעולם, ממשיכה להוביל את השוק והפעם בליין יאכטות חדש – Sense. מדובר בליין יאכטות מהמובילות בענף, אשר מיוצרות בפס ייצור.
עורך כחול מדווח על הפלגתו ב- Sense 55 בצרפת.

דרום דרום אמריקה ביאכטת מפרשים - חלק א' - זוהר אמפר
מעטים השייטים שהפליגו ביאכטה פרטית (ועוד בדגל ישראל) בדרום אמריקה. מעטים עוד יותר השייטים שהקיפו את דרום אמריקה והפליגו מצ'ילה לכיוון ארגנטינה. היאכטה "גולדינה II" שהפליגה מישראל בשנת 2010, הקיפה בשנת 2011 את קייפ הורן. בכתבה שלפניכם ובכתבת המשך בגיליון הבא נספר על הפלגה באחד האזורים הקשים והמאתגרים לשיט ועל חמישה ישראלים ויאכטה ישראלית אחת בקצה הדרומי של אמריקה.

חוזרים ליסודות- עקרונות בתמרון מנוע - ערן קלץ
מי הוא האויב הגדול ביותר שלנו? חד משמעית השגרה. דווקא מפני שכולנו אוהבים את השיט, אנחנו נוטים לגלוש לשגרת הפעלה מסוימת של כלי השיט ומתעצלים לחשוב, להשתפר ולהתעדכן. מכאן קצרה הדרך לתופעה טבעית של קיבעון מחשבתי וחוסר יכולת להתמודד עם מצבים משתנים. על כן, ישנה חשיבות עליונה בהפנמה יסודית של הטכניקה והידיעה מתי היא מתאימה יותר או פחות למצב.
אם גם אתם השתמשתם יותר מדי פעמים בחבל בלם אמצע המוכן אצלכם אוטומטית וכמעט דפקתם את החרטום ברציף, כי "ככה התרגלתי", רשימה זו מיועדת לכם.

הים האגאי למתחילים - גל קדר
לאחר שארדואן ראש הממשלה הטורקי סגר לנו את הטיסות הקצרות לבודרום ודלמן (מרמריס), נשארנו עם רודוס, קוס ואתונה כיעדי טיסה קצרה כדי להגיע לבסיסי חברות הצ'ארטר. מה לעשות שיולי-אוגוסט הם גם חודשי החופש הגדול וגם חודשי המלטמי, אותה רוח אימתנית שהופכת את ההפלגה בים האגאי להפלגת הישרדות. הינה הצעה להפלגה בתקופה זאת אשר חלקה הגדול הוא באזורים מוגנים ממלטמי ויתרונה במרחקים הקצרים בין מקומות עגינה נוחים. והכי חשוב נמל הבית קרוב ביותר לשדה התעופה.

הדגם האולימפי הבא - NACRA 17 -איריס ארבל
ארבע שנים לאחר ששייטי הקטמרן בעולם נדהמו לשמוע על הוצאת דגם הקטמרן ממערך הדגמים האולימפיים, יחזור הדגם, בעוד 4 שנים לאולימפיאדה, עם חידוש: צוותים מעורבים. בחירת הדגם האולימפי החדש לא הייתה קלה, אך בסופו של דבר, בתום שבוע של שיוטים, ניסיונות והערכות, שנערך בחודש מרץ האחרון ב SANTANDER שבספרד, נבחרה הנקרה 17 כדגם האולימפי הבא. 

ועוד כתבות מעניינות נוספות: הכרות עם הסגל האולימפי, מדריך למתארח על גבי יאכטה וכיצד נשמור על הים שלנו נקי וכחול יותר.

וכמובן המדורים: החיים על יאכטה, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<