גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > גליון כחול 50
גליון כחול 50
חגיגות היובל לגליונות כחול, המגזין שהחל דרכו באלף הקודם וחוגג 12 שנות הוצאה לאור.

שער גליון כחול 50

מסכמים 50
לכבוד גיליון ה-50, יצאנו לבדוק מה השתנה בעולם השיט בישראל ב-12 השנים האחרונות, מאז יצא הגיליון הראשון של כחול ועד היום. משיט נשים (שהתעצם מאוד בשנים האחרונות) דרך יאכטות-על (כן, יש דבר כזה למרות שלא רואים הרבה מהן במרינות בישראל, ועד אינספור דרכים להנות מהים (יש דבר כזה ומספיק ממנו לכולם). בכתבה תוכלו להתרשם איזו כברת דרך עברנו בשנים האחרונות ומה השפיע על עולם השיט והים בתקופה זו, מסתבר שהיו הרבה שינויים! לא מנינו את כולם, השארנו משהו גם לגיליון ה-100.
 
50 גליונות של הפלגה
בחמישים הגליונות נשזרו רבות מההפלגות בהן השתתף גיורא קדר. לא שגיורא החל להפליג ב-1999 עם הופעת הגליון הראשון, אך מאז הוא מרגיש שיש לו שותפים חדשים להפלגות - קוראי כחול. ברשימותיו הוא משתדל לשתף את הקוראים בחוויות הטובות וגם בפחות נעימות, ויש גם כאלו לכל שייט. עורך המגזין בהקמתו (וכיום העורך האחראי) מסכם 12 וחצי שנים וחמישים גליונות: מסיישל דרך מלזיה, מטורקיה דרך יון הפלגנו ונמשיך לגלות מקומות מקסימים וחדשים לשוט בהם.
  
מסע מים אל ים - מהים האיוני לים האגאי
יאכטת המפרשים "סולימאר" השלימה את מסעה ועגנה במרינה תל אביב. דני שגב, בעל היאכטה מספר לנו את סיפור הקטע האחרון בהפלגה, מיוון לישראל דרך קפריסין. מסתבר שממש לפני הבית, כאשר כבר מריחים את הסוף קורות התקלות. דני מספר על דרך פתרונן של התקלות וכמובן מרחיב ומספר על החוויות מהדרך ומקומות מומלצים לביקור עם היאכטה. יוון הופכת בשנים האחרונות ליעד מועדף לשייטים הישראלים, ומידע רב ניתן למצוא בכתבה, החל מביקור במפעל ליצור בוזוקי ועד ביצי הבוטרגה.

יאכטה חדשה - HANSE 445
לעצב יאכטה שתתפוס את העין זו מטלה קשה. למפעל הגרמני HANSE אשר מייצר יאכטות כבר למעלה מ-18 שנים זה היה קשה יותר. רוב היאכטות שיוצרו במפעל היו מיועדותלהפלגה בים הצפוני ולשייטים שרצו ביצועי שיט מעולים. השינויים בשוק העולמי וההכרה כי בים התיכון תרבות השיט לא נופלת מזו שבים הצפוני, הביאה את המפעל לחשיבה מחודשת ולקו חדש לחלוטין של יאכטות. לא רק ביצועי שיט, אלא גם עיצוב מוקפד ונוחות מושלמת להפלגה מושלמת

טביעה בים האדום
הפלגה בים האדום היא אתגר. כחול כבר תיאר הפלגות אתגריות בים הבלתי צפוי הזה, מהן שהסתיימו באופן לא סימפטי בלשון המעטה. בשנת 1997 יצא עוזי יער על גבי יאכטה מאילת לכיוון האוקינוס הההודי. ההפלגה הקשה בדרך הלוך הביאה אותו למסקנה שכדאי להסתובב ולחזור. הוא לא צפה את הקשיים בהפלגה צפונה. על מסע שהחל כמתוכנן, על התקלות שבדרך ועל שתי החלטות קשות שעל סקיפר לקבל. החלטה ראשונה, להסתובב ולחזור לאחור, והחלטה שניה, לנטוש את היאכטה. שתי החלטות קשות שאף אחד מאיתנו לא שש לקבל.


כתבות נוספות: ראיון עם סגן אלוף אירופה בוייקבורד - הוא ישראלי משלנו. חלקו השני של יומן המסע של היאכטה ג'יזל שחצתה את האוקינוס.וכמובן המדורים: החיים על יאכטה, המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הדייג - בכתבות מיוחדות לגליון ה-50!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<